Jak importować i eksportować kontakty na urządzeniu z Androidem

Jak importować i eksportować kontakty na urządzeniu z Androidem

Jeśli właśnie kupiłeś nowy telefon z Androidem, prawdopodobnie szukasz sposobów na przeniesienie numerów telefonów ze starego urządzenia na nowe. Na szczęście na Androidzie jest to dość prosty proces. Tutaj pokażemy Ci, jak błyskawicznie uzyskać kontakty na nowym urządzeniu.

Łatwo przenieś swoje kontakty z Google

Domyślnie Google ma bardzo dobry system, który automatycznie tworzy kopie zapasowe Twoich danych (nie tylko kontaktów, ale także zdjęć, filmów, wiadomości tekstowych i innych danych).

Wszystko to odbywa się w tle, a wynikowy plik jest połączony z kontem Google, z którego korzystałeś na swoim urządzeniu z Androidem. Teraz, jeśli nadal będziesz korzystać z tego samego konta Google na nowym telefonie, wszystkie te dane zostaną tam szybko i łatwo przeniesione. Bez konieczności robienia czegokolwiek poza zalogowaniem się przy użyciu poświadczeń Google.

Importuj Eksportuj kontakty na Androidzie Kopia zapasowa kontaktów

Wszystkie Twoje dane są przechowywane na Dysku Google, a dobrą wiadomością jest to, że Google nie wlicza ich do limitu miejsca na Dysku (zdjęcia są jednak zwolnione z tej reguły).

Nawet jeśli narzędzie do tworzenia kopii zapasowych Google jest domyślnie włączone, nadal możesz sprawdzić, czy funkcja działa poprawnie.

1. Otwórz aplikację Ustawienia w telefonie.

2. Przewiń w dół, aż znajdziesz System.

Importuj Eksportuj kontakty w ustawieniach systemu Android

3. Kliknij Kopia zapasowa, aby wyświetlić więcej szczegółów.

Importuj Eksportuj kontakty w kopii zapasowej Androida

4. Upewnij się, że opcja „Kopia zapasowa na Dysku Google” jest aktywna i że narzędzie tworzy kopię zapasową danych połączonych z Twoim głównym kontem Google (lub dowolnym innym kontem, które chcesz).

5. Możesz także poinstruować telefon, aby wykonał nową kopię zapasową, naciskając niebieski przycisk „Utwórz kopię zapasową teraz”.

Importuj Eksportuj kontakty na Androida Wykonaj ręczną kopię zapasową

Pamiętaj, że Google będzie tworzył kopię zapasową Twoich danych raz dziennie, a sekcja Kopia zapasowa pokaże Ci, kiedy wykonano ostatnią kopię zapasową. Jeśli nie jesteś z tego zadowolony, możesz śmiało zrobić nowy.

Czytać  Jak naprawić problemy z punktem dostępu Wi-Fi na swoim iPhonie?

Jak zapisać nowe kontakty na swoim koncie Google

Google zazwyczaj świetnie sobie radzi z tworzeniem kopii zapasowych danych, ale jeśli chcesz mieć pewność, że nowe kontakty są zapisywane bezpośrednio na koncie Google, możesz to zrobić ręcznie. Będziesz chciał to zrobić, zwłaszcza jeśli korzystasz z urządzenia Samsung, które automatycznie zapisze Twoje dane na koncie Samsung zamiast Google.

1. Otwórz aplikację Telefon w telefonie.

2. Naciśnij lub przycisk „+” w prawym górnym rogu ekranu.

Importuj Eksportuj kontakty w Androidzie Zapisz kontakt Konto Google

3. Wprowadź informacje kontaktowe, ale przed naciśnięciem przycisku Zapisz poszukaj opcji „Zapisz w” w sekcji „Utwórz kontakt”.

Importuj Eksportuj kontakty na Androida Zapisz w

4. Dotknij domyślnej opcji „Urządzenie” i wybierz swoje główne konto Google.

Importuj Eksportuj kontakty w Androidzie Nowy kontakt Dodaj do konta Google

Zapewni to zapisanie nowego kontaktu na wybranym koncie Google.

Jak ręcznie przenieść swoje kontakty z Androida na Androida?

