Jak naprawić błąd „Nie wykryto karty SIM” w systemie Android?

Jak naprawić błąd „Nie wykryto karty SIM” w systemie Android?

Istnieje kilka powodów, dla których Twoje urządzenie z Androidem nie odczytuje karty SIM. Niektóre możliwe przyczyny to nieprawidłowe włożenie karty SIM lub problem z oprogramowaniem w urządzeniu z systemem Android. Bez względu na przyczynę, musisz szybko znaleźć rozwiązanie, gdy telefon powie „Nie wykryto karty SIM”.

Oto kilka poprawek dotyczących sytuacji, gdy telefon z Androidem nie może wykryć karty SIM.

Jeśli ponowne uruchomienie się nie powiedzie, wyłącz telefon

Jeśli przyczyną błędu karty SIM jest problem z oprogramowaniem, czasami wystarczy proste ponowne uruchomienie, aby rozwiązać problem. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aż pojawi się wyskakujące okienko z opcją „Uruchom ponownie”. Dotknij go, aby ponownie uruchomić telefon.

Napraw zamknięcie systemu Android bez wykrycia karty SIM

Może to rozwiązać wiele problemów, ale ostatnio użytkownicy sieci Sprint i Verizon zgłosili, że ponowne uruchomienie nie jest wystarczające, aby naprawić błąd „Brak błędu karty SIM, a nawet ponowne uruchomienie może spowodować błąd” Nie wykryto karty SIM. Rozwiązanie było wyłączenie ich telefonów (poczekaj 30 sekund), a następnie ich ponowne włączenie.

Jeśli to rozwiąże problem, ogranicz się do wyłączenia, a następnie włączenia telefonu zamiast ponownego uruchamiania, dopóki nie zostanie wydana aktualizacja Androida lub aktualizacja ustawień operatora, aby rozwiązać problem.

Włącz kartę SIM

Innym prostym rozwiązaniem błędu karty SIM w nowszych wersjach Androida jest sprawdzenie, czy Twoja karta SIM jest rzeczywiście włączona. Aby to zrobić, przejdź do „Ustawienia -> Sieć i Internet -> Karty SIM”, a następnie dotknij suwaka obok karty SIM, aby była „Włączona”.

Jeśli masz konfigurację z dwiema kartami SIM, jest to również ekran, na którym możesz upewnić się, że karta SIM, której chcesz użyć, jest włączona.

napraw-brak-sim-wykrytej-karty-sim-android-w

Zmień tryb sieci na automatyczny

Zmiana trybu sieciowego na automatyczny to kolejna metoda, którą możesz wypróbować. Możesz to zrobić przechodząc do „Ustawienia -> Sieci komórkowe -> Tryb sieci” i wybierając pierwszą opcję, którą będzie LTE / WCDMA / GSM (połączenie automatyczne).

symulacja sieciowa

Wybierz właściwego operatora sieci

Jeśli operator sieci, z którym jesteś, nie jest wybrany w ustawieniach urządzenia z Androidem, na pewno otrzymasz błąd karty SIM. Aby upewnić się, że masz poprawny, przejdź do „Ustawienia -> Sieci komórkowe -> Operatorzy sieci -> Szukaj sieci”. Gdy urządzenie z Androidem zakończy wyszukiwanie i wyświetli wyniki, dotknij swojego operatora.

wyszukiwanie sim

Wprowadź ręcznie ustawienia APN swojej sieci

Jeśli powyższe dwie metody nie działają, Twoja karta SIM mogła całkowicie utracić kontakt z siecią, z którą ma się połączyć. W takim przypadku może być konieczne ręczne wprowadzenie ustawień APN operatora sieci.

