Jak korzystać z Google Pay do śledzenia wydatków i budżetowania pieniędzy?

How To Use Google Pay To Track Your Spending Featured

Aplikacja Google Pay ma wiele wspaniałych funkcji, które ułatwiają zarządzanie finansami. Jedną z bardziej przydatnych funkcji jest możliwość połączenia kart debetowych i kredytowych. Dzięki temu będziesz mógł używać Google Pay do śledzenia wydatków, dzięki czemu bilansowanie książeczki czekowej i budżetowanie jest bardzo łatwe.

Google Pay jest w połowie kolejna metamorfoza. W niektórych krajach został ponownie przemianowany na Portfel Google. Jednak użytkownicy Google Pay w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie mogą nadal korzystać z aplikacji, choć pod inną nazwą, do śledzenia wydatków i budżetowania.

Co to jest Google Pay?

Google Pay został wprowadzony na rynek w 2018 r. (jako Portfel Google, a następnie przemianowany na Android Pay, zanim stał się Google Pay) i był pierwotnie pomyślany jako sposób na dokonywanie płatności za pomocą smartfona. Zasadniczo użytkownik może połączyć z aplikacją swoje karty debetowe, kredytowe i lojalnościowe. Google Pay umożliwiłby wówczas użytkownikowi dokonywanie płatności zbliżeniowych za pomocą telefonu, zmniejszając potrzebę wyciągania portfela lub grzebania w torbie.

Chociaż Google Pay koncentruje się głównie na tych zbliżeniowych płatnościach mobilnych za pośrednictwem smartfona, aplikacja oferuje również inne funkcje. Jedną z takich funkcji jest system płatności peer-to-peer podobny do Venmo. Ponadto Google Pay automatycznie wybiera dostępne oferty i rabaty na podstawie Twojej lokalizacji i osobistej historii wydatków. Pomoże Ci również śledzić wydatki.

Jak Google Pay pomaga w budżetowaniu?

Google Pay z czasem rozszerzył swoje możliwości. Jedną z najbardziej przydatnych jest funkcja Insights. Zasadniczo ta funkcja pozwala użytkownikom połączyć swoje konta bankowe z aplikacją Google Pay. Dzięki temu użytkownicy będą mogli śledzić swoje wydatki. Daje to użytkownikom przegląd ich aktualnej sytuacji finansowej, w tym ile mają pieniędzy i ile wydają.

Google Pay zapewni również użytkownikom szczegółowe wykresy i wykresy, które pomogą ludziom zrozumieć, na co trafiają ich pieniądze. Co więcej, Google Pay może również pomóc użytkownikom w digitalizacji i uporządkowaniu ich rachunków, co jest bardzo przydatne w czasie podatkowym.

Pobierz aplikację Google Pay

Aby rozpocząć, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to pobrać najnowszą wersję aplikacji Google Pay. Jeśli masz już aplikację Google Pay (np. G Pay) na telefonie, może to być starsza wersja, która nie ma funkcji „Insights”.

Sklep Google Pay Play

Upewnij się, że pobierasz najnowszą wersję Google Pay na swój Android lub iOS urządzenie. Po zainstalowaniu aplikacji Google Pay uruchom ją i zaloguj się przy użyciu danych logowania do konta Google.

Czytać  5 najlepszych telefonów komórkowych do gier

Aby śledzić swoje wydatki, połącz swoje konto bankowe. Po otwarciu aplikacji Google Pay na urządzeniu z Androidem lub iOS,

  1. Stuknij w „Śledź wydatki” lub ikonę Insights w prawym dolnym rogu (symbol $).
Jak korzystać z Google Pay, aby śledzić swoje wydatki?
  1. Dotknij „Połącz swoje konto”.
Jak korzystać z Google Pay do śledzenia wydatków Dodaj konto
  1. Ekran, który pojawi się obok, wyjaśnia, że ​​Google korzysta z usługi o nazwie „Plaid”, aby połączyć Twoje konto bankowe. Nie będziesz mógł korzystać z funkcji śledzenia budżetu Google Pay, chyba że klikniesz „Zaakceptuj i zaloguj się”. Spowoduje to przejście do innego ekranu z prośbą o zaakceptowanie szczegółów Polityki prywatności. Zakładając, że się zgadzasz, dotknij „Kontynuuj”.
Jak korzystać z Google Pay, aby śledzić swoje wydatki Plaid
  1. Teraz, gdy masz już za sobą kwestie prawne, możesz wreszcie połączyć swoje konto bankowe z Google Pay. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zidentyfikować swój bank. Użyj paska wyszukiwania u góry ekranu, aby znaleźć swój bank i go wybrać. Następnie musisz wprowadzić dane logowania do banku. Na koniec dotknij przycisku przesyłania, aby połączyć swoje konto.
Jak korzystać z Google Pay do śledzenia wydatków bankowych?

