Jak importować / eksportować hasła za pomocą Microsoft Edge

Jak importować / eksportować hasła za pomocą Microsoft Edge

Jeśli jesteś na bieżąco z najnowszymi wiadomościami od firmy Microsoft, wiesz, że firma ciężko pracuje, aby jej przeglądarka, Microsoft Edge, stała się głównym konkurentem na rynku przeglądarek. Jeśli chcesz się obejść, ale nie chcesz zostawiać wszystkich swoich haseł, możesz je łatwo zaimportować. Jeśli nie podoba ci się nowy Edge, po prostu wyeksportuj go ponownie.

Oto jak importować i eksportować hasła za pomocą Microsoft Edge.

Jak importować hasła w Microsoft Edge

Importowanie haseł do Microsoft Edge jest niezwykle łatwe, gdy nauczysz się, jak to zrobić. Nie musisz nawet eksportować starych haseł przeglądarki; Microsoft Edge wykryje przeglądarki zainstalowane w systemie i umożliwi importowanie z dowolnej wybranej.

Jeśli chcesz zaimportować skarbiec menedżera haseł do Edge, sprawdź, czy możesz zainstalować menedżera za pomocą Sklep z dodatkami Edge. Jeśli możesz, powinieneś być w stanie zalogować się na swoje konto i przenieść swoje hasła.

Niestety w chwili pisania tego tekstu nie można wyeksportować haseł z menedżera haseł i zaimportować ich bezpośrednio do Edge. Podczas eksportowania haseł administrator zwykle tworzy plik CSV, który można zaimportować w innym miejscu. Jednak Edge importuje tylko z przeglądarek, a nie z plików CSV.

W związku z tym, chociaż jest to dość kłopotliwe, możesz wyeksportować swoje hasła do pliku CSV, zaimportować je do przeglądarki takiej jak Chrome lub Firefox, a następnie wykonać import przeglądarki przez Edge.

Importowanie haseł z przeglądarki

Aby rozpocząć, uruchom Microsoft Edge i kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu. Następnie kliknij „Ustawienia”.

Importuj Eksportuj ustawienia obramowania

Możesz ulec pokusie, aby kliknąć ustawienia „Hasła” na tej stronie, ale na razie nie powinieneś tego robić! Zamiast tego przejdź nieco dalej do Hasła i kliknij „Importuj dane przeglądarki”.

Importuj Eksportuj Edge Importuj dane

W górnym menu wybierz przeglądarkę, z której chcesz importować. Następnie, jeśli masz wiele profili w tej przeglądarce, możesz wybrać profil, który będzie używany do uzyskiwania haseł. Po skonfigurowaniu obu upewnij się, że pole wyboru „Zapisane hasła” jest zaznaczone.

Importuj Eksportuj zaznaczenie krawędzi

Gdy to sprawdzisz, po prawej stronie pojawi się małe ostrzeżenie. To ostrzega, że ​​hasła, które już zapisałeś, zostaną zastąpione przez importowane dane. W związku z tym, jeśli zmienisz hasło do konta w Edge, powyższe szczegóły zastąpią je podczas importu.

Ostrzeżenie o importowaniu i eksportowaniu krawędzi

Gdy będziesz gotowy, przewiń w dół i kliknij „Importuj”. Aby pojawiły się wszystkie hasła, może być wymagane ponowne uruchomienie.

Przycisk Importuj i eksportuj krawędź

Jak wyeksportować hasła z Microsoft Edge

Jeśli nowa przeglądarka Edge nie odpowiada Twoim gustom i chcesz ponownie przeprowadzić migrację, możesz wyeksportować swoje hasła z Edge. W ten sposób możesz je zaimportować do następnej przeglądarki, aby nie stracić żadnych danych.

Czytać  4 sposoby na zmianę domyślnej aplikacji do obsługi wiadomości na Androida

Aby to zrobić, wróć do strony ustawień. Chociaż wcześniej unikaliśmy strony Hasło, teraz możemy uzyskać do niej dostęp, aby wyeksportować nasze hasła.

Importuj i eksportuj hasła obwodowe

Obok słów „Zapisane hasła” kliknij trzy kropki. Zwróć uwagę, że jeśli używasz trybu ciemnego w Edge, szare tło może utrudnić dostrzeżenie punktów. Najedź myszką pod przełącznikami, aż ją znajdziesz.

Importuj Eksportuj Zapisane obramowanie

Następnie kliknij „Eksportuj hasła”.

Importuj Eksportuj Eksportuj Krawędź

Przed wyeksportowaniem paszportów konieczne będzie wprowadzenie kodu PIN systemu Windows. Po zakończeniu możesz zapisać plik CSV zawierający wszystkie hasła i zaimportować go do wybranej przeglądarki. Pamiętaj tylko, aby usunąć plik po zakończeniu importu, w przeciwnym razie inne osoby będą mogły odczytać Twoje hasła.

Firma Microsoft ułatwiła importowanie i eksportowanie haseł w Microsoft Edge. Możesz także użyć go do robienia zrzutów ekranu stron internetowych. Nie zapomnij sprawdzić najlepszych flag Microsoft Edge, aby zwiększyć jego funkcjonalność.

Czy próbowałeś ostatnio Edge’a? Daj nam znać poniżej.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?