Czytać  5 najlepszych aplikacji na żywo z pogodą na Androida

Na nowoczesnym urządzeniu z Androidem (od wersji 9.0 Pie) zrób to, przechodząc do „Ustawienia -> Sieć i Internet -> Sieć komórkowa -> Zaawansowane -> Nazwy punktów dostępu”, a następnie kliknij ikonę „+” w prawym górnym rogu .

napraw-brak-karty-sim-wykrytej-android-dodaj-apn

W tym momencie będziesz musiał skontaktować się z dostawcą sieci, aby uzyskać niezbędne ustawienia APN, aby wprowadzić tutaj lub sprawdzić online, czy Twój dostawca sieci został opublikowany. Dobrym pomysłem może być również zrobienie zrzutu ekranu i zapisanie ustawień APN, aby móc szybko się do nich odnieść w przypadku ponownego wystąpienia problemów.

Wyjmij kartę SIM i baterię

Innym podstawowym rozwiązaniem, które możesz wypróbować, jest wyjęcie baterii (jeśli jest wymienna) i karty SIM z zasobnika karty SIM. Zanim to zrobisz, upewnij się, że wyłączyłeś urządzenie z Androidem. Po usunięciu wszystkiego odczekaj około minuty i włóż wszystko ponownie.

Upuszczenie telefonu jest powszechną praktyką, ale nawet jeśli nie został uszkodzony, karta SIM mogła przemieścić się na swoje miejsce. Niedrogą i unikalną metodą, którą wielu wypróbowało, jest dodanie papieru lub nawet taśmy maskującej w celu lepszego dopasowania. To zwykle sprawia, że ​​karta SIM jest dobrze dopasowana i stabilna i rozwiązuje problem.

Spróbuj użyć telefonu w trybie awaryjnym

Niestety nie wszystkie instalowane aplikacje działają poprawnie. Niektóre aplikacje mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku i spowodują ten błąd. Uruchom urządzenie w trybie awaryjnym.

Pozostań w trybie awaryjnym przez kilka godzin i sprawdź, czy problem nadal występuje. W przeciwnym razie spróbuj zapamiętać ostatnio zainstalowane aplikacje i odinstaluj je. Wyjdź z trybu awaryjnego i sprawdź, czy nadal masz ten problem.

Rozwiązanie w trybie samolotowym

Jeśli wypróbowałeś wszystkie podstawowe rozwiązania powyżej i masz pewność, że karta SIM nie jest winna, czas wypróbować rozwiązanie trybu samolotowego. Przesuń palcem w dół od góry ekranu (raz lub dwa razy w zależności od tego, gdzie umieściłeś ikonę) i włącz ją.

sim-samolot

W zależności od posiadanej wersji Androida podczas aktywacji trybu samolotowego może pojawić się komunikat ostrzegawczy lub nie. Włącz go i pozostaw na około trzydzieści sekund. Po wyłączeniu urządzenie z Androidem rozpocznie wyszukiwanie sieci i miejmy nadzieję, że błąd karty SIM zostanie naprawiony.

Czytać  5 sposobów na naprawienie telegramu bez zapisywania obrazów w galerii

Napraw błąd karty SIM, czyszcząc pamięć podręczną

Wyczyszczenie pamięci podręcznej Androida w celu naprawienia błędu braku karty SIM jest niezwykle proste. Przejdź do „Ustawienia -> Pamięć -> Pamięć wewnętrzna -> Dane w pamięci podręcznej”. Po dotknięciu danych w pamięci podręcznej pojawi się wyskakujące okienko z informacją, że spowoduje to wyczyszczenie pamięci podręcznej wszystkich aplikacji na urządzeniu. Po prostu dotknij „Usuń”, aby kontynuować.

pamięć podręczna karty SIM

Gdyby istniał tylko jeden sposób, aby dowiedzieć się, co powoduje błąd braku karty SIM z góry, nie byłoby potrzeby marnowania czasu na wypróbowywanie różnych metod. Niestety, dopóki urządzenie z Androidem nie wyświetli komunikatu z informacją o przyczynie, wystarczy próba i błąd.

Ten problem z kartą SIM może mieć również wpływ na dane mobilne, więc warto przyjrzeć się rozwiązaniom problemów z danymi mobilnymi i błędami adresu IP.

Czy ten artykuł jest przydatny?