Jak naprawić dane mobilne, które nie działają na Androidzie

Jak naprawić dane mobilne, które nie działają na Androidzie

Dane mobilne, dane mobilne, jakkolwiek chcesz to nazwać, to jedna z tych rzeczy, które stają się niezbędną koniecznością dopiero po zdobyciu pierwszego smartfona. Dopiero gdy tracisz łączność, zdajesz sobie sprawę, że nie wiesz, jak się nigdzie dostać bez Map Google, nie masz nic do czytania bez Flipboard i nie wiesz, jak komunikować się z ludźmi za pośrednictwem jakiegokolwiek medium innego niż WhatsApp.

Innymi słowy, gdy dane mobilne przestają działać na Androidzie, jest to katastrofalne. Oto kilka wskazówek, jak go odzyskać.

Dane nie działają na Androidzie 10

Jeśli niedawno zaktualizowałeś system do najnowszej wersji Androida (w momencie pisania tego artykułu Android 10), być może popełniłeś błąd z powodu aktualizacji. Ten błąd powoduje, że strona ustawień e-sim nie działa tak, jak powinna, i nie pomoże bawić się ustawieniami APN.

Zazwyczaj ten problem wynika z naciśnięcia nowej ikony „+” obok „Sieć komórkowa” na ekranie „Sieć i Internet”, przez pomyłkowe odłączenie połączenia danych.

Aby to naprawić, przejdź do ustawień Androida, a następnie wpisz „operator” w polu wyszukiwania u góry. Przejdź do ustawień operatora, a następnie w opcji „Przewoźnik” wybierz swoją sieć (może być domyślnie ustawiona na „null”), aby dane ponownie działały.

Zresetuj ich APN

Nazwy punktów dostępu (APN) to sposób, w jaki operator sieci komórkowej łączy telefon z mobilnym Internetem. Skonfiguruj swój telefon ze wszystkimi kluczowymi ustawieniami, takimi jak adresy IP i bramy, aby (miejmy nadzieję) się połączyć. Jednak ten proces może czasami pójść nie tak i wymagać ponownego uruchomienia. Oto jak to zrobić.

1. Przejdź do „Ustawienia -> Sieć i Internet -> Sieć komórkowa -> Zaawansowane -> Nazwy punktów dostępu

3. Powinieneś zobaczyć listę APN (potencjalnie z tylko jedną siecią). Kliknij ikonę menu w prawym górnym rogu, a następnie „Przywróć domyślne”.

Dane mobilne nie działają Android Przywróć ustawienia domyślne

Ustaw protokół APN na iPv4 / IPv6

Ta opcja nie istnieje w ustawieniach APN wszystkich telefonów, ale niektóre urządzenia (takie jak OnePlus 3) umożliwiają pozostawienie pustego pola Protokół APN. Jeśli tak jest w ustawieniach APN Twojej sieci, upewnij się, że zamiast tego jest napisane IPv4 / IPv6. Podobnie w przypadku innych urządzeń upewnij się, że mówi to, a nie tylko jedno z dwóch.

napraw-mobilny-komórkowy-dane-niedziała-android-apn-protokół

Wprowadź ustawienia APN ręcznie

To smutny, ale nierzadki fakt, że ustawienia APN wymykają się spod kontroli po aktualizacji oprogramowania Androida, a jeśli standardowy reset nie rozwiąże problemu, może być konieczne ręczne wprowadzenie adresu APN.

Czytać  Jak odblokować numer telefonu na iPhonie

1. Przejdź do swojej listy APN, korzystając z metody z poprzedniej wskazówki, a następnie dotknij ikony „+” w prawym górnym rogu.

Dane mobilne nie działają Android Zmień ustawienia Apn

3. Wprowadź wszystkie dane APN dla swojej sieci, które powinieneś znaleźć na oficjalnej stronie operatora. Czy możesz to zobaczyć? lista ustawień APN dla operatorów z USA lub to dla ustawień APN w Wielkiej Brytanii.

Dane mobilne nie działają Android Edit Apn

4. Zapisz nowe ustawienia APN, a następnie wybierz je z listy APN na swoim urządzeniu.

Wyczyść pamięć podręczną telefonu odzyskiwania

W telefonie duża część pamięci urządzenia przeznaczona jest na buforowanie, w którym dane z różnych aplikacji i procesów są przechowywane „w tle”, automatycznie aktywując się, aby te aplikacje i procesy uruchamiały się szybciej na urządzeniu.

Jednak czasami, jak donoszą niektórzy Galaxy S10 i inni użytkownicy Androida, mogą wystąpić błędy pamięci podręcznej, powodując, że kluczowe procesy, w tym przypadku połączenie danych, przestają działać. Aby to naprawić, musisz wyczyścić partycję pamięci podręcznej systemu, do której można uzyskać dostęp z ekranu odzyskiwania telefonu (programiści XDA mają przydatną listę jak uruchomić do odzyskiwania z różnych urządzeń z systemem Android Android).

Napraw niedziałające dane mobilne partycji czyszczenia pamięci podręcznej systemu Android

Po zakończeniu odzyskiwania użyj przycisków głośności w telefonie, aby wybrać „wyczyść partycję pamięci podręcznej” lub „wyczyść pamięć podręczną”, a następnie wybierz opcję za pomocą przycisku zasilania.

