Jak łatwo śledzić prawie każdy pakiet online?

Jak łatwo śledzić prawie każdy pakiet online?

Znajdujesz świetną ofertę online, zamawiasz ją w sekundę, a potem zaczynasz czekać na jej przybycie. Przesyłka może dotrzeć w ciągu kilku dni, ale może też potrwać miesiące. To zrozumiałe, że niecierpliwie czekasz na zakup lub najlepszą opcję: uzyskanie informacji o tym, gdzie aktualnie się znajdujesz podczas procesu wysyłki. Mogą Ci w tym pomóc usługi kontrolne. Oto kilka usług, które pozwalają śledzić przesyłkę online od różnych dostawców.

1. Pole odpowiedzi Google

Google zawsze szuka sposobów na ułatwienie wyszukiwania. Dzięki Google Answer Box wystarczy wpisać swój numer śledzenia, a Google pomoże Ci go śledzić.

Jak łatwo śledzić przesyłkę online Google

Jeśli znasz operatora, przejdź do Google i wpisz „track Nazwa firmy paczkę. „Pojawi się pole odpowiedzi, w którym należy wpisać numer śledzenia. Alternatywnie, wyszukaj „śledź paczkę” i wprowadź swój numer śledzenia w polu dla Google, aby również pomóc Ci znaleźć dostawcę. Jest to prosty i łatwy sposób śledzenie przesyłki online bez korzystania z usługi, której nie znasz, a za pomocą kilku sztuczek możesz nawet wyszukiwać prawie całkowicie anonimowo.

2. Sprawdź stronę przewoźnika

Jeśli znasz przewoźnika (na przykład swoją krajową usługę pocztową), możesz sprawdzić bezpośrednio na jego stronie, czy świadczy on tę usługę. Może to być najłatwiejszy sposób śledzenia przesyłki i możesz nie potrzebować żadnych innych usług. Ale jeśli operator nie przekaże tych informacji użytkownikom końcowym, tylko usługom śledzenia, nie masz szczęścia. Jednak strona operatora powinna mieć jak najbardziej aktualne dane, co jest jeszcze jedną zaletą.

track-package-05-usps-track

Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie witryny, z której zamówiłeś. Wiele witryn oferuje teraz sposób śledzenia przesyłki online bez opuszczania ich witryny. Na przykład Amazon i Wish udostępniają dane śledzenia, jeśli są dostępne, po kliknięciu numeru zamówienia. Przynajmniej powinieneś być w stanie zobaczyć szczegóły operatora.

3. 17 utworów

17 Utwór to jedna z najpopularniejszych usług śledzenia przesyłek. Zawiera dane dla ponad 300 przewoźników: przewoźników pocztowych z około 200 krajów świata oraz około 100 prywatnych przewoźników komercyjnych. Dzięki 17Track możesz śledzić paczki z tysięcy sklepów internetowych, ale niestety AliExpress nie znajduje się wśród nich z powodu niezgodności między systemem śledzenia AliExpress (Cainiao) a systemami śledzenia większości innych nadawców, których śledzi 17Track.

Jak łatwo śledzić przesyłkę online?

Po wprowadzeniu numeru śledzenia otrzymasz informacje o przewoźniku nadania i przeznaczenia, a także o datach odbioru paczki w każdej z pośrednich stacji pocztowych / biur przewoźnika. Jedną z naprawdę fajnych funkcji 17Track jest obszerna dokumentacja pomocy, więc jeśli masz jakieś pytania dotyczące systemu, prawdopodobnie znajdziesz tam odpowiedź.

Czytać  Co to jest Kindle Cloud Reader i czy jest dla Ciebie?

4. Po wysyłce

Pod względem popularności oraz liczby nadawców i przewoźników, Aftership Pozostaje daleko w tyle za 17Track, ale nadal należą do najlepszych usług śledzenia przesyłek online. Usługa jest bezpłatna (do 100 paczek miesięcznie) i płatna.

Jak łatwo śledzić przesyłkę online po wysyłce?

Jest skierowany bardziej do sklepów internetowych i nadawców niż do użytkowników końcowych. Jeśli jesteś właścicielem witryny, możesz skorzystać z integracji AfterShip z WooCommerce i Shopify i użyć jej do dodania funkcji śledzenia przesyłek do swojej witryny. AfterShip oferuje również powiadomienia, co oznacza, że ​​nie musisz cały czas sprawdzać; zostaniesz powiadomiony o zmianie statusu paczki.

5. Monitorowanie pakietów

Monitoruj działkę pomaga śledzić przesyłkę online od ponad 700 przewoźników. Możesz także śledzić z kilkudziesięciu krajów, a nawet przeprowadzić wyszukiwanie globalne. Podczas gdy wyszukiwanie podstawowe jest przeznaczone dla osób fizycznych, Parcel Perform jest przeznaczony dla firm, aby pomóc w śledzeniu wielu paczek jednocześnie.

Jak łatwo śledzić przesyłkę online Monitor przesyłek

Na górze wymieniono tylko czterech przewoźników (DHL, FedEx, USPS i China Post). Jednak inne są wymienione w dalszej części strony. Jednak wszystko, co musisz zrobić, to wpisać swój numer śledzenia w uniwersalnym polu wyszukiwania.

6. Radar pakietów

PakietRadar to kolejna usługa, w której możesz śledzić przesyłkę online u 190 operatorów. Jeśli się zarejestrujesz, będziesz otrzymywać powiadomienia o postępach w wysyłce. Unikalną cechą PackageRadar jest to, że śledzi również pakiety AliExpress. Posiada również oddzielną usługę śledzenia przesyłek z Chin; Może tak być, ponieważ większość przesyłek pochodzi z Chin.

track-package-03-packageradar

7. kontynuacja

Jeśli wymienione do tej pory usługi nie są pomocne w informowaniu o miejscu pobytu Twojej przesyłki, możesz spróbować Śledź i biegnij. Nie oferują tylu przewoźników, co inne usługi śledzenia, ale oferują główne: DHL, UPS, Fedex, USPS, TNT itp. Możesz także po prostu wpisać numer listu przewozowego i sprawdzić, czy system może śledzić trasę dostawy.

Jak łatwo śledzić przesyłkę online Śledzenie śledzenia

Imponujące w tej usłudze jest ogromna lista operatorów z linkami do ich stron. Ta lista nie będzie zbyt pomocna w przypadku obecnej paczki, która została już wysłana, ale jest doskonałym źródłem informacji do zlokalizowania innych przewoźników, jeśli będziesz ich potrzebować w przyszłości. Możesz również zanieść go bezpośrednio na stronę przewoźnika dla swojej bieżącej przesyłki (jeśli wiesz, kto jest przewoźnikiem).

Czytać  8 alternatyw Zoom do wykonania bezpłatnego połączenia konferencyjnego

8. Postal Ninja All-in-One Śledzenie przesyłek

Kompleksowe śledzenie przesyłek to międzynarodowe narzędzie, które pomoże Ci śledzić przesyłkę online. Jest to darmowe rozwiązanie dostarczane przez Postal Ninja. Obecnie oferuje śledzenie ponad 540 międzynarodowych dostawców. Możesz nawet zarejestrować się, aby śledzić swoje przesyłki bez konieczności ciągłego ponownego wprowadzania numerów śledzenia.

Jak łatwo śledzić paczkę online Postal Ninja

Obejmuje większość głównych sprzedawców detalicznych, w tym AliExpress, więc nie musisz się tylko zastanawiać, gdzie znajdują się Twoje przesyłki. W przypadku śledzenia międzynarodowego jest to świetna opcja.

Chociaż nie są to jedyne opcje śledzenia przesyłki online, są to jedne z bardziej popularnych opcji. Obejmują one szeroką gamę przewoźników, w tym międzynarodowych. Najprawdopodobniej co najmniej jedna z tych usług będzie w stanie śledzić Twoją przesyłkę, o ile ma prawidłowy numer śledzenia. Możesz również użyć tych witryn do śledzenia przesyłek na swoim smartfonie.

Należy pamiętać, że te usługi umożliwiają jedynie śledzenie przesyłki online. Nie mogą ci pomóc, jeśli sprzedawca lub kurier nie dostarczyli szczegółów śledzenia lub aktualizacji. Będziesz musiał skontaktować się ze sprzedawcą lub kurierem, jeśli przesyłka nie zostanie dostarczona na czas lub jeśli informacje o śledzeniu nie zostaną zaktualizowane.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?