Jak naprawić błąd „Usługa profilu użytkownika nie może się zalogować” w systemie Windows?

Jak naprawić błąd „Usługa profilu użytkownika nie może się zalogować” w systemie Windows?

Czy podczas uruchamiania systemu Windows 11/10 pojawia się komunikat „Usługa profilu użytkownika nie może się zalogować. Nie można załadować profilu użytkownika”? Ten komunikat jest wyświetlany po wpisaniu hasła na ekranie startowym sesji systemu Windows i domyślnego użytkownika profil się nie uruchamia. Zamiast tego przejmuje uszkodzony profil użytkownika, zmieniając ekran blokady i tło pulpitu. Ponieważ właściwy profil nie został załadowany, nie można uruchomić Jeśli napotkasz ten frustrujący problem, jedno z poniższych rozwiązań rozwiąże go prawidłowo z dala.

Przyczyny błędu „Usługa profilu użytkownika nie mogła się zalogować”

Istnieje wiele powodów, dla których możesz napotkać błąd „Nie można zalogować się do profilu użytkownika”. Odmiany tego błędu to: „Nie można załadować profilu użytkownika” i „Nie można zalogować się do usługi profilu użytkownika”. Jeśli pojawi się którykolwiek z tych komunikatów o błędach, oznacza to, że domyślny profil użytkownika systemu Windows został uszkodzony, co można przypisać co najmniej jednemu z następujących czynników:

 • Nieprawidłowa aktualizacja systemu Windows: Kontrola konta użytkownika (UAC) ma na celu zapobieganie nieautoryzowanym zmianom na urządzeniu z systemem Windows. Każda nieregularna lub niedokończona aktualizacja lub awaria może czasami uszkodzić pliki hosta, które są wymagane do prawidłowego działania UAC.
 • Błąd zmiany rozmiaru partycji: Kiedy zmieniamy rozmiar partycji z „Zarządzania dyskami”, czasami te części mogą ulec uszkodzeniu i wygenerować nieprawidłowy profil użytkownika.
 • Program antywirusowy– Jeśli program antywirusowy skanował system podczas próby zalogowania się, może anulować poprawny profil użytkownika i uruchomić niewłaściwy.
 • Nieprawidłowe zamknięcie i ponowne uruchomienie przy logowaniu gościa– Jeśli nie wyszedłeś płynnie z konta lokalnego utworzonego na twoim komputerze, możesz napotkać błąd profilu użytkownika podczas późniejszego logowania.
Profil użytkownika Windows Nagi pulpit11

Rozwiązania dla usługi profilu użytkownika nie powiodło się Błąd logowania w systemie Windows 11/10

Dobrą wiadomością jest to, że żadna z powyższych przyczyn nie jest poważnym problemem. Możesz łatwo naprawić uszkodzony profil użytkownika, korzystając z jednego z poniższych rozwiązań rozwiązywania problemów.

Powinieneś najpierw wypróbować kilka pierwszych prostych metod. Poszukaj bardziej skomplikowanych i czasochłonnych rozwiązań pod koniec tylko wtedy, gdy te łatwe nie rozwiążą problemu.

1. Uruchom ponownie lub zamknij system Windows 11/10 z ekranu blokady

Czasami wystarczy proste ponowne uruchomienie lub zamknięcie z okna blokady ekranu, aby rozwiązać problem.

Niezależnie od tego, czy jesteś w trybie logowania administratora, czy jako gość, użyj Wygrać + L aby wyjść i przejść do ekranu blokady systemu Windows. Przejdź do profilu administratora (jeśli do logowania był wcześniej używany profil gościa) i kliknij opcje zamykania/restartowania ekranu blokady. Pamiętaj, aby podczas następnego uruchomienia zalogować się jako administrator.

Profil użytkownika Windows11 zostanie ponownie uruchomiony po usunięciu konta lokalnego

2. Usuń lokalne konto użytkownika w systemie Windows 10/11

Jeśli błąd profilu użytkownika jest spowodowany niewłaściwym zamknięciem i ponownym uruchomieniem podczas logowania gościa, możesz tymczasowo usunąć niepotrzebne konto lokalne za pomocą polecenia Uruchom netplwiz.

 1. Po zalogowaniu się do komputera z niewłaściwym profilem użytkownika uruchom opcję polecenia Uruchom systemu Windows za pomocą Wygrać + r i wejdź netplwiz.
Profil użytkownika Windows11 Netplwiz
 1. Pojawi się ekran Zaawansowany panel sterowania kontem użytkownika. Wprowadź hasło administratora, aby kontynuować.
Czytać  Jak naprawić problem z niedziałającym Xbox Game Pass na PC

Czasami wystąpi błąd, ponieważ system odmówi przyjęcia hasła administratora. W takim przypadku użyj funkcji Bezpieczny rozruch systemu Windows, aby wykonać te czynności. (Sprawdź to rozwiązanie w FAQ poniżej.)

