Jak nagrywać ekran na iPhonie

Jak nagrywać ekran na iPhonie

W przeszłości nagrywanie ekranu iPhone’a było prawie niewykonalnym zadaniem. Przez długi czas nie było wbudowanej opcji obsługi nagrywania ekranu w systemie iOS, podczas gdy Apple nie zezwalał na pojawianie się takich aplikacji innych firm w sklepie iOS App Store. Jednak wszystko to zmieniło się kilka lat temu w iOS 11, więc prawdopodobnie masz już dostęp do tej funkcji. Zobaczmy, jak możesz nagrywać ekran na swoim iPhonie.

Włącz nagrywanie ekranu na swoim iPhonie

Chociaż iOS ma wbudowaną funkcję nagrywania ekranu, ta funkcja jest nieco ukryta. Przyjrzyjmy się najpierw, jak włączyć nagrywanie ekranu na iPhonie.

1. Uruchom aplikację Ustawienia. Przewiń w dół i dotknij „Centrum sterowania”.

Aplikacja do nagrywania ekranu iPhone'a

2. Zobaczysz teraz dwie grupy funkcji, oznaczone „Zawarte elementy sterujące” i „Więcej elementów sterujących”. Możliwość nagrywania ekranu jest ukryta w grupie „Więcej kontroli”, chyba że już ją włączyłeś.

Ekran nagrywania Iphone, który włącza skrót Centrum sterowania

3. Aby ją włączyć, dotknij ikony plusa obok „Nagrywanie ekranu”. Gdy to zrobisz, to narzędzie przejdzie do grupy „Dołączone elementy sterujące”.

Funkcje/narzędzia znajdujące się w grupie „Dołączone elementy sterujące” działają jak skróty, do których można uzyskać dostęp za pośrednictwem Centrum sterowania telefonu. Pojawiają się na liście w określonej kolejności, wskazując, jak będą wyglądać w Twoim Centrum sterowania. Jeśli planujesz często korzystać z nagrywania ekranu, warto przenieść go na górę, aby był bardziej dostępny.

Rozpocznij nagrywanie ekranu na swoim iPhonie

Przygotowałeś wszystko, aby nagrać ekran swojego iPhone’a. Wykonaj poniższe czynności, aby w dowolnym momencie nagrać ekran telefonu.

1. Uruchom Centrum sterowania iPhone’a, przesuwając palcem w dół z prawego górnego rogu ekranu telefonu. Jeśli masz iPhone’a z przyciskiem Home, musisz przesunąć palcem w górę od dołu ekranu.

2. Powinieneś zobaczyć siatkę ikon / przycisków, w tym „Nagrywanie ekranu”. Masz dwie możliwości, aby z niego skorzystać:

Zapisz kroki iPhone'a na ekranie, aby zainicjować sesję

3. Jeśli chcesz natychmiast rozpocząć nową sesję nagrywania ekranu, naciśnij przycisk „Nagrywanie ekranu”. Po trzech sekundach przycisk zmieni kolor na czerwony i rozpocznie się sesja nagrywania. Możesz wyjść z Centrum sterowania i robić swoje. Pamiętaj, że aby zatrzymać nagrywanie, musisz dotknąć czerwonego wskaźnika czasu i potwierdzić swoją decyzję, wybierając „Zatrzymaj”.

Czytać  Jak przywrócić ustawienia fabryczne iPhone'a?

4. Jeśli dotkniesz i przytrzymasz przycisk „Nagrywanie ekranu”, możesz dostosować kilka opcji przed rozpoczęciem sesji. Najpierw sprawdź ikonę mikrofonu, którą zobaczysz na dole, która pozwala włączyć lub wyłączyć mikrofon telefonu. Jeśli masz aplikację, która może nagrywać ekran lub aplikacje, które mogą przesyłać ekran (na przykład Discord), tutaj możesz włączyć tę funkcję.

Nagraj kroki Iphone'a na ekranie, aby zakończyć sesję

Twoje nagrania ekranu zostaną zapisane w aplikacji Zdjęcia. Podobnie jak w przypadku każdego innego filmu nagranego telefonem, możesz go edytować, udostępniać innym osobom lub publikować online.

Kończący się

Teraz, gdy pokazaliśmy Ci, jak nagrywać ekran na iPhonie, aby był bardziej dostępny, możesz tworzyć skróty Siri na iPhonie / iPadzie.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?