Jak naprawić problem z obracaniem ekranu Androida?

Jak naprawić problem z obracaniem ekranu Androida?

Czy na urządzeniu z Androidem wystąpił problem polegający na tym, że ekran nie obraca się po obróceniu go na boki? Wielu użytkowników zgłosiło, że orientacja ekranu w ich telefonie jest zablokowana i nie mogą wyświetlać żadnych treści w trybie poziomym, ponieważ ekran nie chce się obracać. Na szczęście istnieje kilka metod, dzięki którym możesz spróbować naprawić niedziałający problem z obracaniem ekranu Androida.

Oto niektóre z najczęstszych powodów, dla których obracanie ekranu Androida nie działa:

  • Aplikacja strony trzeciej
  • Usługa, która kontroluje automatyczną rotację w telefonie.
  • Wadliwy czujnik G i akcelerometr
  • Błąd w oprogramowaniu sprzętowym
  • Dotykasz ekranu, gdy się obraca

Teraz, gdy znasz przyczyny, dla których ekran Androida się nie obraca, przyjrzyjmy się rozwiązaniom.

1. Aktywuj automatyczne obracanie

Obracanie ekranu Androida nie działa Automatyczne obracanie

To jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez użytkowników. Zanim zrobisz cokolwiek innego, sprawdź, czy masz włączoną opcję automatycznego obracania. Możesz go znaleźć w „Ustawienia -> Wyświetlacz”.

2. Uruchom ponownie telefon

Obracanie ekranu Androida nie działa Automatyczne ponowne uruchamianie

Inną łatwą metodą naprawienia niedziałającego obracania ekranu Androida jest ponowne uruchomienie telefonu. Ponowne uruchomienie telefonu resetuje wszystkie pliki i uruchamia je od zera, dzięki czemu wszystko działa poprawnie.

3. Sprawdź aplikacje innych firm

Mogą istnieć aplikacje innych firm, które uniemożliwiają prawidłowe działanie funkcji automatycznego obracania w telefonie. Zaleca się ponowne uruchomienie telefonu w „Trybie awaryjnym”, który pozwala sprawdzić, czy aplikacja innej firmy powoduje nieprawidłowe działanie telefonu.

Aby uruchomić telefon w trybie awaryjnym, naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, a następnie dotknij i przytrzymaj opcję „Wyłącz”, aż pojawi się komunikat, aby ponownie uruchomić urządzenie w trybie awaryjnym.

Uruchom ponownie w trybie awaryjnym

W trybie awaryjnym sprawdź, czy w telefonie działa obracanie ekranu. Jeśli działa dobrze, przyczyną może być niedawno zainstalowana aplikacja i należy ją odinstalować.

4. Skalibruj czujniki w telefonie z Androidem

Jeśli żadna z wyżej wymienionych metod nie zadziałała, czujniki telefonu z Androidem mogą być wadliwe lub niewłaściwie skalibrowane.

Aplikacja do obracania ekranu Androida nie działa

Możesz ponownie skalibrować czujniki w telefonie za pomocą aplikacji o nazwie Fizyka czujnik skrzynki narzędziowej. Dostępny bezpłatnie w Sklepie Play, pozwala przetestować czujniki w telefonie i skalibrować je, aby naprawić problem z obracaniem ekranu Androida.

Czytać  Zaoszczędź 800 USD na elektrowni Bluetti AC300

5. Zaktualizuj swoje urządzenie z Androidem

Może występować błąd w wersji oprogramowania układowego, na którym działa urządzenie z Androidem, powodujący problem z obracaniem ekranu. Producenci telefonów nieustannie wprowadzają nowe aktualizacje oprogramowania, które wraz z niektórymi nowymi funkcjami zawierają również poprawki błędów dla takich problemów.

Aktualizacja oprogramowania

Zdecydowanie zaleca się, aby najpierw zainstalować najnowsze oprogramowanie układowe na urządzeniu z Androidem, aktualizować je, a następnie zainstalować najnowsze poprawki błędów w telefonie.

6. Nie dotykaj ekranu

Automatyczne obracanie nie działa

Podczas obracania ekranu upewnij się, że palce nie dotykają ekranu urządzenia. Czasami trzymając telefon, możesz dotykać jego krawędzi palcami. Uniemożliwi to prawidłowe działanie funkcji obracania ekranu.

7. Uruchom ponownie aplikację.

Obracanie ekranu Androida nie działa, wymuś zatrzymanie

Jeśli masz problem z obracaniem ekranu w określonej aplikacji, możesz spróbować wymusić zatrzymanie aplikacji i ponowne jej uruchomienie. Zrób to, po prostu przytrzymując ikonę aplikacji, a następnie wybierając opcję „Informacje o aplikacji”. W menu „Informacje o aplikacji” zobaczysz opcję „Wymuś zatrzymanie” aplikacji.

8. Pobierz aplikację Kontrola rotacji

Aplikacja do kontroli obrotów

Co ciekawe, istnieje aplikacja o nazwie Kontrola rotacji co pomogło kilku użytkownikom naprawić ten problem z obracaniem ekranu Androida, który nie działa. Ta aplikacja uniemożliwia innym aplikacjom zmianę orientacji ekranu. Po zainstalowaniu nowy pasek menu pojawi się po zwolnieniu dźwięku powiadomienia. Stąd możesz wybrać funkcję rotacji i sprawdzić, czy działa.

Wniosek

Powyższe metody powinny naprawić niedziałający problem z obracaniem ekranu Androida. Jeśli żadne z powyższych nie działa, być może nadszedł czas, abyś odwiedził warsztat. Czytaj dalej, aby zapoznać się z naszymi innymi przewodnikami, jak naprawić opóźnione powiadomienia Androida i dane mobilne, które nie działają w przypadku problemów z Androidem.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?