Jak naprawić „To ustawienie jest zarządzane przez administratora” w systemie Windows 10?

Jak naprawić „To ustawienie jest zarządzane przez administratora” w systemie Windows 10?

Czasami z powodu awarii aktualizacji systemu Windows lub problemów z programem Windows Defender otrzymuję komunikat o błędzie „To ustawienie jest zarządzane przez administratora”, mimo że jesteś zalogowany jako taki. Może to uniemożliwić wyłączenie inteligentnego wyświetlacza lub, w niektórych przypadkach, uruchomienie aplikacji firm innych niż Microsoft.

Nie musisz być specjalistą od instalacji, aby rozwiązać ten problem, ale wiąże się to z kilkoma drobnymi problemami technicznymi. Przejdziemy przez te poprawki jeden po drugim, od najbardziej oczywistych rozwiązań po kroki edycji rejestru.

Na czym polega problem „To ustawienie jest zarządzane przez administratora”?

Wbrew pozorom „To ustawienie jest zarządzane przez administratora” nie ma nic wspólnego z tym, czy jesteś zalogowany jako administrator, czy nie. Ma to więcej wspólnego z pewnymi nieprzewidywalnymi błędami, które wpływają na program Windows Defender.

Istnieją różne oznaki tego błędu. Na przykład po uruchomieniu ustawień „Zabezpieczenia systemu Windows” z menu pola wyszukiwania i przejściu do „Ochrona oparta na reputacji” niektóre opcje będą wyszarzone.

Ustawienia problemów administratora

Tutaj jedno z ustawień „weryfikuj aplikacje i pliki” zostało wyłączone. Jest to bardzo ważne ustawienie, ponieważ SmartScreen wyszukuje nierozpoznane pliki i aplikacje, a nie można zarządzać komputerem bez dostępu do tej kontroli.

Podobne ustawienia można wyłączyć dla opcji „Ochrona w czasie rzeczywistym” lub „Automatyczne przesyłanie próbek”. Aby rozwiązać te problemy, badamy różne kroki rozwiązywania problemów.

Ustawienia ochrony przed wirusami administratora wyłączone

1. Sprawdź aktualizacje systemu Windows

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie systemu pod kątem oczekujących aktualizacji systemu Windows. Gdy wiele z tych aktualizacji się kumuluje, istnieje możliwość, że wpłyną one na niektóre programy, w tym Windows Defender. Śmiało i zakończ te aktualizacje, co wyczyści system ze wszystkich starszych błędów.

Konfiguracja wyszukiwania aktualizacji przez administratora

2. Wyłącz inne oprogramowanie antywirusowe

Jeśli masz program antywirusowy innej firmy, może on mieć wpływ na program Windows Defender. Może być konieczne tymczasowe wyłączenie go, aby wyeliminować błąd. Należy pamiętać, że sam program Windows Defender jest bardzo niezawodnym programem antywirusowym i jest kompatybilny z istniejącymi systemami Windows 10.

Czytać  Jak wyłączyć klawisz Windows w Windows 10?

3. Rozwiąż za pomocą Edytora rejestru

Jeśli pierwsze dwa kroki nie rozwiążą problemu, jednym z najlepszych sposobów rozwiązania problemu „To ustawienie jest zarządzane przez administratora” jest zmodyfikowanie rejestru usługi Windows Defender. Tymczasowo usuniemy pliki rejestru Windows Defender.

Uruchom aplikację Edytor rejestru z pola wyszukiwania systemu Windows, wpisując „regedit”. Lepiej uruchomić go w trybie administratora.

Ustawienia rejestru administratora
Edytor rejestru

Po otwarciu aplikacji Edytor rejestru przejdź do ścieżki pokazanej na poniższym ekranie.

Ustawienia rejestru administratora Wybierz Windows Defender
Regedit Windows Defender

Kliknij prawym przyciskiem myszy klawisz Windows Defender i kliknij „Eksportuj”. Utwórz nowy folder na pulpicie lub w innym miejscu, do którego można wyeksportować ten plik. Tutaj folder został nazwany „Regedit Check”.

Wyeksportuj plik rejestru dla klucza Windows Defender do nowo utworzonego folderu. Jest w formacie .reg. Upewnij się, że nazwa klucza jest zapisana w taki sam sposób, jak w Edytorze rejestru.

