Jak korzystać z Google Authenticator na komputerze z systemem Windows

Jak korzystać z Google Authenticator na komputerze z systemem Windows

Google Authenticator może być pomocny, ale denerwuje to, że Google nie stworzył jeszcze oficjalnej aplikacji komputerowej. Możesz jednak korzystać z Google Authenticator na komputerze z systemem Windows w inny sposób. Przyjrzyjmy się sposobom korzystania z Google Authenticator na PC.

Eksportowanie 2FA z Google na komputer

Aby to zrobić, będziesz potrzebować „tajnego kodu” dla Google Authenticator. Jest to ziarno, z którego generatory kodu mogą tworzyć kod współpracujący z Google.

Aby uzyskać tajny kod, przejdź do Strona bezpieczeństwa konta Google. Przejdź do sekcji „Zaloguj się w Google” i kliknij „Weryfikacja dwuetapowa”.

Kod uwierzytelniający Google Krok 2

Jeśli Google wie, że masz telefon podłączony do swojego konta, przeprowadzi Cię przez procedurę konfiguracji podstawowej usługi powiadamiania telefonicznego.

Po wykonaniu tych kroków będziesz mieć możliwość skonfigurowania aplikacji Authenticator. Chociaż nie zamierzamy pobierać rzeczywistej aplikacji, musimy udawać, że uzyskujemy tajny klucz. Kliknij „Konfiguruj”.

Ustawienia kodu uwierzytelniania Google

Postępuj zgodnie z instrukcjami, aż poprosi Cię o zeskanowanie kodu QR. Pod kodem kliknij „Nie możesz tego zeskanować?”

Skanowanie kodu Google Authenticator

Na następnej stronie znajdź tajny klucz i skopiuj go. To właśnie wpiszesz w aplikacjach innych firm, gdy zażądają klucza. Pamiętaj jednak, aby zachować to w tajemnicy. Jeśli ktoś inny otrzyma te informacje, może ich użyć do zalogowania się na Twoje konto!

Teraz, gdy mamy już kod, zobaczmy, gdzie możemy go umieścić.

1. WinAuth

Jeśli obawiasz się kradzieży lub wycieku kodu przez aplikację innej firmy, spróbuj WinAuth. Jego główną atrakcją jest to, że jest to aplikacja typu open source, którą można pobrać na komputer. W związku z tym nie ma zaciemnionego kodu ani pamięci w chmurze, która może spowodować wyciek klucza.

Konfiguracja z WinAuth jest bardzo prosta. Po uruchomieniu WinAuth dodaj nowe konto Google.

Kategoria Winauth w aplikacji Google Authenticator

Wprowadź swój klucz prywatny, a następnie kliknij przycisk „Zweryfikuj wystawcę uwierzytelnienia”. Kontynuuj konfigurację konta Google i wprowadź kod dostarczony przez WinAuth.

Google Authenticator Winauth Enter

Skopiuj wygenerowane hasło jednorazowe, wklej je na stronie ustawień zabezpieczeń Google i kliknij przycisk „Zweryfikuj i zapisz”, aby zweryfikować wygenerowany kod.

Skopiuj wygenerowane hasło jednorazowe.

Jeśli wszystko zostanie wykonane poprawnie, Google wyświetli okno potwierdzenia informujące o tym. Wystarczy kliknąć przycisk „OK”, aby zapisać zmiany na swoim koncie Google.

Google pokaże Ci potwierdzenie.

Wróć do okna WinAuth: Po zatwierdzeniu wygenerowanego kodu kliknij przycisk OK, aby zapisać zmiany w aplikacji WinAuth.

Czytać  Jak pobrać i zainstalować system Windows 10

Gdy tylko klikniesz przycisk „OK”, WinAuth otworzy okno Ochrona, w którym możesz ustawić hasło do szyfrowania plików zapisanych przez WinAuth. Gwarantuje to, że każdy nieautoryzowany dostęp zostanie zablokowany. Wystarczy dwukrotnie wpisać hasło i kliknąć przycisk „OK”, aby zapisać zmiany. Alternatywnie możesz również skonfigurować WinAuth do szyfrowania plików, aby można było z niego korzystać tylko na bieżącym komputerze, ale korzystanie z ochrony hasłem jest znacznie bardziej opłacalne.

Ustaw hasło, aby zaszyfrować zapisane pliki.

Teraz możesz używać Google Authenticator na swoim komputerze z systemem Windows przy użyciu WinAuth.

2. Uwierzytelniacz WinOTP

Autoryzator WinOTP w rzeczywistości jest przeznaczony wyłącznie dla systemu Windows 10 i można go pobrać bezpośrednio ze sklepu Microsoft Store. Kliknij przycisk „+” u dołu, aby dodać nową usługę. Chociaż aplikacja twierdzi, że jest w stanie odczytywać kody QR, nie działa dla mnie, ale zdecydowanie spróbuj sprawdzić, czy działa dla Ciebie.

Jak korzystać z Google Authenticator na komputerze z systemem Windows Winotp

W przeciwnym razie wystarczy wpisać nazwę usługi, nazwę użytkownika i kod. Wtedy wszystko jest gotowe. Jako nazwę usługi i nazwę użytkownika możesz wybrać, co chcesz, ale upewnij się, że możesz rozróżnić różne usługi.

3. Authy

Jeśli chcesz zsynchronizować kody telefonu komórkowego i komputera, spróbuj Authy. Możesz go używać niezależnie na swoim komputerze, ale podczas rejestracji prosi o podanie danych telefonu. Jeśli masz na telefonie Authy, możesz szybko zsynchronizować swoje dane między dwoma urządzeniami.

W wersji Authy na komputery PC kliknij ikonę plusa w prawym górnym rogu.

Google Authy Dodaj Authenticator

Wklej tajny klucz w polu.

Kod uwierzytelniający Google Authenticator

Możesz nazwać i pokolorować konto. Po skonfigurowaniu będziesz mieć działający kod Google.

4. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe Obecnie obsługuje tylko konta Google, Microsoft, LastPass i Facebook, ale działa dobrze jako uwierzytelnianie Google na PC. Zacznij od naciśnięcia ikony „+” na dole, aby dodać nowe konto.

Jak korzystać z Google Authenticator na Windows PC 2 Factor

Wpisz nazwę konta, na przykład Google, a następnie wprowadź swój tajny klucz. Możesz również użyć ikony aparatu, aby zeskanować kod QR, jeśli jest dostępny. Działało to lepiej niż WinOTP Authenticator, ale nie idealnie.

Czytać  Jak grać w gry na wielu monitorach w systemie Windows 10

5. Uwierzytelniacz GAuth

Jeśli chcesz mieć coś w swojej przeglądarce, możesz wypróbować GAuth Authenticator. Możesz go zainstalować jako Rozszerzenie do Chrome lub Aplikacja internetowa.

Dodanie swojego tokena uwierzytelniającego do GAuth jest łatwe. Najpierw kliknij ołówek w prawym górnym rogu, a następnie kliknij Dodaj.

Google Gauth Dodaj Authenticator

Wpisz nazwę kodu uwierzytelniającego (w tym przypadku Google) i tajny klucz.

Szczegóły Gauth Google Authenticator

Gdy to zrobisz, będziesz mieć działający token uwierzytelniający.

Teraz, gdy wiesz, jak korzystać z Google Authenticator na komputerze z systemem Windows, sprawdź także najlepsze aplikacje do uwierzytelniania na komputery z systemem Linux i podstawowe ustawienia, aby chronić swoje konto Google.

Jeśli chcesz grać w więcej gier w systemie Windows 10, możesz sprawdzić niektóre z pisanek i tajemnic w systemie Windows 10 lub rzeczy do zrobienia przed i po zainstalowaniu systemu Windows 10.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?