Profil użytkownika systemu Windows11 UAC
 1. Kliknij opcję „Usuń” obok swojego konta gościa/lokalnego. Nawet jeśli jesteś aktualnie zalogowany na swoim komputerze przy użyciu konta lokalnego, lokalny profil tutaj zostanie usunięty.
Profil użytkownika Windows11 Usuń konto lokalne

4. Użyj Wygrać + L aby wyjść z okna logowania do konta lokalnego. Uruchom ponownie komputer i pamiętaj, aby zalogować się ponownie za pomocą zwykłego konta Microsoft.

3. Przenieś plik NTUSER.Dat do domyślnego folderu nazwy użytkownika

Profil użytkownika składa się z niestandardowych elementów menu dla pulpitu, plików do pobrania, dokumentów, muzyki, filmów, zapisanych łączy i są one przechowywane w folderze w „C: / Users”.

Dla każdego z tych profili system Windows tworzy plik .dat o nazwie NTUSER.dat. Zawiera niestandardowe ustawienia użytkownika.

 1. Przejdź do wymaganego konta lokalnego w „C: / Users” i „Wytnij” plik NTUSER.dat dla tego konta.
Profil użytkownika systemu Windows11 Ntuserdat Cut
 1. „Wklej” plik .dat do folderu „Domyślna” nazwa użytkownika.
 2. Usuń folder konta lokalnego i uruchom ponownie komputer, aby sprawdzić, czy ładowany jest prawidłowy profil użytkownika.
Profil użytkownika Windows11 Ntuserdat.users

4. Napraw profil użytkownika systemu Windows za pomocą wiersza polecenia

Zawsze zielony wiersz polecenia może naprawić niektóre problemy związane z dyskiem twardym, które mogły spowodować problem z błędem profilu użytkownika. Zarówno w systemie Windows 11, jak i Windows 10 należy go uruchomić w trybie administratora z wyszukiwania w menu Start.

 1. Najpierw uruchom skanowanie narzędzia Deployment Image Servicing and Management Tool (DISM), które pomaga naprawić obraz systemu Windows i może rozwiązać błąd usług profilu użytkownika.
Czyszczenie profilu użytkownika systemu Windows11
 1. Podobnie polecenie Kontroler plików systemowych (SFC) jest najlepszym sposobem naprawy uszkodzonych plików systemu Windows, w tym ustawień profilu użytkownika. Jest to bardzo proste polecenie, które może rozwiązać wiele problemów z komputerem naraz.

5. Użyj Edytora Rejestru Windows w trybie awaryjnym

Edytor rejestru systemu Windows (Regedit) jest jednym z najlepszych rozwiązań do naprawienia błędu „Usługa profilu użytkownika nie mogła się zalogować”. Aby to zrobić, rozwiązywanie problemów odbywa się w trybie awaryjnym.

 1. W systemie Windows 11 przejdź do „Zaawansowanego startu” z menu wyszukiwania (lub wyszukaj w menu Start). W systemie Windows 10 odpowiednią opcją jest „Zmień zaawansowane opcje uruchamiania”.
 2. Kliknij „Uruchom ponownie teraz”, aby zainicjować zaawansowany restart.
Zaawansowane uruchamianie profilu użytkownika systemu Windows 11 Uruchom ponownie teraz
 1. Po ponownym uruchomieniu pojawi się niebieski ekran. Wybierz „Rozwiąż problemy”.
 2. Przejdź do „Opcje zaawansowane -> Ustawienia uruchamiania” i uruchom kolejny restart urządzenia.
 3. Po ponownym uruchomieniu zobaczysz serię ustawień uruchamiania, do których można uzyskać dostęp za pomocą klawiszy numerycznych (1-9) lub klawiszy funkcyjnych (F1-F9). Wybierz opcję „Włącz tryb awaryjny”.
 4. Po zalogowaniu wejdziesz do systemu Windows 11/10 w trybie awaryjnym. W tym trybie widoczne są minimalne opcje.
 5. Suruchom opcję polecenia Uruchom systemu Windows za pomocą Wygrać + r i wejdź regedit. To zadanie zostanie utworzone automatycznie z uprawnieniami administratora.
Profil użytkownika systemu Windows 11 w trybie awaryjnym Regedit
 1. Przejdź do następującej ścieżki w edytorze rejestru:
 1. Sprawdź ostatnie wpisy w „ProfileList” pod kątem duplikatów, na przykład wpisy mają podobne nazwy, ale przynajmniej jeden będzie zawierał plik .bak.
 2. Zmień nazwę rozszerzenia .bak, jeśli jest obecne w ostatnim wpisie, na po prostu .ba. W przypadku drugiego zduplikowanego wpisu zmień jego nazwę, ale dodaj rozszerzenie „.bak”. Usuń wszelkie pozostałe rozszerzenia .bak, jeśli są obecne, w przypadku zduplikowanych wpisów.
 3. Usuń rozszerzenie „.ba” z wpisu o zmienionej nazwie.
Profil użytkownika Windows11 Lista profili Windows
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy i zmodyfikuj „status” wpisu profilu, z którego usunięto plik .bak. Zasadniczo zmieniamy aktywny domyślny profil użytkownika poprzez małą poprawkę rejestru.
Profil użytkownika Windows 11 Status Windowsnt zmieniono nazwę
 1. Zmień szesnastkową wartość DWORD z wartości liczbowej na „0”. Kliknij „OK”, aby zapisać ustawienia.
Profil użytkownika Windows11 Windowsnt Valuedata0
 1. Uruchom ponownie komputer w trybie normalnym.
Czytać  Jak używać ShadowExplorer do przywracania plików z Przywracania systemu

