Jak nawiązywać i odbierać połączenia w systemie Windows 10 za pomocą telefonu z systemem Android

Jak nawiązywać i odbierać połączenia w systemie Windows 10 za pomocą telefonu z systemem Android

Wraz z wydaniem aktualizacji systemu Windows 10 z października 2018 r. (1809) firma Microsoft wprowadziła i zasadniczo zastąpiła aplikację Pomocnik telefonu aplikacją Twój telefon. Spośród wszystkich funkcji towarzyszących jedną z najbardziej przydatnych jest nawiązywanie i odbieranie połączeń na komputerze z systemem Windows 10.

Zanim zaczniemy …

Aby móc korzystać z aplikacji Twój telefon w celu wykonywania lub odbierania połączeń telefonicznych na komputerze z systemem Windows 10, musisz spełnić następujące wymagania wstępne.

  • Laptop z systemem Windows 10
  • Telefon z systemem Android z systemem Android 7 lub nowszym
  • Twoja aplikacja na telefon jest zainstalowana na urządzeniach z systemem Android i Windows 10

Sparuj komputer z telefonem z systemem Android

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby odbierać połączenia telefoniczne z systemem Android w systemie Windows 10, jest ustanowienie połączenia między nimi. To w jaki sposób:

1. Pobierz aplikację Twój telefon ze strony Sklep Google Play na urządzeniu z Androidem.

2. Otwórz aplikację na swoim telefonie z systemem Android. Zaloguj się do aplikacji Twój telefon za pomocą konta Microsoft.

Android wywołuje Windows 10 Zaloguj się

3. Poprosi Cię o niezbędne uprawnienia, takie jak dostęp do kontaktów, połączeń telefonicznych, multimediów i wiadomości tekstowych. Pozwól mu również działać w tle.

Android wywołuje uprawnienia systemu Windows 10

4. Poprosi Cię o dokończenie parowania na komputerze. Otwórz aplikację Twój telefon na laptopie z systemem Windows 10 (zainstaluj ją z Sklep Microsoft, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś).

5. Gdy otworzysz aplikację Twój telefon na swoim laptopie z systemem Windows 10, automatycznie wyśle ​​na Twój telefon powiadomienie z prośbą o „Zezwól na połączenie”. (To powiadomienie pojawi się, jeśli urządzenie z systemem Android i komputer z systemem Windows 10 są połączone z tym samym kontem Microsoft).

Zezwól na tworzenie linków

6. Na komputerze z systemem Windows 10 wybierz typ urządzenia, z którym się łączysz.

Połączenia z Androidem na urządzeniu z systemem Windows 10

7. To wszystko! Teraz pomyślnie sparowałeś swój telefon z Androidem z komputerem z systemem Windows 10.

Połączono połączenia z Androidem w systemie Windows 10

Aby wykonywać lub odbierać połączenia telefoniczne z telefonu z systemem Android na laptopa lub komputer stacjonarny z systemem Windows 10, musisz podłączyć telefon przez Bluetooth.

Czytać  Jak łatwo zaktualizować system do Windows 10

Podłącz telefon z Androidem do komputera z systemem Windows 10 przez Bluetooth

1. W aplikacji towarzyszącej Twój telefon na komputerze kliknij przycisk Połączenia na lewym panelu. Kliknij przycisk „Start” po prawej stronie.

Połącz przez Bluetooth

2. Otrzymasz powiadomienie o parowaniu na smartfonie z systemem Android. Zezwól na powiadomienie i pamiętaj, aby zaznaczyć pole „Zezwól na dostęp do swoich kontaktów i historii połączeń”.

Połączenie Bluetooth

3. Na komputerze kliknij przycisk Tak, gdy pojawi się monit o sparowanie z telefonem z systemem Android.

4. To wszystko! Teraz możesz odbierać połączenia telefoniczne z systemem Android na komputerze PC lub laptopie z systemem Windows 10.

Kończący się

Po wykonaniu czynności opisanych powyżej możesz użyć aplikacji Dialer lub wybrać kontakt, aby nawiązać połączenie bezpośrednio na komputerze z systemem Windows 10 za pomocą telefonu z systemem Android. Jeśli potrzebujesz więcej funkcji, zapoznaj się z listą aplikacji do sterowania systemem Windows 10 z telefonu z systemem Android.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?