Jak odinstalować BlueStacks w systemie Windows?

Jak odinstalować BlueStacks w systemie Windows?

BlueStacks to niezwykle fajna mała aplikacja, którą bardzo łatwo skonfigurować na komputerze. Z drugiej strony jego odinstalowanie może być nieco trudne, ponieważ wielu użytkowników doświadczyło różnych problemów po próbie tradycyjnego usunięcia. Ten obszerny przewodnik pokazuje, jak odinstalować BlueStacks wraz ze wszystkimi pozostałymi plikami w systemie Windows, unikając problemów, które napotyka większość ludzi.

Co to jest BlueStacks?

BlueStacks to program dla systemów operacyjnych Windows i Mac, który umożliwia uruchamianie aplikacji na Androida na komputerze. Zasadniczo jest to emulator Androida, który wielu uważa za najlepszy. Jest to niezwykle przydatne dla graczy mobilnych, którzy wolą używać klawiatury i myszy lub cieszyć się grami na Androida na pełnoekranowym komputerze.

Ekran główny Bluestacks

Jest to również przydatne dla osób, które potrzebują dostępu do ekskluzywnych aplikacji na Androida na swoim komputerze lub laptopie. Warto jednak zauważyć, że w momencie pisania tego artykułu najnowsza wersja programu (BlueStacks 5) jest dostępna tylko w systemie Windows, chociaż deweloperzy planują w najbliższej przyszłości wypuścić wersję dla użytkowników komputerów Mac.

Dlaczego możesz chcieć odinstalować BlueStacks

Istnieje wiele różnych powodów, dla których możesz chcieć odinstalować BlueStacks ze swojego komputera. Być może zdecydowałeś się przenieść do jednego z konkurentów, na przykład NoxPlayer, LDPlayer, GameLoop, lub MeMU. Możesz też napotkać problemy, które uzasadniają usunięcie aplikacji lub po prostu skończysz z emulatorami Androida.

Bez względu na powód, dla którego chcesz usunąć aplikację, ważne jest, aby odinstalować ją całkowicie, aby nie powodowała problemów dla innych programów ani nie zakłócała ​​przyszłych ponownych instalacji.

Jak odinstalować BlueStacks

Proces dezinstalacji BlueStacks rozpoczyna się w taki sam sposób, w jaki usuwasz dowolny program na komputerze z systemem Windows lub laptopie, ale musisz zrobić kilka dodatkowych rzeczy, aby upewnić się, że pozbędziesz się wszystkich dodatkowych plików pozostawionych przez aplikację. Aby w pełni odinstalować BlueStacks z komputera, wykonaj poniższe czynności:

 1. wciśnij Wygrać + r klawisze, aby otworzyć narzędzie „Uruchom”, a następnie wpisz „kontrola” i naciśnij Wejść w.
Bluestacks 1 Kontrola wykonania
 1. Kliknij link „Odinstaluj program” w sekcji „Programy”.
Panel sterowania Bluestacks
 1. Znajdź BlueStacks na liście aplikacji, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Odinstaluj”.
 2. Postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora dezinstalacji, aż pojawi się informacja, że ​​program został pomyślnie odinstalowany.
 3. Zrób to samo dla każdej innej iteracji BlueStacks zainstalowanej w twoim systemie.
Odinstalowywanie Bluestacks
 1. Przejdź do dysku, na którym jest zainstalowany system Windows i otwórz „ProgramData” plik.
 2. Poszukaj „BlueStacksSetup” folder i naciśnij Reszta + Kasować, a następnie kliknij „Tak” aby trwale usunąć folder. Ten folder jest domyślnie ukryty, więc upewnij się, że „Ukryte elementypole wyboru w widoku Twoja karta Eksplorator plików jest zaznaczona.
Czytać  Jak naprawić błędy modułu ładującego CTF w systemie Windows 10

Notatka: Wygląda na to, że nie wszystkie wersje BlueStacks tworzą „BlueStacksSetup” plik. Nasza instalacja BlueStacks 5 nie miała go w „ProgramData” plik.

