Jak korzystać z pęku kluczy iCloud w systemie Windows

Jak korzystać z pęku kluczy iCloud w systemie Windows

Jeśli często przełączasz się między komputerem Mac i PC lub jeśli używasz iPhone’a i komputera z systemem Windows, prawdopodobnie masz problemy z korzystaniem z usług Apple w systemie Windows. Ostatnio Apple jest nieco bardziej przyjazny dla innych systemów operacyjnych, choć tylko trochę. Przykładem może być iCloud dla Windows, który umożliwia dostęp do plików, kontaktów, kalendarzy, zdjęć i innych danych iCloud w systemie Windows. Teraz, począwszy od iCloud dla Windows w wersji 12, możesz nawet używać haseł pęku kluczy iCloud w systemie Windows.

Co to jest pęk kluczy iCloud i hasła iCloud?

Jeśli kiedykolwiek używałeś Maca przez jakiś czas, prawdopodobnie znasz pęk kluczy iCloud, ale ten termin może być mniej znany użytkownikom iPhone’a i iCloud. Mówiąc najprościej, iCloud Keychain to technologia, która zarządza Twoimi hasłami iCloud w tle.

Właściwie to nie wszystko, co robi. Gdy Safari poprosi Cię o zapisanie informacji o karcie kredytowej wprowadzonych na stronie internetowej, przechowuje również te dane w pęku kluczy iCloud.

Gdy po przejściu do witryny Safari zapyta, czy chcesz zachować hasło, używasz do tego pęku kluczy iCloud. Działa to na wszystkich urządzeniach Apple, a teraz na systemie Windows, chociaż istnieją różnice. W szczególności zauważysz, że zmieniła się nazwa.

Na iPhonie i iPadzie prawie nigdy nie zobaczysz żadnej wzmianki o pęku kluczy iCloud. Jeśli chodzi o Windows, Apple zdecydował się na użycie zupełnie innej nazwy: iCloud Passwords. Może się to wydawać arbitralną zmianą, ale jest ku temu dobry powód.

Ponieważ pęk kluczy iCloud jest wbudowany w system macOS, nie potrzebujesz specjalnej aplikacji do zarządzania hasłami. W systemie Windows potrzebujesz dedykowanej aplikacji do tworzenia, edytowania i usuwania haseł i loginów, więc otrzymujesz dedykowaną aplikację iCloud Passwords. Zobaczymy, jak korzystać z tej aplikacji później.

Jest jeszcze inny powód. Chociaż pęk kluczy iCloud zarządza wszystkimi rodzajami poufnych danych w systemie macOS, obecnie dostęp do haseł pęku kluczy iCloud można uzyskać tylko w systemie Windows, a nie do innych zapisanych informacji.

Zanim zaczniesz: warunki wstępne

Zanim zaczniesz używać haseł iCloud na komputerze z systemem Windows, musisz upewnić się, że kilka rzeczy jest w porządku. Najpierw spójrzmy na stronę Apple.

Aby używać haseł iCloud, Twój Apple ID musi mieć włączone uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Potrzebne będzie również urządzenie Apple z systemem co najmniej iOS 14, iPadOS 14 lub macOS 11. Ma to na celu uzyskanie kodu zabezpieczającego, którego będziesz używać do ustawiania haseł iCloud w systemie Windows.

Teraz po stronie Windows. Musisz mieć iCloud dla Windows w wersji 12 lub nowszej. Aby zweryfikować, wystarczy otworzyć aplikację iCloud dla Windows. Numer wersji znajduje się w prawym górnym rogu.

Jak korzystać z Icloud Windows Keychain Icloud dla wersji Windows?

Jeśli nie zainstalowałeś jeszcze iCloud dla Windows, po prostu otwórz Microsoft Store i wyszukaj iCloud, a następnie wybierz aplikację iCloud. Kliknij niebieski przycisk Zainstaluj po prawej stronie.

