Jak naprawić niedziałającą aplikację Ustawienia w systemie Windows 10 Problem

Jak naprawić niedziałającą aplikację Ustawienia w systemie Windows 10 Problem

Podczas gdy wiele osób będzie się opierać i żałować, że Microsoft powoli zakopuje zaufany Panel sterowania, aplikacja Ustawienia stała się kluczową funkcją systemu Windows 10. Jest to platforma startowa do kontrolowania systemu, od dodawania urządzeń po sterowanie użytkownikami i funkcjami gier. Jeśli ustawienia przestaną działać, system Windows stanie się dość dysfunkcyjny.

Jeśli więc Twoja aplikacja Ustawienia blokuje się lub po prostu nie chce się otworzyć, oto mnóstwo poprawek, które powinny sprawić, że będzie działać ponownie.

Ponownie włącz aplikację Ustawienia w Edytorze rejestru

Kto wie dlaczego, ale Twoja aplikacja Ustawienia może być wyłączona, może z powodu aktualizacji systemu Windows lub błędu, a może dlatego, że w pewnym momencie poprawiłeś rejestr i zrobiłeś coś złego.

Aby upewnić się, że aplikacja Ustawienia Nie jest wyłączone, możesz utworzyć dla niego wpis Edytora rejestru.

Z menu Start wpisz regedit i otwórz Edytor rejestru. Tutaj przejdź do:

Kliknij prawym przyciskiem myszy Zasady, a następnie kliknij „Nowy -> Klucz” i nazwij go Eksploratorem.

Aplikacja ustawień nie działa Eksplorator

Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy pusty obszar w prawym okienku, a następnie „Nowy -> Wartość DWORD (32-bitowy)” i nazwij go „NoControlPanel” (bez cudzysłowu).

Aplikacja konfiguracyjna nie działa Nocontrolpanel

Kliknij dwukrotnie NoControlPanel i ustaw dane wartości na „0”.

Zaktualizuj system Windows 10 (lub wycofaj aktualizację)

Pierwszym rozwiązaniem (i prawdopodobnie najprostszym) jest upewnienie się, że korzystasz z najnowszej wersji systemu Windows 10 ze wszystkimi odpowiednimi poprawkami i łatami. Po prostu kliknij Start, wpisz „aktualizacja”, kliknij „Sprawdź aktualizacje” i sprawdź, czy są jakieś aktualizacje do zainstalowania. Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy znów działa.

I odwrotnie, jeśli zauważysz, że aplikacja Ustawienia przestała działać od czasu aktualizacji systemu Windows 10, możesz wycofać aktualizację systemu Windows.

Najpierw na ekranie Windows Update kliknij „Wyświetl historię aktualizacji” i sprawdź, czy data ostatniej aktualizacji odpowiada chwili, gdy myślisz, że aplikacja Ustawienia przestała działać.

Aplikacja instalacyjna nie działa Windows Roll Back Update 1

Jeśli tak, kliknij „Odinstaluj aktualizacje” u góry okna aktualizacji, a następnie znajdź tę aktualizację w nowym oknie, kliknij prawym przyciskiem myszy i kliknij Odinstaluj.

Aplikacja konfiguracyjna nie działa Odinstaluj aktualizację

Uruchom ponownie komputer. Jeśli problem zostanie rozwiązany, świetnie! W przeciwnym razie możesz ponownie zainstalować tę aktualizację, tak jak instalujesz dowolną aktualizację systemu Windows.

PROSTE ROZWIĄZANIE

Czasami najlepsze rozwiązania to te, które wydają się zbyt proste, aby mogły być prawdziwe. Ale w technologii tak właśnie jest. Oto proste rozwiązanie:

1. Kliknij przycisk Start, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę koła zębatego, która normalnie prowadzi do aplikacji Ustawienia, a następnie kliknij Więcej i „Ustawienia aplikacji”.

Naprawa aplikacji Ustawienia nie działa Menu Start systemu Windows 10

2. Na koniec przewiń w dół w nowym oknie, aż zobaczysz przycisk Resetuj, a następnie kliknij Resetuj.

Czytać  Jak wyszukiwać w Windows 10 i 11?

Resetowanie ustawień, praca wykonana (mam nadzieję).

Alternatywne sposoby otwierania ustawień

Jeśli szukasz tylko szybkiej naprawy niewłaściwie działającej aplikacji Ustawienia, najlepszym rozwiązaniem może być otwarcie jej w inny sposób.

Jedną z metod jest naciśnięcie Wygrać + i aby spróbować otworzyć aplikację Ustawienia.

Możesz też kliknąć ikonę Centrum akcji na pasku zadań (dymek w prawym dolnym rogu), a następnie kliknąć „Wszystkie ustawienia”.

dostęp-windowssapps-folder-lokalizacja-wszystkie-ustawienia

Jeśli te metody nie działają lub jeśli aplikacja Ustawienia nadal nie jest dostępna w normalny sposób w menu Start, czas spróbować czegoś nieco bardziej skomplikowanego …

Zainstaluj ponownie i ponownie zarejestruj aplikacje Windows

Aplikacja Ustawienia w systemie Windows 10 jest zaliczana do oficjalnych wbudowanych aplikacji systemu Windows, więc jej ponowna instalacja (wraz ze wszystkimi innymi aplikacjami systemu Windows 10) powinna rozwiązać wszelkie problemy, które możesz z nią mieć.

fix-windows-10-setup-app-not-work-reinstall-windows-apps

Aby to zrobić, otwórz PowerShell (wystarczy wpisać „powershell” w menu Start Wyszukaj, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy i „Uruchom jako administrator”) i wprowadź następujące polecenie:

Spowoduje to ponowne zarejestrowanie i ponowne zainstalowanie wszystkich aplikacji systemu Windows, miejmy nadzieję, że aplikacja Ustawienia (i inne) będzie ponownie w pełni działać.

Uruchom skanowanie SFC

Przed wypróbowaniem bardziej skomplikowanej metody naprawy aplikacji Ustawienia, oto kilka szybkich poprawek, które mogą wykonać zadanie:

Narzędzie do rozwiązywania problemów z konfiguracją-nie działa-win10

Utwórz nowego użytkownika Windows

Jeśli nadal nie możesz otworzyć aplikacji Ustawienia, nadszedł czas na bardziej radykalne rozwiązanie polegające na utworzeniu nowego konta administratora i przeniesieniu do niego plików. Ponieważ nie możesz użyć aplikacji Ustawienia do utworzenia nowego konta, możesz użyć dokumentu Common Console firmy Microsoft, jeśli masz system Windows 10 Pro.

1. Kliknij Start i wpisz lusrmgr.msc. We wspólnym dokumencie konsoli kliknij Użytkownicy, kliknij prawym przyciskiem myszy użytkowników, a następnie „dodaj nowego użytkownika”. Wprowadź swoje dane, a następnie wyloguj się z bieżącego i nowego konta za pomocą menu Start lub kontrola + Alt + Z.

Jeśli masz system Windows 10 Home Edition, musisz utworzyć nowego użytkownika za pomocą wiersza polecenia.

Czytać  4 najlepsze kije zręcznościowe na rynku

Kliknij menu Start, wpisz cmd, kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia, a następnie kliknij „Uruchom jako administrator”.

W wierszu polecenia wpisz następujące polecenie, ale z nazwą użytkownika i hasłem, które chcesz utworzyć dla nowego konta administratora:

konfiguracja-nie-działająca-win10-cmd

Powinieneś zobaczyć komunikat „Polecenie zakończone pomyślnie”, aby poinformować Cię, że konto zostało utworzone.

2. Następnie przejdź do „Panel sterowania -> Konta użytkowników -> Konta użytkowników -> Zarządzaj innym kontem”.

3. Wybierz nowo utworzone konto, „Zmień typ konta”, a następnie w nowym oknie kliknij „Administrator”, a następnie „Zmień typ konta”.

setup-nie-pracujący-typ-konta

Nowy użytkownik jest teraz administratorem.

4. Wyloguj się z bieżącego konta i uzyskaj dostęp do nowego konta użytkownika. Spróbuj uzyskać dostęp do aplikacji Ustawienia, która powinna teraz działać.

Następnym krokiem jest przeniesienie plików ze starego konta Windows na nowe.

Przejdź do systemowego dysku twardego (na którym jest zainstalowany system Windows) w Eksploratorze plików, kliknij Widok na karcie u góry, a następnie zaznacz pole „Ukryte elementy”.

konfiguracja-nie-działająca-win10-ukryte-elementy

Przejdź do swojego starego konta użytkownika w Eksploratorze plików (domyślnie C: / Użytkownicy / stara nazwa konta) i kliknij je dwukrotnie. Zobaczysz następujący komunikat.

konfiguracja-nie-działająca-win10-uprawnienia

Kliknij przycisk Kontynuuj, wprowadź hasło do konta, gdy zostaniesz o to poproszony, a następnie skopiuj i wklej wszystkie pliki dla tego konta do nowego (domyślnie znajdującego się w C: / Użytkownicy / nowa nazwa_użytkownika).

ustawienie-nie-działające-wybierz-wszystko

Zobaczysz komunikat z pytaniem, czy chcesz scalić foldery ze starego konta z nowym. Kliknij Tak.

Odinstaluj aplikacje Clash

Wierz lub nie, ale istnieją aplikacje, o których wiadomo, że uniemożliwiają działanie aplikacji instalacyjnej systemu Windows 10. Jedną z takich aplikacji jest aplikacja Lenovo Onekey Theater. Ta aplikacja ma na celu uproszczenie obsługi audiowizualnej na urządzeniach Lenovo. Wydaje się jednak, że spowodowało to problemy dla niektórych użytkowników i spowodowało, że ich aplikacja Ustawienia po prostu nie działała. Niestety, mogą istnieć inne aplikacje tego typu, więc powinieneś rozważyć przeprowadzenie badań, aby sprawdzić, czy któraś z ostatnio zainstalowanych aplikacji spowodowała problem.

Kończący się

Aplikacja Ustawienia jest bardzo ważna w systemie Windows, a gdy nie działa, może wpływać na Twoją pracę i wydajność. Użyj powyższych metod, aby rozwiązać problem. Jeśli jednak okaże się, że nic nie działa, możesz rozważyć ponowne uruchomienie systemu Windows lub wykonanie czystej instalacji. Twój problem polega na tym, że okna się nie uruchamiają, oto rozwiązanie.

Czy ten artykuł jest przydatny?