 1. Otwórz bieg jeszcze raz, wpisz „% temp%” i naciśnij Wejść w klucz.
Temperatura Bluestacks
 1. naciskać kontrola + DO na klawiaturze, aby podświetlić wszystkie pliki w folderze i trwale usunąć te pliki.
Folder tymczasowy Bluestacks
 1. Uruchom bieg narzędzie ponownie i wpisz „regedit”, a następnie naciśnij Wejść w. Spowoduje to otwarcie Edytora rejestru systemu Windows.
 2. Rozwiń folder „HKEY_LOCAL_MACHINE” w okienku po lewej stronie okna, a następnie „SOFTWARE” plik.
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy „Instalator BlueStacks” wewnątrz tego folderu i wybierz „Usuń” opcja.
Edytor rejestru Bluestacks
 1. Kliknij „Tak” na ekranie potwierdzenia, który się pojawi.

Gdy to zrobisz, BlueStacks zostanie całkowicie odinstalowany z twojego komputera, w tym wszystkie pozostałe pliki, które kreator dezinstalacji ignoruje. Deweloperzy BlueStacks wydają się być w pełni świadomi problemów, z jakimi borykają się użytkownicy podczas odinstalowywania swojego produktu.

Stworzyli czystsze narzędzie, które może skutecznie odinstalować wszystkie wersje BlueStacks aktualnie zainstalowane na komputerze. Pobierać narzędzie do odinstalowywania i uruchom go. Sprzątaczka zajmie się resztą.

Co może nie działać po odinstalowaniu BlueStacks

Głównym problemem, na jaki napotykają ludzie po odinstalowaniu BlueStacks, jest brak możliwości ponownej instalacji programu. Niektóre z pozostałych plików dziennika powodują, że instalator BlueStacks sądzi, że aplikacja jest nadal zainstalowana, co uniemożliwia ukończenie kreatora instalacji.

Wiele osób skarżyło się również na „Błąd 2318”, który pojawia się, gdy próbują zainstalować lub odinstalować aplikację, kolejny problem, który prawdopodobnie jest spowodowany przez pozostawione pliki rejestru.

Niezależnie od napotkanego problemu związanego z odinstalowaniem aplikacji, pełna dezinstalacja BlueStacks, taka jak ta opisana powyżej, prawdopodobnie rozwiąże ten problem.

Częste pytania

1. Jaka jest przewaga BlueStacks w porównaniu z innymi emulatorami Androida?

Na początek, BlueStacks podobno zużywa znacznie mniej mocy procesora niż jego konkurenci, co czyni go świetną opcją dla użytkowników, którzy mają nieco słabsze maszyny. Jest też znacznie mądrzejszy ze względu na zużycie pamięci RAM. W rezultacie użytkownicy zgłaszali płynniejsze ogólne użytkowanie i krótsze czasy ładowania uruchamianych aplikacji na Androida.

Czytać  Jak podłączyć ekran laptopa jako zewnętrzny monitor w systemie Windows

2. Jaka jest różnica między BlueStacks 4 a BlueStacks 5?

Chodzi przede wszystkim o ogólną poprawę wydajności i redukcję stresu na maszynie. Możesz spodziewać się krótszych czasów ładowania, a także mniejszego zużycia procesora i pamięci RAM. W rezultacie uzyskasz lepszą wydajność aplikacji i wzrost maksymalnej liczby instancji BlueStacks, które może obsłużyć Twoje urządzenie.

3. Jakie są minimalne wymagania systemowe BlueStacks?

Minimalne wymagania systemowe:

 • System operacyjny: Microsoft Windows 7 lub nowszy
 • Procesor: procesor Intel lub AMD
 • RAM: 4 GB
 • Dysk twardy: 5 GB wolnego miejsca na dysku

Zalecane wymagania systemowe:

 • System operacyjny: Microsoft Windows 10
 • Procesor: wielordzeniowy procesor Intel lub AMD z wynikiem testu jednowątkowego > 1000
 • Grafika: Intel / Nvidia / ATI, zintegrowany lub dyskretny kontroler z wynikiem testu > = 750
 • RAM: 8 GB lub więcej
 • Dysk twardy: SSD
 • Wirtualizacja MUSI być włączona na maszynie

Możesz ponownie zainstalować BlueStacks, kiedy tylko chcesz. Jeśli BlueStacks nie jest twoją rzeczą, istnieje wiele innych niesamowitych projektów, które umożliwiają uruchamianie aplikacji na Androida również na komputerze.

Czy ten artykuł jest przydatny?