Jak korzystać z zewnętrznych kontrolerów gier w grach Steam

Jak korzystać z zewnętrznych kontrolerów gier w grach Steam

Dawno minęły czasy wątpliwej obsługi sterowników i obejścia, z niektórymi grami obsługującymi niektóre kontrolery i niektóre funkcje, a niektóre nie. Dzisiaj, za pośrednictwem Steam, możesz używać praktycznie dowolnego kontrolera w dowolnej grze Steam i możesz dostosować układ kontrolera do własnych upodobań, a także przeglądać i pobierać wiele niestandardowych konfiguracji kontrolerów stworzonych zarówno przez programistów, jak i innych graczy. Oto, w jaki sposób możesz używać dowolnego zewnętrznego kontrolera gier do grania w gry Steam.

Jakich kontrolerów możesz używać ze Steam?

Pełna lista obsługiwanych sterowników jest dość długi, ale obejmuje wszystkich głównych graczy:

  • Kontrolery Xbox 360 (przewodowe / klucz USB)
  • Kontrolery Xbox One (przewodowe / Bluetooth)
  • Kontrolery Xbox One Elite (przewodowe / klucz USB)
  • Kontrolery Xbox Series X (przewodowe / Bluetooth)
  • Kontrolery PS4 (przewodowe / Bluetooth)
  • Kontrolery Switch Pro (przewodowe / Bluetooth)
  • Różnorodność sterowników Logitech i HORI

Najprawdopodobniej dowolny kontroler, który posiadasz, działa na Steamie, ale jeśli masz coś szczególnie starego lub taniego (lub jedno i drugie), Twój przebieg może się różnić.

Jak używać kontrolera ze Steam

Pierwszym krokiem będzie podłączenie kontrolera do komputera. W przypadku niektórych kontrolerów, takich jak kontroler Xbox One Elite, odbywa się to bezprzewodowo za pomocą pamięci USB, ale w przypadku wielu innych można bez problemu korzystać z Bluetooth (patrz nasza lista powyżej).

Następnie otwórz Steam, kliknij „Steam” w lewym górnym rogu, a następnie kliknij opcję „Ustawienia”.

Ustawienia Steam

W zakładce „Sterownik” kliknij przycisk „Ogólne ustawienia sterownika”, który otworzy kolejne okno. W zakładce „Kontroler” możesz także dostosować funkcjonalność kontrolera w określonych sytuacjach, na przykład w trybie Big Picture na Steamie lub na pulpicie.

Ustawienia kontrolera Steam

W oknie Ustawienia kontrolera możesz włączyć obsługę dowolnego podłączonego kontrolera. Należy pamiętać, że praktycznie wszystkie gry obsługujące kontroler będą obsługiwać kontroler Xbox 360 / One / Series X po wyjęciu z pudełka, więc nie ma potrzeby zaznaczania pola „Obsługa ustawień konsoli Xbox”. W rzeczywistości, jeśli łączysz gry inne niż Steam ze Steam, prawdopodobnie lepiej będzie bez niego, ponieważ wiadomo, że powoduje problemy.

Czytać  Najlepsze przenośne urządzenia do gier w 2021 roku

Znacznie mniej gier obsługuje natywne wejście kontrolera PlayStation, a jeszcze mniej obsługuje Switch Pro, więc zechcesz włączyć obsługę ustawień dla tych kontrolerów, jeśli używasz tych kontrolerów. Zasadniczo obsługa konfiguracji przypisuje te kontrolery jako kontrolery Xinput / Xbox, więc podczas gry z nimi zobaczysz przyciski Xbox wyświetlane w grze na ekranie … co może być nieco mylące!

Każdy kontroler, który nie został wyprodukowany przez PlayStation lub Xbox, inny niż kontroler Switch Pro, jest uważany za ogólny gamepad.

Jak wybrać gry do grania za pomocą kontrolera?

Po podłączeniu kontrolera i włączeniu obsługi kontrolera Steam wystarczy wybrać grę, w którą chcesz grać za pomocą kontrolera, i wybrać układ.

Uruchom Steam w trybie Big Picture (do którego można uzyskać dostęp, klikając ikonę bezpośrednio po prawej stronie swojej nazwy użytkownika w prawym górnym rogu klienta Steam) i przejdź do gry, w którą chcesz zagrać. Ważne jest, aby pamiętać, że możesz włączyć obsługę kontrolera Steam dla dowolnej gry, a nie tylko gier, które mają częściową lub pełną obsługę wbudowanego kontrolera.

Dotyczy to wszystkich gier, w tym RTS i całych gatunków gier, o których granie na kontrolerze niekoniecznie przyszłoby Ci do głowy.

Ustawienia gry Steam

W menu gry w trybie Big Picture Steam, po prostu kliknij „Zarządzaj grą”, a następnie „Opcje kontrolera”, upewnij się, że jest ustawiona na opcję „Wymuś włączenie”. Po włączeniu kliknij przycisk „Ustawienia kontrolera”, aby dostosować układ kontrolera do zawartości twojego serca. Wszystko i wszystko w kontrolerze można modyfikować.

W oknie Ustawienia kontrolera dostępna jest również opcjonalnie lista układów kontrolerów dla konkretnej gry. Niektóre projekty są tworzone przez samych programistów, a niektóre są po prostu popularnymi schematami sterowania stworzonymi przez fanów.

Używanie kontrolera ze Steam to jedno, ale poprawna kalibracja kontrolera to zupełnie inna gra w piłkę. Jeśli jednak korzystasz z systemu Windows, proces jest prosty. Możesz również dowiedzieć się, jak sprawdzić kontroler pod kątem martwych stref.

Czytać  Jak dodać gry inne niż Steam do swojej biblioteki Steam?

Czy ten artykuł jest przydatny?