Proces powinien zająć tylko kilka sekund. Po zakończeniu uruchom ponownie telefon.

Zresetuj połączenie sieciowe telefonu

Napraw dane mobilne nie działa sieć resetowania systemu Android

Prostym i potężnym rozwiązaniem dla danych, które nie działają na urządzeniu z Androidem, jest wprowadzenie SCRTN (specjalny kod resetowania sieci). Należy pamiętać, że to rozwiązanie będzie działać tylko w przypadku telefonów korzystających z sieci CDMA. W Stanach Zjednoczonych od 2019 r. sieci te to Sprint, Verizon i US Cellular.

Zakładając, że masz sieć CDMA, przejdź do klawiatury telefonu i wprowadź następujący kod, w zależności od urządzenia:

  • Google Pixel, Moto G4: * # * # 72786 # * # *
  • Nexus 5, Nexus 6, Moto G5: # * # * 72786 # * # *
  • Inne telefony z Androidem: ## 72786 #

Należy pamiętać, że operatorzy telefonii próbują wycofać sieci CDMA, ponieważ chcą całkowicie przejść do najnowszego i najszybszego standardu LTE, więc to konkretne rozwiązanie może nie istnieć dłużej.

Włącz poprawny tryb sieci

Zaczynając od najprostszego rozwiązania, możliwe jest, że podczas aktualizacji lub po prostu w domyślnych ustawieniach telefonu, tryb sieci (3G, 4G itp.) telefonu zostanie ustawiony na taki, który nie zapewnia optymalnego zasięgu.

Jeśli masz na przykład telefon 4G, zawsze upewnij się, że 4G jest wybrane w trybach sieci, aby złapać te słodkie promienie 4G. Lub jeśli Twój telefon nie obsługuje 4G, ale działa w systemie operacyjnym, który przedstawia go jako tryb sieciowy (na przykład przez rootowanie), telefon może próbować połączyć się z sygnałami 4G, do których nie jest zdolny.

Czytać  Jak skompresować wideo na Androida

napraw-mobilny-komórkowy-dane-niedziałający-tryb-sieci-Android

Zmiana tego jest prosta. Przejdź do „Ustawienia -> Dane mobilne -> Tryb sieci”, a następnie przejdź do tego, który najlepiej pasuje do Twojego telefonu. Ponieważ mój telefon to 4G, wybieram 2G / 3G / 4G Auto, aby zawsze próbował połączyć się z najlepszym dostępnym sygnałem.

Wyjmij i ponownie włóż kartę SIM

Niektórzy szydzą z samej wzmianki o sugestiach, takich jak „zrestartuj telefon” i „wyjmij i ponownie włóż kartę SIM”, ale powinny one zawsze być pierwszym punktem połączenia, jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów z mobilną transmisją danych. Inną opcją jest przetestowanie telefonu z inną kartą SIM, aby sprawdzić, czy problem jest związany z telefonem, czy z kartą.

Istnieje również dodatkowa mała sztuczka, aby ponownie uruchomić telefon, która może pomóc:

  • Przed ponownym uruchomieniem włącz tryb samolotowy
  • Poczekaj 30 sekund, a następnie wyłącz tryb samolotowy
  • Jeśli nadal nie masz danych, włącz ponownie tryb samolotowy, wyłącz telefon, odczekaj minutę, włącz telefon ponownie, wyłącz tryb samolotowy, odczekaj trzydzieści sekund, a następnie włącz komórkową transmisję danych.

napraw-mobilny-komórkowy-dane-nie-działający-android-tryb samolotowy

Jeśli to się nie powiedzie, wypróbuj następujące rozwiązania.

Czy masz limit danych mobilnych?

Każdy telefon z Androidem umożliwia ustawienie własnych limitów danych mobilnych i ostrzeżeń, gdy zbliżasz się do osiągnięcia limitu. Zwykle nie są one domyślnie włączone, ale być może wcześniej ustawiłeś limit, zaktualizowałeś stawkę i zapomniałeś odpowiednio zaktualizować swój limit danych mobilnych. Aby to sprawdzić:

1. Przejdź do „Ustawienia -> Dane mobilne / Wykorzystanie danych” (w zależności od urządzenia).

2. Zobaczysz wykres przedstawiający wykorzystanie danych wraz z dużą liczbą ustawień. Upewnij się, że limity danych na wykresie odpowiadają limitom Twojej sieci, przeciągając limit w górę lub w dół na wykresie.

3. Alternatywnie możesz wyłączyć wszystkie limity danych, odznaczając pole „Ogranicz użycie danych mobilnych”.

napraw-mobilne-mobilne-dane-nie-działające-Android-limity-danych-

To jest klucz do powrotu do Internetu, kiedy myślałeś, że będziesz musiał zacząć korzystać z map papierowych i e-maili, aby komunikować się z ludźmi.

Teraz, gdy dane znów działają, dlaczego nie cieszyć się graniem w najnowsze gry mobilne? Lub skorzystaj z niego, aby pobrać mnóstwo aplikacji, które pozwolą Ci pobierać muzykę za darmo.

Czy ten artykuł jest przydatny?