Jak korzystać z pęku kluczy Icloud Windows Icloud Windows Store

Jak ustawić hasła iCloud w systemie Windows

  1. Gdy upewnisz się, że spełniasz wymagania wstępne i masz pod ręką urządzenie Apple, uruchom aplikację iCloud dla Windows. Jeśli jeszcze się nie zalogowałeś, zaloguj się przy użyciu identyfikatora Apple ID, którego chcesz używać.
  2. Po uruchomieniu aplikacji zobaczysz menu z różnymi elementami do synchronizacji. Obejmuje to Twój dysk iCloud, zdjęcia i nie tylko. U dołu ekranu zobaczysz Hasła. Upewnij się, że zaznaczyłeś pole wyboru obok tego elementu. Teraz poczekaj, aż wszystko się zsynchronizuje.
Jak korzystać z pęku kluczy Icloud Ustawienia systemu Windows Icloud
  1. W tym momencie powinieneś być w stanie uruchomić aplikację iCloud Passwords, aby wyświetlić swoje hasła i zarządzać nimi. Masz również możliwość zainstalowania rozszerzeń przeglądarki, aby łatwo wpisywać hasła. Oto, co zobaczymy dalej.
Czytać  12 fajnych tapet 4K na Windows 10

Jak ustawić hasła iCloud w Microsoft Edge

Aby łatwo uzupełniać hasła w przeglądarce Microsoft Edge, musisz zainstalować rozszerzenie. Na szczęście Apple to ułatwia.

  1. Otwórz aplikację iCloud dla Windows.
  2. U dołu okna zobaczysz sekcję Hasła, którą włączyłeś wcześniej.
  3. Tuż pod ikoną klucza zobaczysz „Z Microsoft Edge” i przycisk oznaczony „Zainstaluj rozszerzenie”.
Jak korzystać z przycisku rozszerzenia Windows Edge w pęku kluczy Icloud?
  1. Kliknij ten przycisk, a pojawi się okno z informacją, że potrzebujesz rozszerzenia.
  2. Teraz kliknij Pobierz, aby otworzyć Microsoft Edge. Przeglądarka załaduje stronę instalacji rozszerzenia hasła iCloud.
  3. Kliknij niebieski przycisk Pobierz po prawej stronie okna, a następnie kliknij „Dodaj rozszerzenie”.
Jak korzystać z rozszerzenia Windows Edge pęku kluczy Icloud

Jak ustawić hasła iCloud w Chrome

Jeśli wolisz używać Chrome dla Microsoft Edge, z przyjemnością dowiesz się, że Apple obsługuje Chrome z hasłami iCloud. Instalacja rozszerzenia jest tak prosta, jak w Microsoft Edge.

Otwórz aplikację iCloud dla Windows. W sekcji Hasła zobaczysz „Z Google Chrome” tuż pod opcją rozszerzenia Microsoft Edge. Kliknij przycisk „Zainstaluj rozszerzenie”, a następnie „Pobierz…”

Jak korzystać z przycisku rozszerzenia Chrome w systemie Windows w pęku kluczy Icloud

Google Chrome otworzy stronę Chrome Web Store dla rozszerzenia iCloud Passwords. Kliknij „Dodaj do Chrome”, a następnie „Dodaj rozszerzenie”. Teraz rozszerzenie jest zainstalowane i gotowe do użycia.

Jak korzystać z rozszerzenia Icloud Keychain do Chrome dla systemu Windows

Korzystanie z haseł iCloud w systemie Windows

Korzystanie z rozszerzenia iCloud Passwords jest proste, niezależnie od tego, czy korzystasz z Microsoft Edge, czy Google Chrome. Nie oferuje mnóstwa funkcjonalności, ale całkiem dobrze radzi sobie z podstawami.

Automatyczne logowanie do stron internetowych

Aby zalogować się do serwisu, przejdź do serwisu, do którego chcesz się zalogować. Kiedy nadejdzie czas, aby wprowadzić nazwę użytkownika i hasło, po prostu kliknij rozszerzenie iCloud Passwords na pasku nawigacyjnym przeglądarki. W Chrome może być konieczne uprzednie kliknięcie przycisku Rozszerzenia.

Jak korzystać z autouzupełniania systemu Windows z pęku kluczy Icloud?

Kliknij ikonę rozszerzenia iCloud Passwords i wprowadź sześciocyfrowy kod weryfikacyjny, jeśli zostaniesz o to poproszony. Teraz wybierz żądany login z listy, jeśli jest wiele pozycji. Po kliknięciu loginu rozszerzenie automatycznie wprowadzi twoją nazwę użytkownika i hasło.

