Jak kompresować i wyodrębniać pliki na Androidzie za pomocą ZArchiver

How To Compress And Extract Files On Android Using Zarchiver Featured

Urządzenia z systemem Android nie zawsze umożliwiają otwieranie każdego typu pliku, który pobierasz lub otrzymujesz w wiadomości e-mail. To samo dotyczy kompresji pliku lub grupy plików. W zależności od tego, jaki jest plik, może to być duża niedogodność. Niektóre menedżery plików umożliwiają kompresowanie lub dekompresowanie plików zip, ale co się stanie, jeśli istnieje plik rar lub 7z, który musisz otworzyć? ZArchiver pozwala kompresować i wyodrębniać pliki na Androida, nawet jeśli menedżer plików tego nie robi.

Kompresowanie pliku na Androidzie

Proces tworzenia skompresowanego folderu jest w rzeczywistości dość łatwy. Zainstaluj i otwórz ZAArchivera następnie wykonaj poniższe czynności.

Utwórz archiwum

 1. Daj ZArchiver dostęp do zarządzania wszystkimi plikami. Jest to konieczne do skompresowania plików na Twoim urządzeniu.
Jak kompresować i wyodrębniać pliki na Androidzie za pomocą programu Zarchiver Access
 1. Przejdź do folderu, którego archiwum lub skompresowaną wersję chcesz utworzyć. Domyślnie wyświetlane są foldery nadrzędne. Przed utworzeniem archiwum musisz przejść do swoich podfolderów.
 2. Stuknij menu w prawym górnym rogu okna, które zawiera listę wszystkich ustawień tworzenia skompresowanych folderów w systemie Android. Możesz także dotknąć zielonej ikony „+” w prawym dolnym rogu i wybrać opcję „Archiwum”.
Jak kompresować i wyodrębniać pliki na Androidzie za pomocą menu Zarchiver
 1. Kliknij „Utwórz”, aby wybrać, czy chcesz utworzyć nowy folder, czy archiwum.
 2. W następnej kolejności będziesz mieć możliwość wyboru formatu kompresji. Aby utworzyć nowe skompresowane archiwum, wybierz „Archiwum”. Jeśli chcesz utworzyć nowy folder do skompresowania później, wybierz „Nowy folder” i przejdź do sekcji „Kompresja nowego folderu” poniżej.
Jak kompresować i wyodrębniać pliki na Androidzie za pomocą Zarchiver Create
 1. Wybierz swoje ustawienia. Podobnie jak w przypadku wielu aplikacji komputerowych, możesz wybrać ustawienia archiwum: dodać hasło, wybrać poziom kompresji lub podzielić archiwum na wiele woluminów.
Jak kompresować i wyodrębniać pliki na Androidzie za pomocą opcji Zarchiver?
 1. Możesz łatwiej dodać pliki, jeśli znajdziesz się wcześniej we właściwym folderze lub podfolderze. Możesz utworzyć nowy folder i w razie potrzeby przenieść tam wszystkie pliki. Dotknij plików, aby je podświetlić, a następnie dotknij zielonego znacznika wyboru na dole, aby dodać je do archiwum.
Jak kompresować i wyodrębniać pliki na Androidzie za pomocą funkcji Zarchiver Check
 1. Poczekaj, aż archiwum skompresuje twoje pliki. Poziom kompresji zależy od wybranego typu kompresji i typu kompresowanych plików.
Jak skompresować i wyodrębnić pliki na Androidzie za pomocą Zarchiver Wait

Kompresja nowego folderu

Jeśli tworzysz nowy folder z menu „Utwórz”, musisz przenieść lub skopiować pliki, które chcesz skompresować. Wykonaj czynności wymienione poniżej:

 1. Przejdź do plików, które chcesz skompresować. Mogą to być również całe foldery.
 2. Długo dotknij folderu lub pliku i wybierz „Wytnij” lub „Kopiuj”. Jeśli wybierzesz „Wytnij”, spowoduje to usunięcie pliku z oryginalnej lokalizacji.
Jak skompresować i wyodrębnić pliki na Androidzie za pomocą Zarchiver Copy?
 1. Przejdź do nowego folderu i otwórz go, a następnie dotknij zielonej ikony schowka w prawym dolnym rogu. Powtórz ten proces, aby dodać więcej plików/folderów.
Jak kompresować i wyodrębniać pliki na Androidzie za pomocą schowka Zarchiver?
 1. Wycofaj się z nowego folderu po dodaniu wszystkich żądanych plików.
 2. Długo dotknij folderu i wybierz „Skompresuj do *.zip”, „Skompresuj do *.7z” lub „Skompresuj”. Ta druga opcja zapewnia te same opcje ustawień kompresji, co tworzenie archiwum w powyższej sekcji. W ten sam sposób możesz również skompresować dowolny istniejący folder.
Jak kompresować i wyodrębniać pliki na Androidzie za pomocą Zarchiver Compress

Wyodrębnij pliki na Androida

Proces dekompresji jest równie prosty, gdy chcesz wyodrębnić pliki na Androidzie. Gdy pojawi się plik wysłany do Ciebie e-mailem lub w inny sposób pobrany na urządzenie z Androidem, masz kilka różnych opcji. Pierwsza opcja to przeglądanie zawartości skompresowanego archiwum.

