Jak naprawić problemy z AirDrop na Macu?

Jak naprawić problemy z AirDrop na Macu?

AirDrop jest pod wieloma względami funkcją bez interfejsu. Albo działa, albo nie, a użytkownik niewiele może zrobić, gdy się zepsuje. Kiedy to działa, jest magiczne. Kiedy to nie działa, może być irytujące. Oto kilka często pomijanych rozwiązań problemów z AirDrop na Macu i iPhonie.

Jak działa AirDrop?

AirDrop używa Bluetooth do tworzenia sieci Wi-Fi typu ad hoc peer-to-peer między dwoma urządzeniami. To połączenie wykorzystuje anteny Wi-Fi do przesyłania danych i Bluetooth Low Energy do wykrywania urządzeń i nawiązywania połączenia. Po zakończeniu przesyłania danych sieć ad hoc zostaje rozwiązana. AirDrop nie używa wolniejszej komunikacji Near Field Communication (NFC), której niektóre urządzenia z Androidem używają do lokalnego przesyłania plików.

Dane przesyłane przez AirDrop są szyfrowane podczas przesyłania, więc nie mogą zostać przechwycone ani odczytane przez zewnętrznego obserwatora. AirDrop automatycznie wykryje dowolne kompatybilne urządzenie i wymaga tylko niezawodnego połączenia Wi-Fi do przesyłania plików, umożliwiając przesyłanie na odległość większą niż obsługiwana przez Bluetooth. Urządzenia można łączyć w odległości do dziesięciu metrów od siebie.

Czy AirDrop jest aktywowany?

Napraw Airdrop Macos Finder Airdrop Send

Oczywiście, że tak, słyszę, jak nalegasz. Ale poświęć trochę czasu, aby to sprawdzić! Jest powód, dla którego jest to pierwsza rzecz do zrobienia. Możesz sprawdzić Centrum sterowania ikonami AirDrop na iOS i iPadOS i w Finderze Karta AirDrop w systemie macOS.

1. Czy Twoje urządzenie jest kompatybilne?

Wszystkie nowsze urządzenia Apple są kompatybilne z Airdrop, więc jest szansa, że ​​nie o to chodzi. Mimo to upewnij się, że Twoje urządzenie jest kompatybilne. Oto pełna lista obsługiwanych urządzeń:

AirDrop między komputerem Mac a iPhonem lub iPadem:

 • Mac 2012 lub nowszy (z wyjątkiem Mac Pro z połowy 2012 r.) z systemem OS X Yosemite lub nowszym
 • iPhone, iPad lub iPod Touch z systemem iOS 7 lub nowszym

AirDrop między komputerami Mac (oba komputery):

 • MacBook Pro wprowadzony pod koniec 2008 r. lub później, z wyjątkiem MacBooka Pro (17-calowego, koniec 2008 r.)
 • MacBook Air wprowadzony pod koniec 2010 r. lub później
 • MacBook wprowadzony pod koniec 2008 r. lub później, z wyjątkiem białego MacBooka (koniec 2008 r.)
 • iMac wprowadzony na początku 2009 roku lub później
 • Mac Mini wprowadzony w połowie 2010 roku lub później
 • Mac Pro wprowadzony na początku 2009 r. z kartą AirPort Extreme) lub w połowie 2010 r.
 • iMac Pro (wszystkie modele)
Czytać  Jak naprawić Macbooka uszkodzonego przez wodę?

2. Sprawdź połączenia sieciowe

Aby udostępniać pliki przez AirDrop, oba urządzenia muszą znajdować się w tej samej sieci Wi-Fi. Sprawdź połączenia sieciowe na obu urządzeniach, aby upewnić się, że korzystasz z tej samej sieci.

Ale co z podsieciami w routerach dwuzakresowych, które korzystają z połączeń 2,4 GHz i 5 GHz? Te sieci Wi-Fi zwykle zaczynają się od tej samej nazwy i kończą się ich wartością GHz.Teoretycznie Twój iPhone może znajdować się w sieci 2,4 GHz, a Twój Mac może być w sieci 5 GHz i nadal z powodzeniem udostępniać pliki., ponieważ oba sieci są tworzone przez ten sam router. Ale jeśli AirDrop nie działa, możesz wyeliminować możliwą przyczynę, podłączając urządzenia do tej samej podsieci.

Rozwiązywanie problemów z restartem Airdrop Wi-Fi

Jeśli oba urządzenia są połączone z właściwą siecią, spróbuj ponownie uruchomić połączenia Wi-Fi. Wyłącz Wi-Fi na obu urządzeniach i odczekaj co najmniej dziesięć sekund przed ponownym włączeniem.

