Jak edytować plik PDF za pomocą popularnych narzędzi komputerowych i internetowych

Jak edytować plik PDF za pomocą popularnych narzędzi komputerowych i internetowych

Edycja PDF była czymś, z czym musiało sobie radzić tylko kilka osób. Teraz, gdy coraz więcej osób pracuje w domu, edytowanie plików PDF staje się czymś, co wszyscy musimy od czasu do czasu robić. Podczas gdy edytowanie pliku PDF było kiedyś uciążliwe, obecnie dostępnych jest kilka narzędzi dla każdej platformy, które umożliwiają dodawanie podpisów, wypełnianie formularzy, wycinanie i wklejanie tekstu i nie tylko.

Jak edytować pliki PDF za pomocą Adobe Acrobat

Adobe wynalazł format plików PDF, więc dobrze, że ich pakiet narzędzi PDF Acrobat jest jedną z najlepszych dostępnych opcji. Jeśli potrzebujesz dokonać podstawowych zmian, możesz użyć Edytor Acrobat online, który będzie działał w systemach Windows, macOS, Linux i Chromebookach.

Edycja plików PDF w programie Acrobat Online

Jak edytować narzędzia online dla komputerów stacjonarnych w formacie PDF Acrobat Online

Aby rozpocząć edycję pliku PDF, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Kliknij przycisk „Wybierz plik”, a następnie wybierz plik do przesłania z wyskakującego okna dialogowego.
 2. Musisz zalogować się na swoje konto Adobe, konto Google lub konto Apple, a zobaczysz krótką prezentację dostępnych narzędzi.

W tej bezpłatnej wersji online programu Acrobat możesz zaznaczanie tekstu, zostawianie komentarzy i dodawanie tekstu do pól formularza. Ty też możesz narysuj swój podpis za pomocą narzędzia do rysowania dowolnego kształtu. Wszystkie te narzędzia znajdują się u góry ekranu.

W bezpłatnej wersji online programu Acrobat można dodawać do pliku PDF, ale nie można od niego niczego odjąć. Do bardziej szczegółowej edycji plików PDF potrzebny jest program Adobe Acrobat DC, który kosztuje 14,99 USD miesięcznie.

Edycja plików PDF w programie Acrobat DC

Uruchom program Acrobat DC i przejdź do „Plik -> Otwórz”, aby wybrać plik do edycji. Kliknij narzędzie „Edytuj PDF” po prawej stronie okna.

Edycja tekstu teraz działa tak samo, jak w dowolnej aplikacji do przetwarzania tekstu. Możesz dowolnie kopiować (kontrola + C), Sąd (kontrola + x) i wklej (kontrola + V) tekst tak jak w każdej innej aplikacji. Aby zmienić czcionki, użyj sekcji „Format” po prawej stronie.

Aby rysować, wybierz ikonę ołówka. Możesz także dodać obrazy, korzystając z listy „Obiekty” po prawej stronie okna.

Do scalić wiele plików PDF, wybierz „Plik -> Utwórz -> Połącz wiele plików w jeden plik PDF”. Jeśli chcesz dodać pliki do już otwartego pliku, wybierz „Połącz pliki” z menu po prawej stronie.

Do podzielić plik PDF, wybierz „Narzędzia -> Organizuj strony”, a następnie kliknij przycisk „Podziel”. Możesz podzielić plik według różnych opcji, takich jak liczba stron lub rozmiar pliku. Kliknięcie „Opcje wyjściowe” daje większą kontrolę nad sposobem dzielenia pliku.

Zapisywanie jest proste: wystarczy kliknąć przycisk „Zapisz”. Jeśli chcesz, aby plik był edytowalny dla innych osób, możesz go wyeksportować jako dokument programu Word, na przykład klikając opcję „Eksportuj PDF” w prawym okienku, a następnie wybierając „Dokument Word”.

