Jak odtwarzać animowane pliki GIF na komputerze Mac?

Jak odtwarzać animowane pliki GIF na komputerze Mac?

Wygląda na to, że wszechstronna aplikacja podglądu jest w stanie obsługiwać wszystkie rodzaje formatów plików, ale ulega awarii tylko po otwarciu w niej obrazu GIF. Jest to format obrazu, którego nie może poprawnie obsłużyć. To, co zobaczysz, to wszystkie klatki obrazu, a nie rzeczywista animacja. Jeśli chcesz oglądać animowane pliki GIF na komputerze Mac, oto kilka sposobów łatwego wyświetlania animacji GIF na komputerze Mac.

Użyj spacji, aby odtworzyć animowany GIF

Jeśli nie lubisz używać przeglądarki internetowej do wyświetlania animowanego obrazu GIF, Spacja Metoda jest jednym z najłatwiejszych sposobów przeglądania obrazu.

Odtwórz film animowane gify na komputer Mac

1. Znajdź obraz, który chcesz wyświetlić na komputerze Mac.

2. Kliknij na niego i naciśnij Spacja raz na klawiaturze. GIF będzie odtwarzał się w nieskończonej pętli, dopóki nie wyjdzie przez okno.

3. Po zakończeniu przeglądania obrazu zwolnij przycisk Spacjai przeglądarka obrazów zostanie zamknięta.

4. Jeśli chcesz otworzyć GIF w trybie pełnoekranowym, naciśnij Opcja + Spacja na klawiaturze Maca, aby otworzyć go na pełnym ekranie.

Ta metoda wydaje się bardziej odpowiednia do przeglądania obrazów GIF, ale wymaga przytrzymania klawisza. Spacja.

Użyj przeglądarki internetowej, aby wyświetlić animowany GIF

Prawie wszystkie przeglądarki internetowe obsługują obrazy GIF i możesz użyć dowolnej przeglądarki internetowej na komputerze Mac, aby wyświetlić animowany GIF.

Graj w animowane gify w przeglądarce Mac

1. Znajdź obraz GIF w Finderze na komputerze Mac.

2. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Otwórz za pomocą”, a następnie nazwę przeglądarki. Może to być Chrome, Firefox, Safari lub dowolna inna przeglądarka obsługująca GIF.

3. Powinieneś być w stanie zobaczyć obraz GIF odtwarzany w przeglądarce na ekranie. W poniższym przykładzie otworzyłem obraz GIF w Safari. To dobrze działa.

Graj w animowane gify Mac Safari

Użyj aplikacji innej firmy

Korzystanie z aplikacji innej firmy, takiej jak Pixea Umożliwi nie tylko przeglądanie GIF-ów na komputerze Mac, ale także udostępni kilka dodatkowych funkcji.

Graj w animowane gify Mac Pixea Viewer

Minimalny interfejs nie przeszkadza, pozostawiając tylko kilka opcji powiększania / pomniejszania, przewijania do przodu lub do tyłu do następnego obrazu w folderze lub zwiększania / zmniejszania ogólnego rozmiaru przeglądarki Pixea. Co więcej, otwieranie GIF-a jest tak łatwe, jak to możliwe, dzięki aplikacji proszącej o przeciągnięcie GIF-a do aplikacji. To takie proste.

Graj w animowane gify Mac Pixea Drag

Skróty klawiaturowe to najlepsza część Pixea, ponieważ możesz powiększać i pomniejszać, dopasowywać do ekranu, tworzyć rzeczywisty rozmiar lub przewijać GIF. Czy będziesz korzystać z większości tych funkcji w przeglądarce GIF? Może nie, ale posiadanie ich z bezpłatną aplikacją innej firmy, która obejmuje również obsługę szerokiej gamy formatów obrazów, jest wisienką na torcie. Zamierzona gra słów.

Graj w animowane gify Skróty Mac Pixea

Kończący się

Ponieważ aplikacja Preview, od dawna domyślna opcja wyświetlania obrazów firmy Apple, nie może pomóc w wyświetlaniu animowanych GIF-ów na komputerze Mac, nadal ma wiele sposobów wyświetlania GIF-ów na komputerze Mac. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak możesz. modyfikować obrazy GIF na swoim urządzeniu.

Czytać  Czy Twój gładzik MacBooka nie działa? Oto rozwiązania!

.

Czy ten artykuł jest przydatny?