Jak odblokować iPhone’a za pomocą maski

Jak odblokować iPhone'a za pomocą maski

Miejmy nadzieję, że nie musimy wam mówić o znaczeniu noszenia maski, zwłaszcza teraz, gdy świat wciąż walczy z pandemią COVID-19. Te nowe okoliczności zmieniły również sposób interakcji z naszymi urządzeniami. Apple już zareagował na te zmiany. Porozmawiajmy o tym, jak odblokować iPhone’a, nosząc maskę, w tym przypadku za pomocą zegarka Apple Watch.

Najpierw sprawdź, czego potrzebujesz

Kiedy mówimy o tym, jak odblokować iPhone’a w masce na twarz, mówimy o (niedawno wprowadzonej) funkcji o nazwie „Odblokuj za pomocą Apple Watch”. Aby korzystać z tej nowej funkcji, musisz spełnić następujące wymagania:

  • iPhone z Face ID i iOS 14.5 lub nowszym
  • Apple Watch Series 3 lub nowszy z systemem watchOS 7.4 lub nowszym

Jeśli od jakiegoś czasu nie aktualizowałeś swojego iPhone’a i Apple Watch, teraz jest na to czas. Aby zaktualizować iPhone’a, przejdź do „Ustawienia -> Ogólne -> Aktualizacja oprogramowania”. Aby zaktualizować zegarek Apple Watch, przejdź do „Watch App -> General -> Software Update” na swoim iPhonie

Jak ustawić „Odblokuj za pomocą Apple Watch”

Będziesz zaskoczony, jak łatwo jest pozwolić iPhone’owi zeskanować twoją twarz podczas noszenia maski. Ta procedura zajmie tylko chwilę, więc wykonaj następujące szybkie kroki:

1. Uruchom aplikację Ustawienia na swoim iPhonie.

2. Przewiń w dół i wybierz „Face ID i hasło”.

Odblokuj iPhone'a ze skórą w aplikacji Ustawienia

3. Wprowadź hasło, gdy zostaniesz o to poproszony.

4. Przewiń w dół, aż zobaczysz sekcję „Odblokuj za pomocą Apple Watch”. Zegarek Apple Watch połączony z Twoim kontem pojawi się na liście. Upewnij się, że jest włączony przy włączonym przełączniku.

5. Twój iPhone poprosi Cię teraz o potwierdzenie włączenia tej funkcji, dając krótkie wprowadzenie na temat tego, jak Twój iPhone będzie się zachowywał podczas noszenia maski. Kliknij „Aktywuj”.

Odblokuj iPhone'a ze skórką przy funkcji wybudzania

6. Aktywacja tej funkcji może chwilę potrwać (około 30 sekund w naszym przypadku).

Czytać  5 najlepszych alternatyw uwierzytelniania Google

Jak odblokować iPhone’a podczas noszenia maski

Zastosujmy powyższe instrukcje w praktyce. Po włączeniu opcji „Odblokuj za pomocą Apple Watch” poniżej opisano, jak odblokować iPhone’a z maską.

1. Użyj tej opcji, mając twarz i zegarek Apple Watch. Twój smartwatch musi być odblokowany, więc wprowadź hasło, jeśli tak nie jest.

2. Podnieś swojego iPhone’a tak, jakbyś go odblokował. Telefon zeskanuje teraz twoją twarz i zidentyfikuje, że nosisz maskę.

3. Jak tylko spojrzysz na swój telefon, zostanie on odblokowany. Teraz możesz przesunąć palcem z dołu ekranu w górę, aby zacząć go używać. Twój zegarek Apple Watch wyświetli szybkie ostrzeżenie informujące o odblokowaniu iPhone’a.

Na koniec mamy kilka cenniejszych rad. Pamiętaj, że funkcja „Odblokuj za pomocą Apple Watch” nie wykorzystuje Face ID do identyfikacji użytkownika. Oznacza to, że możesz go używać tylko do odblokowywania iPhone’a. Innymi słowy, nie możesz go używać do weryfikowania swojej tożsamości, korzystania z Apple Pay ani uzyskiwania dostępu do aplikacji chronionych hasłem.

Konkluzja

Powyżej opisano, jak odblokować iPhone’a podczas noszenia maski na twarz. Chociaż nadal mamy Twoją uwagę, chcielibyśmy zapewnić Ci jeszcze kilka zasobów. Zobacz, jak używać skrótów Siri na zegarku Apple Watch i jak skonfigurować śledzenie snu na zegarku.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?