Jak odblokować numer telefonu na iPhonie

Jak odblokować numer telefonu na iPhonie

Wcześniej pisaliśmy o blokowaniu numeru telefonu na Twoim iPhonie. Jednak gdy zablokujesz komuś możliwość dzwonienia lub wysyłania do Ciebie SMS-ów, nie musi to być trwała decyzja. Są szanse, że już zmieniłeś zdanie. Oto jak odblokować numer telefonu na iPhonie.

Uwaga: Poniższa metoda działa tylko wtedy, gdy w przeszłości używałeś iOS do blokowania kogoś. Wielu operatorów na całym świecie oferuje bezpłatną lub płatną funkcję, która pozwala uniemożliwić komuś kontakt z Tobą. Jedynym sposobem na cofnięcie decyzji w takim przypadku byłoby ponowne skontaktowanie się z operatorem.

1. Użyj aplikacji telefonu

Jeśli zablokowałeś ostatnio dzwonioną osobę, prawdopodobnie ma ona swój numer na liście „Ostatnie połączenia”. W takim przypadku wykonaj poniższe czynności:

1. Uruchom aplikację Telefon na swoim iPhonie. Upewnij się, że jesteś na karcie „Ostatnie” (na dole ekranu telefonu).

2. Wyszukaj numer kontaktowy lub nazwisko, które chcesz odblokować. Spójrz w prawo, gdzie zobaczysz niebieską ikonę „i”. Dotknij tej ikony, aby wyświetlić dodatkowe ustawienia.

Odblokuj numer telefonu Iphone za pomocą aplikacji telefonu

3. Przewiń w dół tego ekranu, a zobaczysz opcję odblokowania wybranego kontaktu. Kliknij „Odblokuj tego rozmówcę”. Nie musisz potwierdzać swojej decyzji.

W niektórych przypadkach możesz również odblokować numer telefonu na swoim iPhonie za pomocą aplikacji Kontakty (lub w aplikacji Telefon, wybierając zakładkę „Kontakty”). W takim przypadku wybierz nazwę kontaktu i wybierz „Odblokuj tego rozmówcę”.

2. Użyj aplikacji konfiguracyjnej

Ponieważ możesz zablokować komuś możliwość dzwonienia lub wysyłania SMS-ów za pośrednictwem aplikacji Ustawienia, możesz użyć tej samej metody, aby odblokować ten kontakt. Wykonaj następujące czynności:

1. Uruchom aplikację Ustawienia na swoim iPhonie. Przewiń trochę w dół, aż zobaczysz zieloną ikonę telefonu. Wybierz go, aby wyświetlić dodatkowe ustawienia.

Odblokuj aplikację Ustawienia telefonu iPhone

2. Dotknij „Zablokowane kontakty”. Jeśli użyłeś tej opcji do zablokowania kogoś, te kontakty powinny teraz pojawić się na ekranie.

Czytać  Jak dodawać znaki wodne do zdjęć na Androidzie

3. W tej chwili masz dwa różne sposoby postępowania. Jeśli chcesz odblokować pojedynczy kontakt, przesuń palcem (z prawej strony) po nazwie tego kontaktu, a następnie wybierz przycisk „Odblokuj” po prawej stronie.

Odblokuj numer telefonu Ustawienia iPhone'a Gest przesuwania aplikacji

4. Jeśli chcesz odblokować wiele kontaktów, wybierz przycisk „Edytuj” (widoczny w prawym górnym rogu). Kliknij czerwone kółko po lewej stronie nazwy każdego kontaktu, aby go odblokować. Jest to!

Odblokuj numer telefonu Ustawienia iPhone'a Tryb ręczny aplikacji

Pamiętaj, że użycie aplikacji Ustawienia do odblokowania kogoś nie musi dotyczyć tylko dzwoniących. Jeśli wybierzesz tę metodę, wiedz, że Twój iPhone usunie wybrany kontakt z różnych „list blokowania”, pozwalając tej osobie zadzwonić do Ciebie, wysłać wiadomość tekstową lub e-mail jeszcze raz.

Kończący się

Teraz, gdy nauczyłeś się, jak odblokować numer telefonu na iPhonie, uważamy, że będziesz także chciał wiedzieć, jak nagrywać rozmowy telefoniczne na iPhonie, a także jak filtrować i blokować połączenia automatyczne.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?