 1. Otwórz ZArchiver i użyj menedżera plików, aby znaleźć archiwum.
 2. Stuknij archiwum, aby wyświetlić kilka opcji, z których jedną będzie „Widok”. Zobaczysz foldery i pliki w skompresowanym archiwum.
Jak kompresować i wyodrębniać pliki na Androidzie za pomocą widoku Zarchiver
 1. Wyodrębnij pojedynczy plik, przechodząc do niego podczas korzystania z opcji „Widok”.
 2. Dotknij pliku i wybierz „Wyodrębnij”, a następnie wybierz żądaną lokalizację i dotknij zielonego przycisku wyodrębniania w prawym dolnym rogu.
Jak skompresować i wyodrębnić pliki na Androidzie za pomocą Zarchiver Extract Single?
 1. Jeśli chcesz wyodrębnić wszystkie pliki z archiwum, istnieją inne opcje. Możesz wybrać „Wyodrębnij tutaj”, co opróżni zawartość do głównego folderu. Możesz wybrać „Wypakuj do .//”, aby utworzyć nowy folder i wyodrębnić do niego wszystkie pliki. Na koniec możesz wybrać „Wyodrębnij” i wybrać lokalizację.
Jak kompresować i wyodrębniać pliki na Androidzie za pomocą wyodrębniania z Zarchiver
 1. Stuknij zielony przycisk wyodrębniania w prawym dolnym rogu po wybraniu żądanej lokalizacji.

Typy plików

Jest to lista zawierająca wszystkie zgodne typy plików, które można kompresować, przeglądać i dekompresować. Jeśli zauważysz, na Androidzie jest wiele niezbyt powszechnie dostępnych plików.

 • Utwórz archiwum: 7z (7zip), zip, bzip2 (bz2), gzip (gz), XZ, lz4, tar, zst (zstd)
 • Dekompresuj typy archiwów: 7z (7zip), zip, rar, rar5, bzip2, gzip, XZ, iso, tar, arj, cab, lzh, lha, lzma, xar, tgz, tbz, Z, deb, rpm, zipx, mtz, chm, dmg , cpio, cramfs, img (fat, ntfs, ubf), wim, ecm, lzip, zst (zstd), egg, alz
 • Zobacz zawartość: 7z (7zip), zip, rar, rar5, bzip2, gzip, XZ, iso, tar, arj, cab, lzh, lha, lzma, xar, tgz, tbz, Z, deb, rpm, zipx, mtz, chm, dmg , cpio, cramfs, img (fat, ntfs, ubf), wim, ecm, lzip, zst (zstd), egg, alz

Są jakieś inne opcje?

Jeśli pracujesz tylko z plikami RAR lub ZIP, wypróbuj zamiast tego RAR. Jeśli chcesz skompresować filmy, wypróbuj jedną z tych opcji, aby uzyskać lepszą kompresję.

Jeśli pracujesz głównie z plikami PDF, wypróbuj te narzędzia do kompresji PDF na urządzenia mobilne, Windows, Linux i macOS.

Często Zadawane Pytania

Czy jest różnica między tworzeniem archiwum a kompresowaniem istniejącego folderu/pliku?

Nie całkiem. Oba umożliwiają kompresowanie plików/folderów przy użyciu wybranych ustawień. Główna różnica polega na tym, że jeśli długo dotkniesz istniejącego folderu, będziesz mógł skompresować tylko ten konkretny folder.

Dzięki opcji „Utwórz -> Nowe archiwum” możesz wybrać wiele folderów do skompresowania w jedno archiwum. Na przykład, jeśli masz kilkanaście folderów w katalogu i chcesz skompresować pięć z tych folderów w jedno archiwum, będziesz mieć możliwość wybrania wielu folderów.

Krótko mówiąc, utworzenie nowego archiwum zapewnia większą elastyczność w zakresie dodawania. Jednak wszystkie foldery/pliki muszą znajdować się w tym samym katalogu. Podczas procesu wyboru możesz przejść do podfolderów.

Dlaczego pliki są usuwane podczas tworzenia skompresowanego pliku?

Istnieje pole wyboru, aby automatycznie usuwać pliki źródłowe po kompresji. Domyślnie nie należy tego sprawdzać. Kiedy tworzysz nowe archiwum lub wybierasz opcję „Kompresuj”, upewnij się, że pole wyboru „Usuń pliki źródłowe po kompresji” nie jest zaznaczone.

Możesz również wyłączyć to globalnie, wykonując następujące czynności:

 1. Otwórz menu w prawym górnym rogu.
 2. Wybierz „Ustawienia”.
 3. Wybierz „Ogólne”.
 4. Wyłącz opcję „Usuń po kompresji”.

Dlaczego moje skompresowane pliki/foldery nie są mniejsze?

Domyślna opcja kompresji to „Normalny”. Procent kompresji plików różni się znacznie w zależności od typu pliku. Dokumenty i książki kompresują się znacznie bardziej niż filmy, zdjęcia i muzyka.

Jeśli potrzebujesz wyższego poziomu kompresji, wybierz „Maksymalny” lub „Ultra”.

Kredyt obrazu: Wesley Tingey przez Unsplash

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej

Czytać  Safari nie działa na Twoim iPhonie? Oto jak to naprawić