Jak naprawić problemy z punktem dostępu Wi-Fi na swoim iPhonie?

Jak naprawić problemy z punktem dostępu Wi-Fi na swoim iPhonie?

W większości przypadków przekształcenie iPhone’a w mobilny punkt dostępu jest natychmiastowym i bezproblemowym procesem, ponieważ wymaga tylko włączenia tej opcji w aplikacji Ustawienia. Jednak wszyscy mieliśmy problemy z naszymi telefonami, odmawiając podłączenia innych urządzeń lub niemożności udostępniania sieci Wi-Fi bez przerw. Jeśli masz konkretne problemy z nawiązaniem połączenia z punktem dostępu, oto kilka najlepszych sposobów rozwiązywania problemów z punktem dostępu Wi-Fi na iPhonie.

1. Czy Twój iPhone Hotspot jest aktywny? Czy masz prawidłowe hasło?

Zanim zagłębisz się głębiej, ważne jest, aby omówić podstawy. Czy na pewno aktywowałeś Hotspot swojego iPhone’a? Aby to sprawdzić, przejdź do aplikacji Ustawienia i wybierz „Osobisty hotspot”. Powinieneś zobaczyć przełącznik obok „Zezwalaj innym na dołączanie”. Przełącznik musi być włączony (kolor zielony). Będąc tam, powinieneś również sprawdzić hasło do hotspotu Wi-Fi swojego iPhone’a.

Rozwiązywanie problemów z hotspotem Wi-Fi Iphone Ipad

Jeśli masz problemy z połączeniem z punktem dostępu Wi-Fi swojego iPhone’a, musisz rozpocząć konfigurację związaną z Wi-Fi na urządzeniu, z którym się łączysz. Wybierz sieć Wi-Fi nazwaną tak, jak Twój iPhone i wprowadź hasło, jeśli zostaniesz o to poproszony.

2. Uruchom ponownie (nie uruchamiaj ponownie!) Twój iPhone

Jeśli chodzi o bardziej oczywiste rzeczy, zalecamy ponowne uruchomienie iPhone’a, co jest zaskakująco łatwym rozwiązaniem wielu problemów. Innymi słowy, włącza i wyłącza urządzenie, co powinno być proste. (Nie myl tego z ponownym uruchomieniem telefonu, co jest znacznie bardziej drastycznym posunięciem).

Jeśli masz iPhone’a X, 11 lub 12, musisz nacisnąć i przytrzymać przycisk zmniejszania głośności i przycisk boczny. Pojawi się ekran „Slide to Power Off”, a po podążaniu za jego kierunkiem i odczekaniu około 30 sekund można ponownie włączyć urządzenie.

Jeśli masz iPhone’a 6, 7, 8 lub SE, naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aż pojawi się suwak „Przesuń, aby wyłączyć”. Przeciągnij suwak i odczekaj około 30 sekund przed ponownym włączeniem urządzenia.

Czytać  Jak wyłączyć bibliotekę muzyczną iCloud?

3. Czy inne urządzenia mogą dołączyć do Hotspotu?

Domyślnie Hotspot osobisty Twojego iPhone’a umożliwia dołączenie dowolnego urządzenia (oczywiście z prawidłowym hasłem). Jednak sprawdzając, czy ta opcja jest aktywna (i wyłączając ją na krótko), możesz ponownie uruchomić osobisty hotspot swojego iPhone’a.

Aby to zrobić, przejdź do „Ustawienia -> Osobisty punkt dostępu”. Mamy nadzieję, że ta funkcja jest już włączona na Twoim iPhonie. Jeśli nie, włącz go stamtąd. Jeśli tak, możesz wyłączyć funkcję, odczekać około 10 sekund i ponownie ją włączyć.

Rozwiązywanie problemów z hotspotem Iphone Wifi Uruchom ponownie osobisty hotspot

4. Uruchom ponownie połączenie komórkowe swojego iPhone’a

Innym sposobem rozwiązania problemu z punktem dostępu Wi-Fi na iPhonie byłoby ponowne uruchomienie połączenia komórkowego. Aby to zrobić, przejdź do „Ustawienia -> Sieć komórkowa”. Przestaw przełącznik u góry, na prawo od „Dane w piwnicy”. Poczekaj około 10 sekund, a następnie ponownie włącz tę opcję.