Ręcznie skopiuj swoją nazwę użytkownika i hasło

Jeśli nie masz zainstalowanego rozszerzenia przeglądarki lub używasz innej przeglądarki, możesz również ręcznie skopiować swoją nazwę użytkownika i hasło z iCloud Passwords.

Otwórz aplikację iCloud Passwords i znajdź hasło, którego chcesz użyć, a następnie kliknij je, aby upewnić się, że jest wybrane. W prawej górnej części okna kliknij ikonę Kopiuj (dwa prostokąty). Wybierz „Kopiuj nazwę użytkownika” lub „Kopiuj hasło”, aby skopiować informacje do schowka.

Jak korzystać z Icloud Windows Keychain Kopiowanie nazwy użytkownika Hasło

Teraz możesz go wkleić w miejscu, w którym musisz się zalogować.

Czytać  Jak naprawić błąd systemu Windows 10, który utknął w trybie samolotowym?

Zapisz hasła

Jeśli masz zainstalowane rozszerzenie przeglądarki iCloud Passwords, zapisywanie danych logowania jest niezwykle łatwe. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć ikonę rozszerzenia iCloud Passwords, aby upewnić się, że jest aktywna.

Następnie wejdź na stronę i zaloguj się lub załóż nowe konto. Po wyświetleniu monitu wybierz „Zapisz hasło”, aby zapisać dane logowania. Niestety wydaje się, że nie ma sposobu na wygenerowanie hasła za pomocą rozszerzenia przeglądarki. W tym celu musisz ręcznie utworzyć nowy login.

Utwórz nowy login

Aby ręcznie utworzyć nowy login do witryny, otwórz aplikację iCloud Passwords, a następnie kliknij przycisk „+” w lewym górnym rogu obok pola wyszukiwania. Otworzy się okno dialogowe Dodaj nowe hasło.

Jak korzystać z pęku kluczy w Icloud Windows Dodaj nowego użytkownika?

Znajdują się tam pola na stronę internetową, nazwę użytkownika i hasło. Możesz wpisać nazwę użytkownika i stronę internetową w normalny sposób. Możesz również wymyślić hasło, jeśli chcesz, ale jest lepsza opcja.

Kliknij przycisk „Generuj silne hasło”, aby utworzyć silne hasło, które nie jest łatwe do odgadnięcia. Po wypełnieniu wszystkich pól kliknij przycisk „Dodaj hasło” u dołu ekranu.

Zarządzaj hasłami

Aby wyświetlić hasło, po prostu otwórz iCloud Passwords i wyszukaj witrynę lub usługę, której szukasz. Kliknij na wpis, a zobaczysz nazwę użytkownika i hasło ukryte po prawej stronie. Aby zobaczyć hasło, po prostu najedź na nie myszą.

Aby zaktualizować informacje logowania, wybierz wpis, a następnie kliknij przycisk Edytuj, reprezentowany przez ikonę pióra. Tutaj możesz zmienić nazwę użytkownika i wygenerować nowe silne hasło.

Jak korzystać z pęku kluczy Icloud Usuń system Windows

Aby usunąć hasło, kliknij wpis logowania na lewym pasku bocznym. Sprawdź dokładnie i upewnij się, że jest to wpis, który chcesz usunąć, ponieważ nie możesz go odzyskać. Kiedy będziesz gotowy do usunięcia loginu, kliknij logo kosza w prawym górnym rogu. Potwierdź, klikając przycisk „Usuń”.

Częste pytania

1. Czy mogę przechowywać i pobierać informacje o karcie kredytowej lub inne poufne informacje w hasłach iCloud?

Nie. Apple może to dodać w przyszłości, ponieważ używa pęku kluczy iCloud do przechowywania tych danych. W chwili pisania tego artykułu hasła iCloud nie przechowują danych kart kredytowych ani innych informacji finansowych.

2. Czy mogę przechowywać bezpieczne notatki w hasłach iCloud?

Nie. Jedyne obsługiwane typy danych to nazwy użytkowników i hasła. Mając to na uwadze, zawsze możesz przechowywać bezpieczną notatkę w postaci nazwy użytkownika / hasła, jeśli naprawdę tego potrzebujesz.

3. Czy jest różnica w instrukcjach dla Windows 10 i Windows 11?

Nie. Hasła iCloud dla Windows i iCloud działają dokładnie tak samo w Windows 10 i Windows 11.

Czy ten artykuł jest przydatny?