Jak korzystać z WhatsApp na Chromebooku

Use Whatsapp On Chromebook

Chromebooki nie mają dedykowanej aplikacji WhatsApp, takiej jak w systemie Windows lub macOS. Nie oznacza to jednak, że nie możesz używać WhatsApp w systemie operacyjnym Chrome. Możesz zainstalować WhatsApp ze Sklepu Play lub użyć wersji internetowej na swoim Chromebooku. Sprawdźmy obie metody korzystania z WhatsApp na Chromebooku.

1. Używaj WhatsApp na Chromebooku bez telefonu

Wiele Chromebooków wsparcie Sklep Google Play a jeśli Twoje urządzenie jest jednym z nich, możesz zainstalować i używać WhatsApp bezpośrednio ze Sklepu Play na swoim Chromebooku. Ta metoda pozwala korzystać z WhatsApp bez połączenia z telefonem.

Pamiętaj, że jeśli korzystasz już z WhatsApp na swoim telefonie, ta metoda dezaktywuje Twoje konto WhatsApp na telefonie. To jak instalowanie WhatsApp na nowym telefonie. Wadą tej metody jest to, że możesz używać WhatsApp tylko na jednym urządzeniu, telefonie lub Chromebooku.

 1. Najpierw musisz włączyć Sklep Play na swoim Chromebooku. Jeśli korzystasz już ze Sklepu Play na Chromebooku, możesz pominąć pierwsze trzy kroki.
 2. Kliknij godzinę w prawym dolnym rogu, a następnie kliknij ikonę „Ustawienia”.
Otwórz ustawienia Chromebooka
 1. Przejdź do „Aplikacje” na lewym pasku bocznym.
Aplikacje na Chromebooka na Androida
 1. Włącz przełącznik obok Sklepu Google Play. Jeśli nie widzisz tej opcji, Twój Chromebook nie obsługuje Sklepu Play. Jeśli Sklep Play nie otwiera się lub ulega awarii, dowiedz się, jak naprawić niedziałający Sklep Play na Chromebooku.
 1. Otwórz Launcher (listę aplikacji) na swoim Chromebooku i poszukaj aplikacji Sklep Google Play. Kliknij go, aby go otworzyć.
Chromebook Aplikacje na Androida Sklep Play
 1. Użyj paska wyszukiwania w Sklepie Play, aby znaleźć WhatsApp.
 2. Kliknij przycisk „Zainstaluj” obok WhatsApp.
Instalacja WhatsApp na Chromebooku
 1. Poczekaj, aż WhatsApp pobierze się i zainstaluje na Twoim Chromebooku.
 2. Otwórz ponownie Launcher i kliknij ikonę WhatsApp, aby go otworzyć.
Chromebook Whatsapp otwarty
 1. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby skonfigurować WhatsApp na Chromebooku.
Czytać  Jak zainstalować Steam na Chromebooku

Ponieważ ta metoda instaluje zwykłą aplikację WhatsApp na Androida na Twoim Chromebooku, obsługuje wszystkie funkcje. Oznacza to, że pozwala na połączenie głosowe lub wideo z kontaktami WhatsApp na Chromebooku, tworzenie statusu WhatsApp i nie tylko.

Notatka: Jeśli nie możesz używać aparatu w rozmowach wideo WhatsApp, dowiedz się, jak naprawić aparat, który nie działa na Chromebooku.

2. Używaj WhatsApp na Chromebooku i telefonie w tym samym czasie

Ta metoda eliminuje wadę poprzedniej metody. Oznacza to, że możesz używać WhatsApp na swoim telefonie i Chromebooku z tym samym numerem i w tym samym czasie, dzięki WhatsApp Web. Nie musisz nawet niczego instalować. Po prostu otwórz sieć WhatsApp, zeskanuj kod QR i gotowe.

Możesz dodać skrót internetowy do WhatsApp w Launcherze lub przypiąć go, aby uzyskać szybszy dostęp na półce Chromebooka. Jedyną wadą jest to, że ta metoda nie obsługuje połączeń głosowych ani wideo.

