Jak odzyskać usunięte wiadomości tekstowe na Androida?

Recover Sms Featured

Jeśli przypadkowo usunąłeś ważną wiadomość tekstową z telefonu z Androidem, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak możesz ją odzyskać. Szczerze mówiąc, twoje szanse na odzyskanie go nie są ogromne, zwłaszcza jeśli usunąłeś tekst dawno temu. Jednak na horyzoncie jest pewna nadzieja dla tych, którzy stale tworzą kopie zapasowe swoich danych. Ten samouczek pokazuje, jak odzyskać usunięte wiadomości tekstowe na Androida.

Co to znaczy usuwać wiadomości tekstowe z telefonu z Androidem?

W przeciwieństwie do systemów Windows i Mac, na urządzeniach z Androidem nie ma kosza ani kosza. Nie znajdziesz też przycisku cofania, który umożliwiłby łatwe przywrócenie przypadkowo usuniętych plików z urządzenia. Więc kiedy usuniesz pliki, znikną. Ale czy naprawdę?

W rzeczywistości wszystkie pliki usunięte z telefonu nie zawsze znikają natychmiast z urządzenia. W większości przypadków pozbycie się plików, w tym wiadomości SMS, nie powoduje ich usunięcia z systemu. Zamiast tego są oznaczane jako nieaktywne i wymienne, a następnie ukryte. Gdy zaczniesz dodawać nowe pliki do telefonu, zaczną one zastępować zawartość, którą wcześniej „usunąłeś”, więc musisz wstrzymać korzystanie z telefonu, gdy zdasz sobie sprawę, że musisz odzyskać niektóre teksty.

Poniżej przedstawiono niezawodną metodę odzyskiwania utraconych wiadomości SMS z urządzenia z systemem Android oraz kilka dodatkowych sugestii, z którymi możesz poeksperymentować, jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji.

Użyj kopii zapasowej Dysku Google, aby przywrócić teksty na Androidzie

W tej metodzie musisz szybko wstrzymać korzystanie z telefonu, wymazać go i przywrócić poprzednią kopię zapasową, tak jak w przypadku nowego telefonu. Android jest dostarczany z usługą tworzenia kopii zapasowych dzięki uprzejmości Google. Jeśli wcześniej go włączyłeś i wykonałeś pełną kopię zapasową telefonu w czasie między otrzymaniem wiadomości a jej usunięciem, możesz odzyskać teksty, przywracając kopię zapasową opartą na Dysku Google.

1. Zachowaj swoje dane

Jeśli właśnie usunąłeś pliki, szybko przełącz telefon w tryb samolotowy, aby wyeliminować możliwość pobierania nowych informacji do telefonu. Spowoduje to natychmiastowe wyłączenie Wi-Fi i danych komórkowych.

 1. Aby uzyskać dostęp do „Trybu samolotowego”, przejdź do menu „Szybkie ustawienia”, przesuwając palcem w dół od górnej części wyświetlacza telefonu z Androidem.
 2. Stuknij w „Tryb samolotowy” z wyświetlonych opcji.
Odzyskaj szybkie ustawienia kafelka samolotu Sms
 1. Alternatywnie możesz przejść przez aplikację Ustawienia.
 2. Stuknij w „Sieć i Internet” lub „Wi-Fi i sieć”.
Odzyskaj ustawienia SMS Widok sieci
 1. Włącz stamtąd opcję „Tryb samolotowy”.
Odzyskaj tryb samolotowy Sms Włączone

Upewnij się też, że nie korzystasz z aparatu, nie nagrywasz dźwięku ani nie korzystasz z aplikacji, które mogą generować nowe dane na Twoim urządzeniu.

Jeśli wiadomości, które próbujesz odzyskać, zawierają inne dane, takie jak zdjęcia lub terminy spotkań, może to być dobry moment, aby sprawdzić aplikacje, które przechowują tego typu dane. Na przykład zdjęcie mogło zostać zapisane w domyślnej galerii telefonu, a spotkanie zapisane w aplikacji kalendarza. Sprawdź te aplikacje przed przejściem do następnego kroku. Zawsze istnieje możliwość, że czyszczenie urządzenia nie będzie konieczne.

2. Przywróć ustawienia fabryczne telefonu

Następny krok usunie wszystkie dane zgromadzone w telefonie. Jeśli uważasz, że w telefonie zostały dodane dodatkowe pliki, które mogą nie zostać uwzględnione w kopii zapasowej, przed wykonaniem tej czynności zapisz je na komputerze. Sprawdź, jak łatwo przesyłać pliki między komputerem z systemem Android i Windows w naszym poprzednim poście.