Jak edytować pliki PDF w Dokumentach Google

Dokumenty Google nie są tak potężnym edytorem PDF jak Adobe Acrobat DC, ale dobrze sprawdzają się w przypadku prostej edycji tekstu, adnotacji i obrazów. Oprogramowanie działa w przeglądarce internetowej, chociaż jest zoptymalizowane pod kątem Chrome. Oznacza to, że możesz go uruchomić na Linuksie i Chromebookach oprócz Windows i macOS. Dokumenty Google są również dostępne jako aplikacja na urządzenia z systemem Android, iPhone i iPad.

Jak edytować PDF Online Desktop Tools Dokumenty Google
 1. Przejdź do Witryna Dysku Google Lub otwórz aplikację Dokumenty Google, kliknij przycisk „Nowy” w lewym górnym rogu i wybierz „Prześlij plik”.
 2. Wybierz plik PDF, który chcesz edytować, a następnie kliknij „Prześlij”.
 3. Kliknij ikonę pliku w prawym dolnym rogu po jego załadowaniu, a następnie wybierz „Edytuj w Dokumentach Google”.
 4. Dokumenty Google spróbują, aby tekst w pliku PDF można było edytować tak, jakby był to standardowy Dokument Google, który w większości przypadków będzie działał automatycznie. Możesz skopiuj, wytnij i wklej tekst łatwo, klikając prawym przyciskiem myszy lub używając standardowych skrótów klawiaturowych.
Czytać  Czy program SketchUp jest bezpłatny i masz odpowiedzi na 10 dodatkowych pytań dotyczących programu SketchUp?

Wstaw obrazy oraz adnotacje one też są proste. Do podświetlanie, wybierz narzędzie Zakreślacz z paska menu. Do dodaj obraz, wybierz „Wstaw -> Obraz”, a następnie wybierz, gdzie chcesz pobrać plik. Ty też możesz łatwo podpisuj PDF, dzięki integracji DocuSign.

Łączenie i dzielenie plików PDF nie jest tak proste jak Acrobat. Będziesz musiał otworzyć wiele kart Dokumentów Google i ręcznie dzielić i scalać przez kopiowanie i wklejanie.

Dokumenty Google automatycznie zapisują zmiany, chociaż możesz wykonać kopię zapasową w „Plik -> Utwórz kopię”. Aby wyeksportować jako PDF, wybierz „Plik -> Pobierz -> Dokument PDF”.

Jak edytować pliki PDF w programie Microsoft Word

Microsoft Word jest dostępny jako oprogramowanie komputerowe dla systemów Windows i macOS, ale istnieje również wersja online, która działa w przeglądarce na dowolnej platformie. Co więcej, ta wersja jest całkowicie darmowa, w tym funkcje PDF.

 1. Przejdź do „Plik -> Otwórz”, a następnie wybierz plik PDF, który chcesz edytować.
 2. Jeśli korzystasz z aplikacji komputerowej, po wyświetleniu monitu o zezwolenie na konwersję formatu online kliknij „Zezwól”. To jest to, czego Word używa do konwersji pliku PDF na jego własny format.
 3. Podobnie jak w przypadku Dokumentów Google, Word spróbuje przekonwertować plik PDF na w pełni edytowalny plik. Tak długo, jak plik PDF jest stosunkowo prosty, z tekstem i obrazami, powinno to działać dobrze.
Jak edytować komputerowe narzędzia online PDF Microsoft Word
 1. Po przekonwertowaniu pliku możesz go edytować tak, jak każdy dokument programu Word.

Do scalanie plików PDF W programie Word wybierz kartę „Recenzja” u góry okna, a następnie kliknij „Porównaj -> Połącz”. Działa to dokładnie tak, jak scalanie dokumentów programu Word.

Do podzielone pliki PDF, musisz ręcznie skopiować i wkleić, aby utworzyć nowe pliki lub użyć innej opcji oprogramowania.

Jak edytować pliki PDF za pomocą PDFescape

PDFescape to darmowy edytor PDF online, który działa na dowolnej platformie z przeglądarką internetową. Aby rozpocząć, po prostu przeciągnij i upuść plik PDF z pulpitu na logo „Upuść PDF tutaj”.

Jak edytować narzędzia online PDF Pdfescape na komputery stacjonarne?

Nie możesz edytować tekstu bezpośrednio tak, jak w Dokumentach Google lub Microsoft Word, ale możesz opisz tekstem lub obrazy wybierając „Tekst” lub „Obraz” z menu po lewej stronie. Jest też przydatny Wybielanie funkcja przekreślania fragmentów tekstu lub obrazów.

Czytać  Jak poprawić swoje pisanie dzięki OneLook

Aby zapisać zmiany, kliknij „Zapisz” w menu po lewej stronie. Aby wyeksportować dokument, możesz skorzystać z funkcji „Udostępnij”, ale najpierw musisz założyć bezpłatne konto.

Jak edytować pliki PDF w macOS Preview

Aplikacja Preview w systemie macOS obsługuje podstawowe funkcje edycji. Nie możesz wycinać tekstu ani wykonywać zaawansowanej edycji, ale jeśli potrzebujesz tylko wypełnić formularz, ta aplikacja działa dobrze.

Jak edytować PDF Desktopowe narzędzia online Podgląd Macos

Kliknij prawym przyciskiem myszy plik PDF, który chcesz edytować w Finderze, a następnie wybierz „Otwórz za pomocą -> Podgląd”. Do Dodaj tekst, wybierz „Narzędzia -> Opisz -> Tekst”. Do podświetlanie lub uwagi, kliknij ikonę ołówka „Najważniejsze informacje i notatki” u góry ekranu.

Do dodaj swój podpis, wybierz „Narzędzia -> Adnotacja -> Podpis -> Zarządzaj podpisami”. Po dodaniu podpisu możesz go zapisać, aby w przyszłości łatwo podpisywać dokumenty.

Najlepsze edytory PDF dla każdej platformy

 • Najlepszy internetowy edytor PDF: Microsoft Word Online sprawia, że ​​edytowanie plików PDF jest tak łatwe, jak edytowanie dokumentu Word.
 • Najlepsze oprogramowanie do edycji PDF dla Windows / Mac: Nic dziwnego, że Adobe Acrobat DC zapewnia najbardziej wszechstronne możliwości edycji plików PDF.
 • Najlepsze oprogramowanie do edycji plików PDF w systemie Linux: Edycja PDF Może nie być tak łatwy w użyciu jak inne aplikacje, ale jest potężny.
 • Najlepsze oprogramowanie do edycji plików PDF na Androida: Dokumenty Google są bezpłatne i mają bardzo zaawansowane funkcje edycji plików PDF.
 • Najlepsze oprogramowanie do edycji plików PDF na iPhone’a / iPada: PDFpen sprawia, że ​​edytowanie i dodawanie adnotacji do plików PDF na platformach Apple jest proste, łatwe i szybkie.

Częste pytania

1. Czy któraś z tych aplikacji działa na Androidzie lub iPhonie?

Dokumenty Google i Microsoft Word są dostępne zarówno dla systemu Android, jak i iOS. PDFpen Jest prosty i łatwy w użyciu, a także dość potężny, ale jest dostępny tylko na macOS, iOS i iPadOS.

2. Czy którakolwiek z tych aplikacji może przekonwertować plik PDF na Word lub inne typy dokumentów?

Kilka może, w tym Microsoft Word i Google Docs.

3. Czy istnieją bezpłatne opcje blokowania pliku PDF hasłem?

Adobe Acrobat Online umożliwia przeciąganie i upuszczanie pliku PDF w celu łatwej ochrony hasłem.

Więcej narzędzi PDF

Edycja plików PDF to nie wszystko, co musisz z nimi zrobić. Na przykład, jeśli plik PDF był chroniony hasłem, możesz nie mieć do niego dostępu. Na szczęście istnieją sposoby na usunięcie hasła z pliku PDF w systemie macOS.

Istnieją również bardziej wyspecjalizowane narzędzia, takie jak te, które umożliwiają konwersję pliku VCE do formatu PDF, więc zawsze dobrze jest aktualizować zestaw narzędzi PDF.

Czy ten artykuł jest przydatny?