Błąd „Logowanie usługi profilu użytkownika nie powiodło się” powinien zniknąć po ponownym zalogowaniu.

6. Zresetuj komputer z systemem Windows 11/10, aby rozwiązać błąd „Nie udało się zalogować profilu użytkownika”

Jeśli wszystkie powyższe opcje zawiodą, możesz użyć opcji Resetuj, aby powrócić do czystego przywrócenia ustawień fabrycznych systemu operacyjnego Windows 11/10. Aby wykonać reset w chmurze, musisz mieć połączenie z Internetem.

Metoda resetowania systemu Windows 11 została szczegółowo omówiona w tym samouczku. Ale podstawowe kroki, które są wspólne dla systemu Windows 10, podsumowano poniżej:

 1. Przejdź do „System -> Odzyskiwanie -> Zresetuj ten komputer” i kliknij „Zresetuj komputer”.
 2. Wybierz „Zachowaj pliki” lub „Usuń wszystko”. Wybierz pierwszą opcję, aby nie zapisywać kopii zapasowej.
 3. Wybierz opcję „Pobieranie z chmury”, aby ponownie zainstalować system Windows 11/10. Pobieranie zajmie trochę czasu.
 4. Gdy zobaczysz ekran „Gotowy do zresetowania komputera”, kliknij „Dalej”, aby kontynuować.
 5. Usiądź wygodnie i poczekaj na zakończenie ponownego uruchamiania, ponieważ pobieranie zajmie trochę czasu. Cała procedura może zająć od kilku godzin do całego dnia, dlatego zalecamy metodę resetowania tylko wtedy, gdy inne metody nie rozwiążą problemu.

Częste pytania

1. Jak naprawić błąd profilu użytkownika podczas logowania w systemie Windows 8 / 8.1 i Windows 7?

Jeśli używasz starszej wersji systemu Windows, takiej jak 8.1 / 8/7, tylko niektóre z opisanych powyżej rozwiązań będą w stanie naprawić błąd profilu użytkownika. Możesz spróbować zrestartować komputer, użyj DISM oraz SFC scan check w wierszu polecenia i przenieś plik NTUSER.Dat do folderu domyślnego. Opcje usunięcia lokalnego konta użytkownika i włączenia resetowania w chmurze nie będą działać.

2. Jak naprawić błąd „Nie możemy zalogować się na Twoje konto” podczas ponownego uruchamiania usługi profilu użytkownika?

Czasami podczas ponownego uruchamiania usługi profilu użytkownika w trybie konta lokalnego / gościa nie można zalogować się na konto administratora. Aby rozwiązać problem, uruchom urządzenie z systemem Windows w trybie awaryjnym i wykonaj te same czynności. (Aby uzyskać dostęp do trybu awaryjnego, zapoznaj się z poprzednim samouczkiem, aby uzyskać więcej informacji).

Utrzymywanie dysku twardego w dobrym stanie jest jednym z najlepszych sposobów na uniknięcie problemu z awarią profilu użytkownika. Zapoznaj się z najlepszymi wskazówkami dotyczącymi sprawdzania stanu dysku twardego w systemie Windows. Nadal masz system Windows 10 i chcesz uaktualnić do systemu Windows 11? To wszystko, co musisz wiedzieć, aby pobrać i zainstalować system Windows 11.

Czy ten artykuł jest przydatny?