 1. otwarty web.whatsapp.com w przeglądarce na Chromebooku.
 2. Na ekranie pojawi się kod QR, który musisz zeskanować za pomocą aplikacji WhatsApp na telefonie. Otwórz WhatsApp na swoim Androidzie lub iPhonie.
 3. Stuknij ikonę z trzema kropkami u góry (Android) lub naciśnij zakładkę Ustawienia (iPhone)
 4. Przejdź do „Połączone urządzenia”.
Urządzenia połączone z Whatsapp
 1. Stuknij w „Połącz urządzenie” i skieruj aparat telefonu w stronę kodu QR na Chromebooku.
Link do Chromebooka Whatsapp
 1. Otóż ​​to. WhatsApp otworzy się na Twoim Chromebooku.
 2. Generalnie będziesz musiał otworzyć web.whatsapp.com ręcznie, gdy chcesz korzystać z WhatsApp na Chromebooku. Szybszym sposobem jest dodanie skrótu do programu uruchamiającego lub przypięcie go do paska zadań, aby uzyskać szybszy dostęp.
 1. Po otwarciu WhatsApp Web kliknij ikonę z trzema kropkami u góry w przeglądarce Chrome i przejdź do „Więcej narzędzi → Utwórz skrót”.
Chromebook Chrome Utwórz skrót
 1. Pojawi się wyskakujące okno „Utwórz skrót”.
 2. Zaznacz pole obok „Otwórz jako okno” i naciśnij przycisk „Utwórz”.
Chromebook Chrome Utwórz skrót Nowe okno
 1. Otwórz Launcher, a zobaczysz ikonę WhatsApp. Kliknij/dotknij go, gdy chcesz uzyskać dostęp do swojego konta WhatsApp.
Chromebook Chrome Skrót WhatsApp
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę WhatsApp w programie uruchamiającym i wybierz „Przypnij do półki”, aby dodać ją do paska zadań Chromebooka.
Chromebook Chrome Skrót do WhatsAppa

Często Zadawane Pytania

1. Jak korzystać z wielu wystąpień WhatsApp na Chromebooku?

Możesz korzystać z wielu kont WhatsApp na swoim Chromebooku, instalując WhatsApp Aplikacja na Androida i Firma WhatsApp aplikacja. Możesz także korzystać jednocześnie z aplikacji WhatsApp na Androida i WhatsApp Web. Podobnie możesz połączyć konta WhatsApp za pomocą wersji internetowej WhatsApp w różnych przeglądarkach na swoim Chromebooku.

Czytać  Jak włączyć tryb podzielonego ekranu na Chromebooku

Jak prowadzić rozmowę wideo WhatsApp na Chromebooku?

Na Chromebooku możesz nawiązać połączenie wideo tylko wtedy, gdy zainstalowałeś WhatsApp ze Sklepu Google Play. Jeśli tak, uruchom aplikację WhatsApp na swoim laptopie i otwórz kontakt lub grupę, z którą chcesz prowadzić rozmowę wideo. Kliknij/dotknij ikony rozmowy wideo u góry wątku czatu.

Jak naprawić niedziałający WhatsApp na Chromebooku?

Jeśli WhatsApp nie działa poprawnie na Twoim Chromebooku, zainstaluj ponownie aplikację WhatsApp na swoim urządzeniu. Jeśli korzystasz z wersji WhatsApp Web, podłącz ją ponownie i ponownie dodaj skrót. Możesz też spróbować wyczyścić pamięć podręczną Chrome.

Czy możesz zainstalować WhatsApp za pomocą APK na Chromebooku?

Tak, możesz. Aby to zrobić, musisz jednak włączyć opcje programisty lub użyć Linuksa. Obie opcje wymagają trochę wiedzy technicznej, więc jeśli nie jesteś bardziej zaawansowanym użytkownikiem, nie zalecamy pójścia tą drogą.

Cały zrzut ekranu autorstwa Mehvisha Mushtaqa.

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej