Jak grać w gry Xbox 360 na komputerze z Xenia?

Jak grać w gry Xbox 360 na komputerze z Xenia?

Xbox 360 był potężną konsolą, która, podobnie jak PlayStation 3, była uważana za niemożliwą do emulowania na PC. Podobnie jak w przypadku PS3 i emulatora RPCS3, niemożliwe stało się rzeczywistością, a Xenia stała się pierwszym emulatorem, który wprowadził dziesiątki gier na konsolę Xbox 360 na komputery stacjonarne. Zobaczmy, jak możesz użyć tego bardzo łatwego emulatora do grania w gry Xbox 360 na swoim komputerze.

UwagaXenia jest w toku i obecnie nie współpracuje z większością gier na konsolę Xbox 360. Nad emulatorem pracuje znacznie mniejszy zespół niż bardziej dopracowany RPCS3, więc zarządzaj swoimi oczekiwaniami co do tego, jak dobrze będzie działać.

Ogólna zasada jest taka, że ​​Xenia jest bardziej zależna od procesora graficznego, podczas gdy RPCS3 jest bardziej zależna od procesora, więc do prawidłowego działania wymagany jest potężny procesor graficzny.

Lista kompatybilności gier Xenia

Zanim zagłębisz się w Xenia, prawdopodobnie chcesz się zorientować, jakie gry możesz z nim uruchomić (zakładając, że masz zalecaną kartę graficzną Nvidia GTX 1070 do płynnego uruchamiania gier).

Najlepszym miejscem, aby uzyskać najbardziej aktualną listę kompatybilności gier na Xenia, jest odwiedzenie lista kompatybilności gier na Xenia Github. Tutaj zobaczysz twórców przesyłających informacje o tym, jak można grać w gry.

Obsługa gier w przewodniku po konfiguracji Xenia

Idealnym znacznikiem, którego szukasz, jest „grywalny według stanu”, co oznacza, że ​​gra działa płynnie od początku do końca. Dalej jest „gra państwowa”, ale nie oczekuj doskonałych wrażeń.

Jeśli więc przejrzałeś listę kompatybilności gier i zauważyłeś, że gra, w którą chcesz zagrać, działa, czytaj dalej.

Zainstaluj Xenię

Aby rozpocząć, odwiedź oficjalna strona Xenia.

Xbox360 na PC z oficjalną stroną Xenia

Znajdź na stronie ciąg „Najnowsza wersja: dostępna tutaj” i kliknij łącze „tutaj”.

Xbox360 na PC z Xenia Download Master

Załaduje się nowa strona prezentująca tylko wersję dla systemu Windows 7 lub nowszego. Kliknij pojedynczy link „master”, aby uzyskać jedyną dostępną wersję dla systemu Windows. Zapisz gdzieś plik.

Twórcy udostępniają również eksperymentalne wersje „Canary”, które mogą działać (znacznie) lepiej w niektórych grach, ale psują inne. Wersje kanaryjskie są najnowsze i najlepsze, ale są uważane za niestabilne. Krótko mówiąc, powinieneś mieć dostępne obie wersje i przetestować obie z grami, w które chcesz zagrać, aby dowiedzieć się, która z nich działa lepiej.

Czytać  Co to jest Nvidia DLSS i jak jest używana?

Aby uzyskać więcej informacji na temat kanaryjskich wersji Xeni, odwiedź jego Wiki na Github. Możesz pobrać najnowszą wersję Canary z tego linku.

Xbox360 na PC z plikami wypakowanymi z Xenia

Po pobraniu obu wersji wyodrębnij pliki gdzieś na dysku twardym. Na naszym zrzucie ekranu możesz zobaczyć trzy zamiast dwóch wersji, ponieważ jeszcze nowsza wersja Canary została wydana podczas pisania tego artykułu. Te alternatywne wersje warto zachować, ponieważ rzeczy mogą i mogą się przerywać między wydaniami, przez co gra, w którą grałeś, jest tymczasowo niekompatybilna.

Czas na zabawę

Gratulacje, mając za sobą najtrudniejszą część, jesteś teraz gotowy do rozpoczęcia gry! Zacznij od przetestowania wersji Canary. Wejdź do swojego folderu i uruchom „xenia-canary.exe”, który tam znajdziesz.

Xbox360 na PC z Xenia Run Xenia Canary

Uwaga: Xenia współpracuje zarówno z dyskowymi obrazami ISO gier, jak i dystrybuowanymi cyfrowo plikami XBLA. Nie jest w zakresie tego samouczka omówienie sposobu tworzenia kopii zapasowych gier i jest to stosunkowo skomplikowany proces. Możesz przeczytaj więcej na ten temat tutaj.

Wybierz „Plik -> Otwórz”, aby załadować swoją pierwszą grę w Xenia.

Xbox360 na PC z otwartym plikiem Xenia

Wskaż żądanemu plikowi lokalizację gry. Jeśli jest to gra na dysku, musisz wybrać jej plik ISO lub folder, w którym są wyodrębniane pliki ISO. Jeśli jest to gra XBLA, musisz wskazać żądającemu jego folder i wybrać jego główny plik wykonywalny z rozszerzeniem „.xex”. W tym samouczku używamy tylko kopii zapasowych na dysku.

Xbox360 na PC z Xenia Wybierz Iso

Gra załaduje się niemal natychmiast i możesz zacząć szukać następnej. Widzisz, Xenia jest w świetnym rozwoju i nadal jest niekompatybilna z wieloma grami na konsolę Xbox 360.

Xbox360 na PC z błędną grafiką Xenia

Jeśli dwie z twoich trzech gier nie działają, na przykład, w ogóle się nie ładują, zamrażają lub wyświetlają usterki graficzne, niewiele możesz zrobić poza przejściem do następnej gry i mieć nadzieję, że zadziała.

Xbox360 na PC z uruchomioną grą Xenia

Xenia nie oferuje opcji, które mogą poprawić kompatybilność, tak jak RPCS3 dla PS3. Jeśli otworzysz folder Dokumenty, plik konfiguracyjny znajdziesz w podkatalogu „Xenia”. A jednak nic, co zmienisz, nie sprawi, że nieobsługiwana gra będzie działać. Możesz jednak przełączać się między wersjami. Dlatego sugerujemy, aby pobrać wersje Canary i Master, a także zachować kopie zapasowe poprzednich wersji. Jeśli gra nie działa, zamknij używaną wersję Xenii i wypróbuj ją na innej.

Xbox360 na PC z Xenia In Game Applicants

Należy również pamiętać, że niektórzy kandydaci, którzy normalnie pojawiliby się w interfejsie Panelu sterowania konsoli Xbox 360, będą pojawiać się w swoich własnych oknach w Xenia. Przykładem jest osoba zgłaszająca żądanie Xbox Live na powyższym zrzucie ekranu lub dowolna wiadomość, w której można wpisać imię postaci, wybrać urządzenie pamięci itp. W przeciwieństwie do gry na prawdziwym Xboksie 360, tutaj będziesz musiał używać myszy i klawiatury do interakcji z nimi.

Xbox360 na PC z Xenia Gow Ingame

Zmień ustawienia

Jednym z problemów związanych z Xenią jest to, że nie można zmienić opcji i ustawień z poziomu samej aplikacji. Aby zmienić takie rzeczy, jak rozdzielczość, musisz ręcznie wprowadzić te informacje w pliku konfiguracyjnym Xenia.

Czytać  Jak znaleźć swój Steam ID i dostosować go?

Aby wyświetlić plik konfiguracyjny, wystarczy raz otworzyć Xenię, a następnie go zamknąć. W folderze „Dokumenty” (domyślnie: C: Users nazwa użytkownika Dokumenty Xenia) powinny pojawić się nowe pliki, w tym „xenia.config.toml”. Otwórz ten plik w Notatniku.

Tutaj zobaczysz kilka opcji, które możesz zmienić, z informacjami po prawej stronie o tym, co robi każda z nich.

Podręcznik konfiguracji Xenia Skalowanie rozdzielczości rysunku

Nie powinieneś zadzierać z nimi, jeśli nie wiesz, co robią! Oto kilka ustawień, które możesz chcieć zmienić:

  • maska_licencyjna – Zmień na „1”, jeśli grasz w gry XBL; pozostaw to na „0” dla gier X360 opartych na dyskach.
  • remis_rozdzielczość_skala – „1” to domyślna rozdzielczość X360, „2” podwoi rozdzielczość, „3” potroi ją i tak dalej.
  • GPU – jeśli gra nie działa, spróbuj zmienić kontroler graficzny z „dowolnego” na jeden z wymienionych.

Oczekuje się, że przyszłe wersje poprawią kompatybilność i będą zawierać lepszą formę menu w grze zamiast poprzednich aplikacji. Alternatywnie możesz emulować deskę rozdzielczą konsoli, aby uzyskać bardziej autentyczne wrażenia. Każda nowa wersja zawiera optymalizacje, poprawki i poprawki, więc jeśli gra, w którą chcesz zagrać, nie działa w obecnej wersji, spróbuj ponownie w nowszej wersji za miesiąc lub dwa.

Jeśli zamiast tego masz konsolę Xbox One, możesz przesyłać strumieniowo konsolę Xbox One na komputer z systemem Windows zamiast używać Xenia.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?