Notatka: różne banki będą miały różne dane logowania. Po prostu uważnie postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, a Twoje konto bankowe zostanie połączone w mgnieniu oka.

Co to jest w kratę?

W poprzedniej sekcji wspomnieliśmy, że Google Pay korzysta z usługi o nazwie Plaid, aby połączyć Twoje konto bankowe z aplikacją. Jeśli nigdy nie słyszałeś o Plaid, możesz zadać sobie pytanie, co wzór tkaniny ma wspólnego z moimi finansami osobistymi?

Plaid budżetu Google Pay

Plaid to firma świadcząca usługi finansowe, która umożliwia aplikacjom (takim jak Google Pay) łączenie się z kontami bankowymi użytkowników. Dzięki temu użytkownik może sprawdzić swoje salda i dokonać płatności za pośrednictwem wybranej przez siebie aplikacji. Pomyśl o tym w ten sposób: zamiast mieć oddzielne aplikacje dla wszystkich kont finansowych, Plaid pozwala zintegrować te konta w jedną aplikację (np. Google Pay).

Jak wyświetlić wszystkie swoje transakcje

Teraz, po połączeniu konta bankowego z Google Pay, możesz korzystać z funkcji Statystyki. Pamiętaj, że połączenie Twojego konta bankowego z Google Pay może potrwać kilka minut. Po połączeniu konta zobaczysz sekcję oznaczoną „Twoje pieniądze”. Dzieli się to na dwie kategorie: „Masz” i „Wydałeś”. Zapewnia to użytkownikom przegląd ich finansów.

Jak korzystać z Google Pay do śledzenia kont wydatków

Co więcej, możesz zobaczyć szczegółową listę wszystkich pieniędzy, które wchodzą i odchodzą, dotykając „Wgląd -> Pokaż wszystkie konta”. Stuknięcie w to pozwoli użytkownikom zobaczyć bardziej szczegółowe informacje dotyczące ich finansów osobistych. Obejmuje to różne wykresy, które pomagają użytkownikom zwizualizować ich nawyki związane z wydatkami, listę nadchodzących wydatków, takich jak rachunki za media, oraz możliwość wyszukiwania i przeglądania rachunków przechowywanych na kontach Gmail i Zdjęciach Google.

Czytać  Jak odblokować numer telefonu na iPhonie

Notatka: jeśli nie widzisz żadnych danych, oznacza to, że Google Pay nie zdążył przeanalizować Twoich nawyków związanych z wydatkami.

Starsza wersja Google Pay zapewniała użytkownikom wygodne rozwiązanie do dokonywania płatności w podróży. Teraz możesz używać Google Pay do śledzenia wydatków, dając użytkownikom możliwość przejęcia kontroli nad swoimi finansami i lepszego rozplanowania swoich pieniędzy.

Często Zadawane Pytania

Czy G Pay to to samo, co Google Pay?

Aplikacja G Pay to nie to samo co Google Pay. G Pay to starsza wersja, która nie zawiera funkcji Statystyki. Jest domyślnie instalowany na wielu urządzeniach od 2021 roku i wcześniejszych. Jeśli jednak chcesz korzystać ze wszystkich funkcji, lepiej przejść na Google Pay.

Google Pay łączy Android Pay i funkcje Portfela Google, aby umożliwić Ci wysyłanie płatności do znajomych, płacenie w sklepach i zarządzanie finansami.

Jeśli masz starszą wersję Google Pay z 2021 r., zaktualizuj ją, aby zobaczyć nowe funkcje.

Czy mogę filtrować finanse według konta?

TAk. Podczas przeglądania statystyk możesz filtrować według konta i okresu. Na przykład możesz wyświetlić dane za bieżący miesiąc, konkretny miesiąc, ostatnie trzy miesiące lub cały rok.

Jak mogę sprawdzić konkretne transakcje?

Oprócz przeglądania ogólnych informacji o wydatkach możesz także przeglądać konkretne transakcje, jeśli zarządzasz budżetem poza Google Pay. Po prostu użyj funkcji wyszukiwania w górnej części aplikacji i wprowadź sprzedawcę lub słowo kluczowe, aby znaleźć transakcję i wszystkie istotne szczegóły.

Czy powiązanie mojego konta bankowego z Google Pay jest bezpieczne?

To tak samo bezpieczne, jak logowanie się na konto bankowe przez przeglądarkę lub aplikację. Zawsze ważne jest, aby używać silnego hasła do konta bankowego, którego nie używasz nigdzie indziej.

Dodatkowo upewnij się, że masz nałożoną blokadę ekranu, aby chronić aplikację Google Pay przed nieautoryzowanym dostępem.

Jeśli używasz Google Pay tylko do śledzenia wydatków, a nie jako portfela cyfrowego, możesz zamiast tego wypróbować aplikację do budżetowania, taką jak Ivy Wallet.

Kredyt obrazu: Jonas Leupe przez Unsplash

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej