Jak korzystać z Asystenta Google, gdy telefon jest zablokowany?

Jak korzystać z Asystenta Google, gdy telefon jest zablokowany?

Asystent Google ma dostęp do wielu informacji w telefonie. To jest powód, dla którego jest ogólnie niedostępny, gdy telefon jest zablokowany; nie chcesz, aby inni korzystali z niego w celu uzyskania dostępu do twoich poufnych danych. Jednak dzięki ostatniej aktualizacji aplikacji możesz teraz uzyskać dostęp do Asystenta Google, nawet jeśli telefon jest zablokowany. W zależności od tego, jak często go używasz, może to zaoszczędzić czas produktywności. Zobaczmy, jak skonfigurować Asystenta Google i uzyskać do niego dostęp, gdy telefon jest zablokowany.

Ustawienia Asystenta Google

W wersji 12.24 aplikacji możesz otrzymywać nowe, samodzielne ustawienia ekranu blokady dla Asystenta Google. Wcześniej tę funkcję można było skonfigurować w menu Personalizacja dostępnym w Ustawieniach.

W zaktualizowanej wersji przejdź do „Popularnych ustawień” i „Wszystkich ustawień”. Inne funkcje, które możesz zobaczyć, to języki, ekran blokady i dopasowanie głosu. Przejdź do przełącznika Personalizacja i upewnij się, że „Osobiste wyniki” i „Osobiste wyniki na ekranie blokady” są włączone.

Asystent Google blokuje ustawienia osobiste

Po zakończeniu konfiguracji upewnij się, że Asystent Google obsługuje wybrany język telefonu.

Konfigurowanie głosu

Po skonfigurowaniu Asystenta Google otrzymasz wiadomość tekstową z powiadomieniem, umożliwiającą uzyskanie pomocy bez użycia rąk od Asystenta w momencie, gdy telefon zadzwoni. Podobnie wyświetlane jest powiadomienie, aby zakończyć konfigurację poprzez jej dezaktywację.

Pojawia się również wiadomość z pytaniem, czy potrzebujesz pomocy w radzeniu sobie z ważnymi, codziennymi informacjami, takimi jak komunikowanie się z osobami, które znasz za pomocą wiadomości tekstowych lub połączeń telefonicznych.

Następnie zostaniesz poproszony o włączenie funkcji „Voice Match” w menu Ustawienia. Następnie zostaniesz poproszony o powiedzenie „OK Google”, aby Asystent Google rozpoznał Twój głos.

Ustawienia funkcji Voicematch Asystenta Google

Kliknij „Tak, wchodzę”, które zostanie wyświetlone w prawym dolnym rogu ekranu. Następnie otrzymasz menu pokazujące odpowiedzi Asystenta Google na ekranie blokady i podmenu. Gdy klikniesz Odpowiedzi Asystenta na ekranie blokady, pozwolisz Asystentowi Google odpowiedzieć, nawet jeśli ekran blokady jest włączony.

Czytać  8 darmowych aplikacji do pobierania muzyki na Androida

Natomiast podmenu umożliwia aktywację wyników osobistych bez polecenia głosowego. Od tego momentu, gdy chcesz aktywować wirtualnego asystenta, powiedz „Ok Google”, a następnie poproś o swoją prośbę.

Problemy, które mogą się pojawić

Pomimo tego procesu otwierania telefonu z Androidem mogą pojawić się pewne problemy bez odblokowania ekranu blokady. Po skonfigurowaniu pewnych zabezpieczeń odblokowywania w telefonie, takich jak identyfikator twarzy, kod PIN, wzór itp., ta funkcja może nie być w stanie ominąć tego ekranu zabezpieczeń. Kiedy tak się stanie, użyj dowolnej dostępnej metody bezpieczeństwa.

Nie zaleca się usuwania metody zabezpieczeń. Zamiast tego możesz ustawić timer opóźnienia, który pozwoli telefonowi pozostać włączonym przez chwilę, zanim się zablokuje. Sprawi, że Twój telefon zajmie trochę czasu, zanim będzie wymagał odblokowania bezpieczeństwa, aby go aktywować; dlatego umożliwia korzystanie z Asystenta Google.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?