Możliwe jest ręczne przeniesienie kontaktów do nowego telefonu. Będziesz musiał utworzyć plik .vcf, a następnie przenieść go na urządzenie, aby uzyskać dostęp do danych. Oto jak możesz to zrobić.

1. Pobierz swoje stare urządzenie z Androidem i przejdź do aplikacji Kontakty.

2. Stuknij menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu i wybierz z niego Ustawienia.

Importuj Eksportuj kontakty w ustawieniach kontaktów Androida

3. Wybierz opcję „Importuj / eksportuj” w sekcji Operacje na kontaktach.

Importuj Eksportuj kontakty w Androidzie Importuj lub eksportuj

4. Wybierz „Eksportuj do pliku .vcf”, aby rozpocząć proces.

Importuj Eksportuj kontakty na Androida Eksportuj kontakty ręcznie

5. Wybierz, gdzie chcesz umieścić kopię zapasową. Może znajdować się w pamięci wewnętrznej (na przykład w folderze Pobrane) lub na Dysku Google.

Importuj Eksportuj kontakty na Androida Wybierz lokalizację eksportu

6. Po dokonaniu wyboru rozpocznie się tworzenie pliku .vcf.

Importuj Eksportuj kontakty w Androidzie Utwórz plik eksportu

Po zakończeniu procesu możesz przejść i sprawdzić, czy plik znajduje się we wskazanej lokalizacji. Jeśli wybrałeś lokalną pamięć masową, musisz wysłać plik .vcf na swoje konto Gmail, aby mieć do niego łatwy dostęp na nowym urządzeniu.

Jak zaimportować kontakty do nowego telefonu

Aby ręcznie zaimportować kontakty do nowego telefonu, najpierw musisz pobrać plik .vcf na swoje urządzenie. Jeśli zapisałeś go na Dysku Google, to świetnie, możesz z niego łatwo uzyskać dostęp (o ile zarejestrowałeś się przy użyciu tego samego konta Gmail).

Czytać  Jak odblokować bezpieczny folder telefonu z Androidem?

Z drugiej strony, jeśli wysłałeś plik .vcf na nowe urządzenie pocztą e-mail, pobierz plik na nowe urządzenie. Powinieneś go znaleźć w sekcji Pobrane w telefonie (może się to różnić – na urządzeniach OnePlus musisz najpierw uzyskać dostęp do Menedżera plików). Następnie wykonaj następujące kroki:

1. Otwórz aplikację Kontakty w telefonie.

2. Wybierz menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu i naciśnij „Ustawienia”.

Importuj Eksportuj kontakty w ustawieniach kontaktów Androida

3. Dotknij przycisku „Importuj / eksportuj”.

Importuj Eksportuj kontakty w Androidzie Importuj lub eksportuj

4. Wybierz opcję „Importuj z pliku .vcf”.

Importuj Eksportuj kontakty na Androida Importuj kontakty ręcznie

5. Wybierz, gdzie chcesz zapisać kontakty. Pierwsza opcja jest dostępna w telefonie, ale możesz też dodać je do swojego konta Google.

Importuj Eksportuj kontakty na Androida Zapisz importy w telefonie

6. Telefon wyszuka pliki .vcf na urządzeniu. Następnie wyświetli listę dostępnych opcji. Wybierz poprawny plik .vcf, a następnie naciśnij przycisk OK. Twoje numery zostaną przesłane na nowy telefon.

Importuj Eksportuj kontakty na Androida Wybierz Importuj plik

Jeśli teraz dwukrotnie sprawdzisz aplikację Kontakty na nowym telefonie, powinieneś zobaczyć, że została ona wypełniona wszystkimi numerami telefonów, które miałeś na starym urządzeniu.

Jest to! Jak widać, przeniesienie kontaktów z jednego telefonu z Androidem na inny jest bardzo łatwe. Niezależnie od modelu telefonu, którego używasz, nie powinieneś mieć problemu z bezpiecznym przenoszeniem danych.

Jeśli z drugiej strony chcesz przenieść kontakty z Androida na iPhone’a, zapoznaj się z dedykowanym przewodnikiem tutaj. Alternatywnie możesz chcieć dowiedzieć się, jak przesyłać pliki z komputera na Androida.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?