Jak naprawić błąd „W repozytorium nie ma pliku publikacji”

Jak naprawić błąd „W repozytorium nie ma pliku publikacji”

Podczas pracy z różnymi dystrybucjami Linuksa będziesz musiał zainstalować repozytoria oprogramowania, w tym repozytoria innych firm, takie jak Ubuntu PPA. W większości przypadków urządzenia będą działać dobrze. Jednak podczas instalacji niektórych programów może wystąpić błąd „Repozytorium nie ma pliku wersji”.

Ten samouczek szczegółowo opisuje, co oznacza błąd „repozytorium nie zawiera pliku posta” i pokazuje, jak rozwiązać ten często frustrujący błąd.

Co oznacza błąd „Repozytorium nie ma pliku wersji”?

Błąd „Repozytorium nie zawiera pliku uruchamiania” oznacza, że ​​repozytoria PPA innych firm dodane do twojego systemu nie są dostępne dla twojej wersji dystrybucji. Oznacza to po prostu, że dodane repozytorium PPA nie jest dostępne dla swojej aktualnej wersji.

Najczęstszą przyczyną tego błędu są przypadki, w których instalujesz repozytorium, które nie jest aktualizowane do obsługi używanej wersji Ubuntu.

Na przykład spróbujmy użyć PPA dla Ubuntu 20.04 na Ubuntu 21.04. Jeśli spróbujesz zainstalować PPA, takie jak „tsbarnes / indicator-keylock”, w systemie Ubuntu 21.04, pojawi się błąd pliku „Repozytorium nie ma wersji”.

Błąd Ppa

Teraz, gdy wiesz, czym jest błąd „to repozytorium nie ma pliku wersji” i jego przyczyna, możemy skupić się na tym, jak go rozwiązać.

Jak naprawić błąd „w tym repozytorium nie ma pliku wersji”

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem rozwiązania tego błędu jest usunięcie repozytorium, które powoduje problem. Aby to zrobić, uruchom polecenie:

W takim przypadku, aby usunąć repozytorium PPA, które powoduje błąd, wykonalibyśmy polecenie:

Pozwala to na aktualizację i korzystanie z innych repozytoriów w systemie bez błędów.

Usuń Ppa

Kończący się

Innym sposobem naprawienia błędu „to repozytorium nie ma pliku wersji” jest skorzystanie z Centrum oprogramowania Ubuntu. Sprawdź metodę tutaj.

Czytać  Jak skonfigurować podświetlenie klawiatury Logitech w systemie Linux

.

Czy ten artykuł jest przydatny?