Po zakończeniu zabezpieczania plików wykonaj następujące czynności, aby przywrócić ustawienia fabryczne:

 1. Otwórz aplikację Ustawienia na swoim telefonie.
 2. Przejdź do „Systemu”.
Odzyskaj system ustawień SMS
 1. Wybierz „Opcje resetowania”.
Odzyskaj Ustawienia SMS Resetuj opcje
 1. Stuknij w „Wymaż wszystkie dane (przywracanie ustawień fabrycznych)”.
Odzyskaj SMS-y Usuń wszystkie dane
 1. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces.
Czytać  Jak skanować pliki APK w poszukiwaniu wirusa

3. Użyj kopii zapasowej, aby przywrócić swoje teksty

 1. Zacznij ponownie konfigurować telefon.
 2. Zaloguj się na to samo konto Google, które odpowiada kopii zapasowej.
 3. Gdy zostaniesz o to poproszony, wybierz opcję przywrócenia danych z „kopii zapasowej z chmury”,
Odzyskaj opcję Sms Backup Cloud
 1. Stuknij w „Skopiuj swoje dane”, aby kontynuować.
Odzyskaj kopię zapasową danych z kopii SMS
 1. Otrzymasz listę rzeczy, które możesz przywrócić, w tym aplikacje, historię połączeń, SMS-y i nie tylko. Nie zapomnij zaznaczyć opcji SMS.
 2. Telefon powinien teraz rozpocząć proces ładowania zawartości z kopii zapasowej. Po zakończeniu powinieneś być w stanie znaleźć zgubiony SMS w aplikacji do obsługi wiadomości.

Notatka: kopie zapasowe wliczają się do limitu miejsca w Google. Jeśli kończy Ci się miejsce, musisz podjąć działania i zwolnić trochę miejsca, aby mieć pewność, że przyszłe kopie zapasowe będą nadal w pełni zapisywane na Dysku Google.

Zapobiegawczo: włącz funkcję automatycznej kopii zapasowej

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, czas włączyć funkcję automatycznego tworzenia kopii zapasowych Androida. Zaoszczędzi to czas, wysiłek i potencjalnie pieniądze w sytuacjach, gdy próbujesz przywrócić wcześniej usunięte pliki, takie jak wiadomości tekstowe. Jest to niezwykle łatwe:

 1. Przejdź do aplikacji Ustawienia na Androidzie.
 2. Wybierz Google.
Odzyskaj ustawienia SMS-ów Google
 1. Stuknij w „Kopia zapasowa”.
Odzyskaj opcję kopii zapasowej ustawień sms
 1. Włącz opcję „Kopia zapasowa przez Google One”.
Odzyskaj widok wiadomości SMS z kopii zapasowej
 1. Możesz też nacisnąć „Utwórz kopię zapasową teraz”, a Google natychmiast zacznie działać.

Sprawdź aplikację operatora (jeśli jest dostępna)

Większość dostawców usług bezprzewodowych przechowuje rekordy wiadomości tekstowych przez dłuższy czas, ale nie szukaj ich w celu odblokowania i udostępnienia tych informacji w celu przywrócenia usuniętych wiadomości tekstowych na urządzeniu z systemem Android.

Zamiast tego możesz sprawdzić swoją dedykowaną aplikację do obsługi wiadomości tekstowych. Na przykład Verizon ma Wiadomości Verizon, który tworzy kopie zapasowe Twoich tekstów. Big Red oferuje również aplikację internetową, dzięki której możesz uzyskać dostęp do swoich tekstów z dowolnego miejsca.

Dotrzyj do nadawcy/odbiorcy

To chyba mniej czasochłonne rozwiązanie problemu. Spróbuj skontaktować się z osobą, z którą rozmawiałeś, i sprawdź, czy nadal może mieć tekst. Jeśli nie, mogą być w stanie zapamiętać i udostępnić informacje, które chciałeś odzyskać. Jeśli nawiązanie kontaktu nie jest możliwe, być może jedna z innych metod zawartych w tym artykule będzie dla Ciebie odpowiednia.

Twórz kopie zapasowe i przywracaj wiadomości za pomocą aplikacji SMS innej firmy

Podczas gdy większość z nas ma tendencję do korzystania z domyślnej aplikacji do SMS-ów, zainstalowanie aplikacji do SMS-ów innej firmy może mieć swoje zalety. Na przykład, Pulsujące SMS-y oferuje opcję tworzenia kopii zapasowych czatów. Jest to jednak opcja płatna, więc nie będziesz mieć do niej dostępu bez subskrypcji.