3. Sprawdź Bluetooth na urządzeniach

AirDrop działa nie tylko z Wi-Fi. Wymaga również aktywnego i włączonego połączenia Bluetooth na obu urządzeniach. Sprawdź ustawienia Bluetooth w urządzeniach wysyłających i odbierających. Jeśli Bluetooth jest wyłączony na którymś z urządzeń, upewnij się, że jest włączony. Nie musisz jednak łączyć się z urządzeniem Bluetooth. Połączenie Bluetooth jest używane pasywnie i nie będzie się faktycznie sparować z urządzeniem podczas przesyłania.

Jeśli Bluetooth jest włączony, zalecamy odłączenie dowolnego urządzenia Bluetooth. Następnie uruchom ponownie połączenie Bluetooth, wyłączając je na około dziesięć sekund przed ponownym włączeniem.

4. Aktywuj i odblokowuj urządzenia

Jeśli któreś z urządzeń jest bezczynne, połączenie może nie zostać nawiązane tak łatwo. To, czy połączenie może zostać nawiązane, czy nie, zależy od tego, jak „dźwięk” śpi urządzenie. Na przykład, jeśli komputer Mac ma włączony wygaszacz ekranu i do jego wyjścia nie jest wymagane hasło, AirDrop może zwykle udostępniać pliki temu komputerowi Mac, jednak jest to niespójne.

Czytać  Jak dodać zaimki do swojego profilu Slack

Wybudź oba urządzenia ze stanu uśpienia i odblokuj oba urządzenia, wprowadzając w razie potrzeby kody dostępu lub hasła. Na starszych komputerach Mac może również pomóc otwarcie karty AirDrop w Finderze.

5. Skonfiguruj AirDrop, aby zezwolić na „wszystkie” transfery

Domyślnym ustawieniem AirDrop jest zezwolenie tylko urządzeniom podłączonym do identyfikatorów Apple ID osób w Twoich kontaktach na wykrycie Twojego urządzenia. Jak możesz sobie wyobrazić, istnieje wiele sposobów, w jakie to wrażliwe ograniczenie może nie działać zgodnie z założeniami. Nawet urządzenie należące do kogoś z Twoich kontaktów może nie zostać prawidłowo wykryte, więc często łatwiej jest po prostu wyłączyć tę ochronę. Pamiętaj, że powinno to mieć wpływ tylko na wykrywanie urządzeń, a nie na transfery.

Napraw problemy z Airdropem Ustaw odbiór Ios dla wszystkich

Przejdź do ustawień AirDrop na urządzeniu docelowym i wybierz „Wszystkie”. Jeśli jest już skonfigurowany, pozostaw go bez zmian. Jeśli to ustawienie jest zablokowane na „Odbiór: Wył”, może być zablokowane w ramach kontroli rodzicielskiej.

 1. Przejdź do „Ustawienia -> Czas ekranu”.
 2. Dotknij „Ograniczenia dotyczące treści i prywatności”.
 3. Wybierz „Dozwolone aplikacje”.
 4. Upewnij się, że przełącznik obok AirDrop jest zielony.

6. Wyłącz tryby Nie przeszkadzać i osobisty hotspot

Tryb Nie przeszkadzać ukrywa urządzenie przed przychodzącymi połączeniami AirDrop. W ten sposób nie będą Cię niepokoić prośby o połączenie lub pobieranie plików. Łatwo jednak przypadkowo pozostawić włączoną funkcję DND. Odwiedź Centrum powiadomień na Macu i Centrum sterowania lub Ustawienia na iOS i iPadOS, aby wyłączyć „Nie przeszkadzać”.

Napraw kartę społecznościową włączoną dla osobistego hotspotu Airdrop

Będziesz także musiał wyłączyć swój osobisty hotspot na urządzeniach z systemem iOS. Ponieważ ta funkcja monopolizuje połączenie Wi-Fi, AirDrop nie może być używany na urządzeniu z włączonym Hotspotem osobistym. Wyłącz Hotspot osobisty i spróbuj ponownie udostępnić przez AirDrop.

wniosek

Jeśli nic nie działa, ostatnią opcją jest ponowne uruchomienie obu urządzeń. Możesz także spróbować udostępnić inny plik z innej aplikacji, aby sprawdzić, czy jest jakiś problem z plikiem lub aplikacją, której używałeś na początku. Ale, podobnie jak wiele funkcji Apple, AirDrop „po prostu działa” lub „po prostu nie działa”.

Czy ten artykuł jest przydatny?