Windows Defender Admin Regedit Eksportuj ustawienia pliku dziennika

Powtórz procedurę dla wszystkich podkluczy w „Windows Defender”. Jak pokazano tutaj, eksportujemy plik dziennika dla „Menedżera zasad”. Upewnij się, że nazwa podklucza jest napisana dokładnie tak, jak w Edytorze rejestru.

W zależności od systemu Windows 10 może być więcej podkluczy. Utwórz kopię zapasową każdego elementu.

Ustawienia eksportu Menedżera zasad Regedit

Po utworzeniu kopii zapasowej musisz usunąć klucz „Windows Defender”, jak pokazano tutaj. Nie martw się o utratę plików, to tylko tymczasowe; dlatego zrobiliśmy kopię zapasową.

Ustawienia zasad administratora Regedit Usuń Defender

Otrzymasz komunikat ostrzegawczy z pytaniem: „Czy na pewno chcesz trwale usunąć ten klucz i wszystkie jego podklucze?” Kliknij „Tak”, aby kontynuować.

Ustawienia administratora Regedit Usuń podklucze
Usuń klucze i podklucze

Rozwiązany problem: „Tym ustawieniem zarządza administrator”

Uruchom ponownie system i wróć do menu Ochrona oparta na reputacji. Zobaczysz, że możesz teraz swobodnie włączać / wyłączać SmartScreen, ponieważ ekran „Sprawdź aplikacje i pliki” został ponownie włączony.

Włączono ustawienia reputacji administratora na ekranie Smartscreen
Sprawdź aplikacje i pliki oraz włączony inteligentny wyświetlacz

Również w „Ustawieniach ochrony przed wirusami i zagrożeniami” ponownie włączona jest ochrona w czasie rzeczywistym i w chmurze.

Ustawienia administratora ochrony przed zagrożeniami w czasie rzeczywistym włączone
Włączona ochrona przed zagrożeniami w czasie rzeczywistym

Usunęliśmy pliki dziennika Windows Defender, aby osiągnąć wyniki. Teraz nadszedł czas, aby je przywrócić. W tym celu wróć do folderu kopii zapasowej i najpierw kliknij dwukrotnie główny plik dziennika programu Windows Defender. Pojawi się ekran ostrzegawczy z pytaniem, czy chcesz dodać pliki do rejestru. Kliknij „Tak”, aby kontynuować, a starsze pliki dziennika Windows Defender powrócą.

Ustawienia rejestru administratora Importuj usunięte pliki
Importuj usunięte pliki dziennika

Co się stanie, jeśli program Windows Defender jest wyłączony?

Czasami w bardzo rzadkich przypadkach program Windows Defender jest przyciemniony / wyłączony zamiast pokazywać stan połączenia. Oczywiście najpierw musisz zaktualizować system Windows (krok 1), co automatycznie rozwiąże problem.

Włączono ustawienia administratora Windows Defender

Jeśli to nie zadziała, wróć do klucza Windows Defender i poszukaj parametru „wyłącz oprogramowanie antyszpiegowskie”, który może nie być obecny, jeśli system działa poprawnie. Kliknij prawym przyciskiem myszy, aby kontynuować.

Ustawienia administratora Windows Defender wyłączony Antyspyware

Otrzymasz opcję „Modyfikuj”, która przeniesie Cię do następnego ekranu, w którym wartość „DWord” powinna zostać zmieniona z „1” na „0”.

Admin Regedit Ustawienia Windows Defender Edytuj wartość Dword
Edytuj wartość DWord

Po dokonaniu powyższej modyfikacji powinieneś móc ponownie uzyskać dostęp do programu Windows Defender.

Czytać  Jak przywrócić brakującą ikonę OneDrive na pasku zadań w systemie Windows 10?

Istnieje wiele innych rodzajów błędów systemu Windows, które można łatwo rozwiązać. Na przykład niektóre systemy wyświetlają błąd „parametr jest nieprawidłowy” lub „tego elementu nie można znaleźć”. Jeśli masz inne problemy z systemem Windows 10, podziel się nimi z nami w komentarzach z linkiem do zrzutu ekranu.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?