Jak korzystać z macOS Hot Corners

Jak korzystać z macOS Hot Corners

Jeśli chodzi o wielozadaniowość, Apple od dawna przoduje w próbach ułatwienia użytkownikom przeskakiwania między aplikacjami lub komputerami stacjonarnymi. Jedna z najbardziej przydatnych, ale często pomijanych funkcji na komputerze Mac, Hot Corners umożliwia wykorzystanie wszystkich czterech rogów ekranu i wykonanie określonej czynności. Nie musisz nawet korzystać z najnowszej wersji systemu macOS, ponieważ Hot Corners istnieje od lat. Przyjrzyjmy się, jak korzystać z tej niedocenianej funkcji i jak bardziej produktywnie zacząć korzystać z Mac Hot Corners.

Czym są Hot Corners?

Rozmyte ustawienia gorących narożników obrazu

Jeśli chodzi o skróty i wielozadaniowość, Apple od dawna stara się udowodnić, że jest komputerem z wyboru. Pomiędzy funkcjami takimi jak Mission Control, Spaces i Hot Corners naprawdę próbuje się ułatwić szybkie przeskakiwanie między zadaniami. Hot Corners to naprawdę jeden z najlepiej strzeżonych sekretów macOS. Jednym ruchem gładzika lub myszy do jednego z rogów pulpitu możesz natychmiast wrócić na pulpit lub przejrzeć wszystkie okna aplikacji. To prosta rzecz, ale nigdy tak naprawdę nie wiesz, jak bardzo ją docenisz, dopóki nie zaczniesz jej używać. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami i wypróbuj Hot Corners. będziesz szczęśliwy, że to zrobiłeś.

Ustawienia gorących narożników

1. Zacznij od otwarcia „Preferencji systemowych”. Możesz to zrobić, klikając aplikację Preferencje systemowe (szara ikona) w stacji dokującej lub przechodząc do Apple w lewym górnym rogu, otwierając menu rozwijane i klikając Preferencje systemowe.

System gorących narożników z rozmytym obrazem

2. Po przejściu do menu Preferencje systemowe poszukaj czegoś o nazwie „Kontrola misji”. Zwykle znajduje się w jednym z górnych wierszy, tuż pod Twoim imieniem i informacjami z iCloud.

Rozmyj obrazy Gorące narożniki Kontrola misji

3. Kliknij Mission Control, a następnie „Hot Corners” w lewym dolnym rogu ekranu.

Rozmyj obrazy Gorące rogi w lewym dolnym rogu

4. Tutaj zaczyna się magia, ponieważ możesz teraz kliknąć dowolny z czterech dostępnych „Aktywnych narożników ekranu” i przypisać do niego akcję. Dostępnych jest łącznie dziewięć akcji, w tym:

  • Kontrola misji
  • Okna aplikacji
  • Biurko
  • Centrum powiadomień
  • Wyrzutnia
  • Uruchom wygaszacz ekranu
  • Wyłącz wygaszacz ekranu
  • Uśpij ekran
  • Ekran blokady
Rozmycie obrazów Hot Corner Dziewięć opcji

5. Przypisz dowolną z tych dziewięciu opcji do każdego z czterech możliwych rogów. Po wybraniu ustawień wystarczy przesunąć kursor myszy lub gładzika w dowolny z czterech rogów, aby wykonać akcję.

Rozmyj obrazy Gorące narożniki Wszystkie opcje

Jeśli chcesz usunąć akcję z gorącego narożnika lub zmienić przypisanie narożnika, jeśli wykonasz powyższe kroki, powrócisz do tego samego menu, w którym możesz wprowadzić zmiany. Alternatywnie możesz wyłączyć Hot Corners, wykonując te same kroki, a następnie pozostawiając każde z rozwijanych menu z czterema akcjami po prostu „-” i klikając „OK”. Łatwo!

Czytać  Jak naprawić komputer Mac zawieszony podczas aktualizacji?

Kończący się

Teraz, gdy wiesz, jak korzystać z Mac Hot Corners, możesz również ustawić okna aplikacji tak, aby były „zawsze na wierzchu”, aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność. Możesz także dowiedzieć się, jak szybko wyświetlić ścieżkę do pliku na komputerze Mac.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?