Odzyskaj aplikację Sms Pulse

Jeśli nie stanowi to dla Ciebie problemu, możesz założyć konto w Pulse, na którym będą zapisywane wszystkie Twoje wiadomości. Następnie możesz zalogować się na to konto na dowolnym urządzeniu, aby automatycznie przywrócić wszystkie wiadomości. Pulse SMS jest dostarczany z bezpłatną siedmiodniową wersją próbną, po której będziesz musiał płacić 1,99 USD miesięcznie, aby nadal korzystać z tej funkcji.

Czytać  5 najlepszych telefonów komórkowych do gier

Inne oprogramowanie innych firm

Oprogramowanie innych firm, takie jak FonePaw, Telefon Ratunek oraz dr Fone przeskanuje twoje urządzenie z zamiarem pobrania wszelkich danych, które nadal mogą istnieć w twoim telefonie. Jednak dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji będzie kosztował, a wyniki nie są w żaden sposób gwarantowane.

Darmowe narzędzia typu „Szybkie skanowanie” zawarte w tych programach nie mogą odzyskać usuniętego tekstu. Mogą wyświetlać wiadomości, które nadal znajdują się w Twojej skrzynce odbiorczej, do których nadal możesz łatwo uzyskać dostęp w telefonie.

Odzyskaj Sms Fone Paw

Te aplikacje zawierają również funkcję „Głębokiego skanowania”, która wymaga zrootowania telefonu, aby działał poprawnie. Chociaż szanse na sukces, jeśli chodzi o odzyskanie utraconych danych w tym scenariuszu, znacznie wzrastają, nie każdy chce zrootować swoje urządzenie, ponieważ proces ten naraża urządzenie na ryzyko. Co więcej, zrootowanie urządzenia może unieważnić jego gwarancję, więc musisz stąpać ostrożnie.

Ogólnie rzecz biorąc, nie wierzymy, że wyniki, które możesz uzyskać z tych programów, są warte narażenia bezpieczeństwa Twojego urządzenia. Zamiast tego podejmij dodatkowe środki ostrożności, tworząc kopię zapasową SMS-ów i wiadomości tekstowych, aby następnym razem, gdy przypadkowo usuniesz tekst, możesz szybko zwrócić się o pomoc do kopii zapasowej.

Często Zadawane Pytania

Nie chcę używać Dysku Google do tworzenia kopii zapasowych. Jakie są alternatywy?

Opcja automatycznego tworzenia kopii zapasowej danych na Androidzie za pomocą Dysku Google jest bardzo wygodna, ponieważ jest zapisana w systemie operacyjnym. Ale jeśli nie chcesz z niego korzystać, możesz wybrać alternatywę innej firmy, na przykład Kopia zapasowa G w chmurze, co może z łatwością załatwić sprawę. Z drugiej strony większość producentów OEM – takich jak Samsung, LG, OnePlus i inni – ma wstępnie zainstalowane aplikacje do tworzenia kopii zapasowych na swoich urządzeniach. Sprawdź swój telefon i zobacz, czy masz jeden z nich.

Gdzie są przechowywane moje usunięte teksty na Androidzie?

Usunięte teksty są przechowywane w ukrytym folderze w pamięci telefonu, do którego nie można uzyskać dostępu za pomocą aplikacji Eksplorator plików. Jeśli chodzi o usuwanie innych typów plików, takich jak zdjęcia, dobrą wiadomością jest to, że większość aplikacji ma folder „Kosz” lub Kosz, więc warto je sprawdzić, aby sprawdzić, czy możesz je odzyskać. Na przykład Twoja aplikacja Galeria ma taki folder.

Czy mogę otrzymać Kosz na moim urządzeniu z Androidem?

Istnieje wiele aplikacji, które obiecują opcję dodania Kosza do urządzenia z Androidem, dzięki czemu można łatwo odzyskać usunięte pliki, tak jak w systemie Windows. Jednak w praktyce niewiele osób działa tak dobrze. Ponadto większość poprosi Cię o opłacenie pełnej usługi. Jeśli jesteś ciekawy, możesz wziąć aplikację taką jak Śmietnik na spin, ale upewnij się, że korzystasz z bezpłatnego okresu próbnego i nie rób sobie nadziei. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że nie będzie w stanie odzyskać niczego wartościowego.

Kredyt obrazu: Freepik. Wszystkie zrzuty ekranu autorstwa Alexandry Arici

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej