Jak naprawić dryf kontrolera w Joy Con i innych kontrolerach gier

Jak naprawić dryf kontrolera w Joy Con i innych kontrolerach gier

Jeśli posiadasz Nintendo Switch, prawdopodobnie słyszałeś już o driftowaniu Joy-Con. W rzeczywistości jest to część znacznie większego problemu. Dryf kontrolera może być najczęściej omawiany na Switchu, ale może to być problem na dowolnym kontrolerze gier z jednym lub kilkoma drążkami analogowymi. Obejmuje to kontrolery PlayStation 5 i Xbox Series X | S. Chociaż mogą one nie mieć takiej samej liczby przypadków dryfowania kierowców, nadal jest to problem, z którym ludzie mają do czynienia. Na szczęście możemy Ci pomóc to naprawić.

Co to jest dryf kontrolera?

Dryf kontrolera to termin, którego używamy do opisania, kiedy kontroler zachowuje się tak, jakby miał własny rozum. Postać w grze może stale chodzić w lewo lub w prawo, a jego kamera może być zawsze w ruchu.

Różne rzeczy mogą powodować dryf kontrolera, od usterek oprogramowania po kurz i zanieczyszczenia gromadzące się wewnątrz kontrolera. Jeśli chodzi o dryf w kontrolerach Nintendo Joy-Con, często jest to spowodowane zużyciem, w którym drążek analogowy styka się ze stykiem wewnątrz kontrolera.

Inżynierowie Nintendo twierdzą, że podobnie jak opony samochodowe, ten rodzaj zużycia jest nieunikniony. Zasadniczo, jeśli często używasz kontrolera Joy-Con, w końcu będziesz musiał poradzić sobie z jakimś dryfem. Dotyczy to również innych kontrolerów.

Jak naprawić dryf Nintendo Joy-Con

Możesz nie mieć szczęścia tylko dlatego, że doświadczasz wejść duchów lub objawów driftu Joy-Con. Jeśli problemy wydają się niewielkie, możesz je rozwiązać, ponownie kalibrując kontroler. Wszystkie te opcje będą również działać z kontrolerem Nintendo Switch Pro.

Otwórz „Ustawienia systemu” na swoim Switchu, a następnie przejdź do „Kontrolery i czujniki” i wybierz „Kalibruj joysticki”. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby skalibrować kontroler.

Jak naprawić kontroler kalibracji Drift Nintendo?

Jeśli ponowna kalibracja nie rozwiązała problemu, możesz spróbować zaktualizować sterownik.

Otwórz „Ustawienia systemu”, przejdź do „Sterowniki i czujniki”, a następnie przewiń w dół, aż zobaczysz „Aktualizuj sterowniki”. Spowoduje to zaktualizowanie sterowników używanych w danym momencie z przełącznikiem.

Jak naprawić kontroler aktualizacji kontrolera Nintendo Drift

Jeśli żadna z powyższych opcji nie zadziałała, możesz mieć do czynienia z zużyciem drążków analogowych lub kurzem wewnątrz kontrolera. W przypadku kurzu spróbuj użyć puszki ze sprężonym powietrzem, aby przedmuchać wnętrze obu drążków analogowych.

Jeśli wypróbowałeś wszystkie powyższe opcje i nadal doświadczasz dryfu, być może nadszedł czas, aby wysłać kontroler do Nintendo.

Wymień lub napraw konsolę Nintendo Joy-Con za darmo

Nintendo zdaje sobie sprawę z problemu driftu Joy-Con. Firma stworzyła program naprawy sterowników, który jest łatwy w użyciu, w zależności od miejsca zamieszkania. Cały ten proces jest bezpłatny.

Czytać  Jak grać w Legend of Zelda na PC

Zachowaj ostrożność podczas wysyłania kontrolerów Joy-Con w limitowanej edycji do naprawy. Nintendo nie gwarantuje, że otrzymasz ten sam kontroler, który odesłałeś, więc jeśli wyślesz odpowiedni kontroler z limitowanej edycji Switcha, możesz już nigdy go nie zobaczyć.

Aby poprosić o naprawę, przejdź do Serwis naprawczy Nintendo Joy-Con. Należy pamiętać, że ten formularz jest przeznaczony wyłącznie dla osób zamieszkałych w Stanach Zjednoczonych lub Kanadzie. Jeśli mieszkasz gdzie indziej, musisz znaleźć lokalne centrum napraw na stronie Nintendo.

Uzupełnij formularz swoimi danymi. Po zakończeniu otrzymasz etykietę wysyłkową, aby wysłać kontroler Joy-Con lub kontrolery do firmy Nintendo w celu naprawy.

Nintendo dostarcza najnowszą wersję swoich joysticków Analog Joy-Con po naprawie. Firma twierdzi, że te nowsze wersje są mocniejsze, ale mogą nie być całkowicie odporne na znoszenie.

Jak naprawić dryf kontrolerów PS4 i PS5?

Kontrolery DualSense dla PlayStation 5 i DualShock 4 dla PlayStation 4 nie są tak podatne na dryfowanie kontrolera jak Joy-Con, ale nadal może się to zdarzyć.

Rozwiązywanie problemów z dryfem DualSense

Zresetowanie kontrolera PS5 DualSense może rozwiązać problemy z dryfem. Wyłącz PS5. Z tyłu DualSense po prawej stronie znajduje się mały otwór. Naciśnij to spinaczem do papieru lub szpilką i przytrzymaj przez pięć sekund.

Spowoduje to odłączenie go od PS5. Wróć do trybu online i sprawdź, czy problemy nadal występują. Możesz także spróbować wysadzić drążki analogowe za pomocą sprężonego powietrza w puszkach. Jeśli widzisz wydobywający się kurz, to dobry znak, że kontroler wymaga czyszczenia.

Jeśli doświadczasz dryfu tylko w niektórych grach, możesz sprawdzić, czy mają one w opcjach ustawienie „martwej strefy”. Jako przykład, ostatnie gry „Call of Duty” mają tę opcję. Zwiększenie martwej strefy zatrzyma dryf, jeśli wystąpi tylko w tej grze.

Napraw problemy z dryfem DualShock 4

DualShock 4 istnieje już od wielu lat i jeszcze nie widział powszechnych problemów z dryfem. Biorąc to pod uwagę, standardowe poprawki mogą tutaj pomóc.

Jak naprawić reset kontrolera Drift Ps4?

Możesz zresetować kontroler PS4 DualShock za pomocą tej samej metody, co powyższa funkcja DualSense. Jeśli to nie zadziała, spróbuj wyczyścić drążki analogowe i uderzyć je sprężonym powietrzem, aby wyczyścić wnętrze.

Jak naprawić Xbox One / Xbox Series X | S Dryft kontrolera

Kontroler Xbox One i kontrolery Xbox Series X | S są bardzo podobne, do tego stopnia, że ​​można używać nowszych sterowników na starszej konsoli, a także na komputerze z systemem Windows. Naprawianie dryfu kontrolera na dowolnym kontrolerze jest podobnym procesem, chociaż wydaje się, że zdarza się to częściej na starszych kontrolerach Xbox One.

Czytać  Jak zwrócić grę na Steam

Najpierw wypróbuj tę samą sztuczkę ze sprężonym powietrzem opisaną powyżej dla innych sterowników. Pomoże to usunąć kurz i zanieczyszczenia.

Jak naprawić Drift kontrolera Xbox Clean

Kontrolery Xbox są bardziej podatne na przyklejanie, co jest łatwiejszym problemem do rozwiązania. Za pomocą bawełnianego wacika lub szmatki nałóż alkohol izopropylowy na podstawę drążków analogowych, obracając drążek w trakcie ruchu, aby można było umieścić alkohol pod obudową kontrolera.

Może to zepsuć i usunąć lepkie pozostałości lub kurz z drążka analogowego. Być może będziesz musiał powtórzyć to kilka razy.

Częste pytania

1. Zapłaciłem za naprawę moich Joy-Conów. Czy mogę otrzymać zwrot pieniędzy od Nintendo?

Tak. Teraz, gdy Nintendo oferuje bezpłatne naprawy, firma oferuje zwrot pieniędzy klientom, którzy zapłacili za naprawy, zanim były dostępne. Aby otrzymać zwrot pieniędzy, zadzwoń pod numer 1-855-548-4693 w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W przypadku innych krajów numer, pod który można zadzwonić, można znaleźć na stronie Nintendo.

2. Mam dryf w moim kontrolerze Switch Pro. Czy Nintendo naprawi to za darmo?

Drift wydaje się być drobnym problemem na kontrolerze Pro, dlatego Nintendo nie oferuje darmowych napraw. Jeśli uważasz, że problem dotyczy Twojego Switcha, a nie kontrolera, możesz odwiedzić Strona naprawy Nintendo.

3. Mój kontroler Xbox ma problemy z dryfem. Czy Microsoft to naprawi?

Microsoft nie ma programu naprawczego takiego jak Nintendo, ale jeśli twój kontroler nie działa i jest objęty gwarancją, możesz poproś o wymianę za pośrednictwem firmy Microsoft.

4. Mój kontroler PS5 lub PS4 ma problemy z dryfem. Czy Sony to naprawi?

Sony oferuje ograniczone usługi naprawy kontrolerów DualSense i PS4. Aby rozwiązać problem lub poprosić o naprawę, odwiedź Strona naprawy i wymiany Sony.

Jeśli masz już dość swojego Nintendo Switch i chcesz się go pozbyć, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak możesz go zresetować w celu odsprzedaży. Jeśli Twoje problemy dotyczą bardziej żywotności baterii, dowiedz się, jak przedłużyć żywotność baterii w konsoli Nintendo Switch.

Czy ten artykuł jest przydatny?