Jak odzyskać klasyczny mikser głośności w systemie Windows 11?

Jak odzyskać klasyczny mikser głośności w systemie Windows 11?

Windows 11 ma odnowiony interfejs użytkownika, który został dobrze przyjęty, ale są pewne zmiany, które nie pasują do niektórych użytkowników. Jednym z nich jest mikser głośności, który został usunięty na rzecz ujednoliconego menu dźwiękowego. Ten przewodnik pokazuje, jak odzyskać klasyczny mikser głośności w systemie Windows 11.

Dlaczego potrzebujesz miksera głośności?

Główną zaletą miksera głośności jest to, że pozwala użytkownikom kontrolować dźwięk różnych aplikacji. Możesz wyciszyć dźwięk w aplikacji przeglądarki podczas uruchamiania aplikacji muzycznej z pełną głośnością.

Dostęp do niego jest łatwy. Mikser głośności wylatuje z zasobnika, gdzie jest zawsze dostępny, wystarczy jedno kliknięcie.

Jak korzystać z nowego miksera głośności w systemie Windows 11

Volume Mixer ma teraz nowy dom, wygląda i działa inaczej. Kliknięcie lewym przyciskiem myszy przycisku głośności na pasku zadań wyświetla teraz pojedynczy pasek głośności, który jest uniwersalny i działa na całym urządzeniu. Widoczne są również inne opcje, takie jak Wi-Fi i Bluetooth.

Pasek zadań regulacji głośności systemu Windows 11

Klikając ikonę strzałki po prawej stronie suwaka głośności, możesz wybrać wyjście dźwięku. Jeśli jednak klikniesz prawym przyciskiem myszy ikonę głośności na pasku zadań, zobaczysz ukryte menu zawierające skrót do nowego miksera głośności.

Skrót do miksera głośności systemu Windows 11 jpg

Kliknij „Otwórz mikser głośności”, aby otworzyć odpowiednią stronę w Ustawieniach.

Menu miksera głośności systemu Windows 11

Menu dźwiękowe podzielone są na dwie części: System i Aplikacje. Chociaż jest to funkcjonalne i działa równie dobrze, nie jest optymalne i wymaga kilku kliknięć.

Na szczęście istnieje sposób na odzyskanie starego miksera głośności bez instalowania aplikacji innej firmy.

Jak dodać stary mikser głośności do paska zadań?

  1. druk Zwycięstwo + r aby otworzyć monit Uruchom i wprowadź poniższe polecenie. Pasta Wejść w uruchomić go.
Wyskakujące okienko systemu Windows
  1. Spowoduje to otwarcie klasycznego miksera głośności, który znasz i używasz w systemie Windows 10 i wcześniejszych.
Klasyczny mikser głośności systemu Windows 11
  1. Na pasku zadań kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Mikser głośności i wybierz opcję „Przypnij do paska zadań”.
Windows 11-pinowy pasek zadań miksera głośności
  1. Skrót do klasycznego miksera głośności należy dodać do paska zadań po prawej stronie listy. Teraz możesz uzyskać dostęp do miksera głośności bezpośrednio za pomocą jednego kliknięcia w systemie Windows 11.
Czytać  Jak naprawić błąd systemu Windows 10, który utknął w trybie samolotowym?

Dodaj głośność do zasobnika systemowego w Windows 11

Chociaż skrót na pasku zadań jest dobry, ma dwa problemy: nie jest jeszcze dostępny w zasobniku systemowym, jego pierwotna lokalizacja i chociaż ta metoda działa teraz, może nie być dostępna w przyszłości.

Na szczęście ktoś ze społeczności Windows zauważył to i opracował alternatywę, trafnie nazywając to Klasyczny mikser głośności. Jest to oprogramowanie typu open source, które można pobrać bezpłatnie na GitHub.

  1. Wyodrębnij plik ClassicVolumeMixer.exe i umieść go w folderze Autostart, aby działał. Aby to zrobić, naciśnij Zwycięstwo + r aby ponownie otworzyć monit Uruchom i wprowadź poniższe polecenie.
  1. Umieść ClassicVolumeMixer.exe w folderze, który się otworzy.
Folder startowy systemu Windows 11
  1. Zrestartuj swój komputer. Na pasku zadań powinna pojawić się nowa, ale znajoma ikona.

Częste pytania

1. Jaka jest różnica między nowymi i starymi mikserami objętości?

Nic. Obie oferują tę samą funkcjonalność. Jedyną różnicą jest lokalizacja nowego miksera głośności, który jest ukryty w ustawieniach systemu Windows.

2. Jak usunąć klasyczny mikser głośności z zasobnika?

Na twoim komputerze nic nie zostało zainstalowane. Po prostu łączy się z system32 folder, aby dodać skrót z powrotem do paska zadań. Aby usunąć Classic Volume Mixer, po prostu usuń plik ClassicVolumeMixer.exe z folderu Autostart i uruchom ponownie.

Czy ten artykuł jest przydatny?