Napraw problemy z hotspotem iPhone'a Wifi Zresetuj dane mobilne Mobile

5. Sprawdź dostępność aktualizacji konfiguracji operatora

W niektórych przypadkach oczekująca aktualizacja ustawień operatora może powodować problemy z połączeniem internetowym w smartfonie. Jedynym sposobem sprawdzenia, czy to jest przyczyną problemu, jest przejście do „Ustawienia -> Ogólne -> Informacje”. Poczekaj około 10 sekund i sprawdź, czy pojawi się komunikat z prośbą o zastosowanie aktualizacji operatora. Jeśli nic się nie dzieje, przejdź do następnego kroku.

6. Aktywuj „Maksymalizuj kompatybilność” w punkcie dostępu Wi-Fi iPhone’a

Ponieważ oferta iPhone’a 12 obejmuje obsługę 5G, ma inny zestaw ustawień sieciowych. Powinieneś przejść do „Ustawienia -> Osobisty punkt dostępu -> Maksymalizuj zgodność”. Domyślnie ta funkcja jest wyłączona, więc możesz ją włączyć.

Rozwiązywanie problemów z hotspotem Wi-Fi iPhone'a Maksymalizuj kompatybilność

7. Sprawdź aktualizacje oprogramowania iOS

Dbanie o aktualność iPhone’a ma kluczowe znaczenie z wielu powodów. Jeśli od jakiegoś czasu nie aktualizowałeś swojego iPhone’a, zdecydowanie zalecamy to zrobić. Przejdź do „Ustawienia -> Ogólne -> Aktualizacja oprogramowania”. Poczekaj kilka minut, aż urządzenie sprawdzi dostępność aktualizacji. Jeśli widzisz dostępną aktualizację, przejdź do jej instalacji.

Napraw problemy z aktualizacją iPhone'a Wifi Hotspot Ios

8. Zresetuj ustawienia związane z siecią

W niektórych przypadkach może nie być logicznego wyjaśnienia, dlaczego punkt dostępu Wi-Fi telefonu iPhone nie działa. Jeśli nic nie pomaga w rozwiązywaniu problemów z punktem dostępu Wi-Fi w telefonie iPhone, zalecamy zresetowanie ustawień sieciowych urządzenia. Przejdź do „Ustawienia -> Ogólne -> Resetuj -> Resetuj ustawienia sieciowe”. Wybierz tę opcję, potwierdź swoją decyzję i pamiętaj o ponownym uruchomieniu urządzenia po zakończeniu.

Napraw problemy z hotspotem Wi-Fi iPhone'a Zresetuj ustawienia sieciowe

9. Przywróć ustawienia fabryczne na swoim iPhonie

Musimy przyznać, że jest to opcja nuklearna. Jednak przywrócenie ustawień fabrycznych iPhone’a może rozwiązać wszelkiego rodzaju problemy techniczne. Jednak przed skasowaniem zawartości urządzenia możesz dowiedzieć się, jak wykonać kopię zapasową iPhone’a. Oto nasz przewodnik pokazujący, jak przywrócić ustawienia fabryczne iPhone’a.

Czytać  5 przydatnych aplikacji na Androida do blokowania wiadomości tekstowych i zdjęć

10. Poproś o pomoc Apple lub swojego operatora

Jeśli wypróbowałeś wszystkie kroki opisane wcześniej w tym przewodniku, aby rozwiązać problem z punktem dostępu Wi-Fi iPhone’a i nic nie zadziałało, nie masz innego wyjścia, jak zwrócić się o pomoc do kogoś innego.

Naszą rekomendacją byłoby skontaktowanie się Obsługa klienta Apple. Jeśli jednak nie masz w pobliżu sklepu Apple Store, możesz również zwrócić się o pomoc do swojego operatora komórkowego.

Kończący się

Teraz, gdy nauczyłeś się rozwiązywać problemy z punktem dostępu Wi-Fi na swoim iPhonie, mamy szczerą nadzieję, że nasze wskazówki pomogły Ci rozwiązać problem. Jeśli jednak tak nie jest, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat rozwiązywania problemów z mobilną transmisją danych na iPhonie, aby uzyskać dodatkowe wskazówki.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?