Jak dzieci obchodzą kontrolę rodzicielską

Jak dzieci obchodzą kontrolę rodzicielską

Apple, Google i inne marki oferują kontrolę rodzicielską dla sieci i urządzeń bezprzewodowych. Jednak dzieci wciąż znajdują sposoby na ominięcie ustawień kontroli rodzicielskiej, narażając je na ryzyko. Jako rodzic i świadomy konsument produktów elektronicznych musisz wiedzieć, w jaki sposób dzieci omijają kontrolę rodzicielską, aby móc wprowadzić dodatkowe środki, aby zapewnić swoim dzieciom bezpieczeństwo.

Jak dzieci omijają czas ekranu na iOS

Jeśli Twoje dziecko ma iPada lub iPhone’a, prawdopodobnie użyje Czasu przed ekranem, części interfejsu iOS, do monitorowania listy aplikacji i średniego czasu online. Dzięki wbudowanym Ograniczeniom prywatności i treści możesz także blokować określone aplikacje i funkcje lub ograniczać zakupy, pobieranie i uprawnienia prywatności na urządzeniu dziecka. Chmura rodzinna umożliwia również dostęp do urządzenia dziecka z poziomu Twojego, co oznacza, że ​​możesz w dowolnym momencie wprowadzać zmiany w uprawnieniach i aplikacjach na podstawie raportów użytkowania Twojego dziecka.

Kontrola rodzicielska Ios Screentime

Niestety, wiele dzieci wyłącza lub omija Czas przed ekranem za pomocą licznych hacków. Jeśli jednak znasz wszystkie te same sztuczki, możesz łatwo znaleźć problem i skonfigurować dodatkowe środki ochrony.

1. Zhakuj kod dostępu

Najłatwiejszym sposobem na wyłączenie przez dziecko funkcji Czas przed ekranem jest poznanie wymaganego kodu dostępu i zmiany samych ustawień. Jeśli Twoje hasło jest zbyt łatwe lub oczywiste, mogą go zhakować, obserwując lub zgadując. Jeśli nie, mogą użyć nagrywania ekranu, aby uzyskać informacje potrzebne do zhakowania czasu ekranu.

Na szczęście możesz zabezpieczyć się przed tym włamaniem, wyłączając nagrywanie ekranu na urządzeniu dziecka i wybierając trudny kod dostępu. Rozważ także okresową zmianę kodów dostępu, ponieważ dodaje to dodatkową warstwę ochrony.

2. Przywracanie ustawień fabrycznych

Wierz lub nie, ale wiele dzieci pomija Czas przed ekranem zakończyć przywracanie ustawień fabrycznych na Twoim urządzeniu. Przywrócenie ustawień fabrycznych zasadniczo usuwa wszystkie ograniczenia nałożone na określone urządzenie i przywraca oryginalne ustawienia fabryczne. Ponieważ możesz zresetować urządzenie z systemem iOS nawet bez wprowadzania identyfikatora Apple ID lub hasła, dzieci po prostu korzystają z resetowania trybu odzyskiwania, a następnie tworzą nowy identyfikator Apple ID i robią, co chcą na swoim urządzeniu, bez kontroli rodzicielskiej lub śledzenia.

Kontrola rodzicielska Reset Ios

Aby uchronić się przed tym atakiem, najlepiej jest używać na swoich urządzeniach swojego Apple ID, a nie dziecka. Pamiętaj też, aby skonfigurować aplikację Lokalizator, zanim pozwolisz dziecku na posiadanie urządzenia. Na koniec możesz sprawdzić dane dotyczące czasu ekranowego swojego dziecka i poszukać głównych zmian (takich jak brak raportów w określonym dniu).

Jak dzieci omijają Google Family Link

Podobnie jak Apple, Google oferuje własne opcje kontroli rodzicielskiej na wszystkich urządzeniach z Androidem. Połączenie rodzinne Google Jest to odpowiednik Androida Screen Time i działa w większości w ten sam sposób. Dzięki Google Family Link rodzice mogą kontrolować korzystanie z urządzenia swoich dzieci. Mogą również wymusić prośby o pozwolenie na pobieranie aplikacji, ustawić limity czasowe i zdalnie zablokować urządzenie, gdy nadejdzie pora na przerwę.

Kontrola rodzicielska Google Family Link

Chociaż jest znacznie mniej samouczków na temat omijania Google Family Link, dzieci wciąż wymyśliły kilka sztuczek. Rodzice muszą wiedzieć, jak dzieci wyłączają Google Family Link, aby zapewnić swoim dzieciom bezpieczeństwo.

Czytać  Jak naprawić błąd „err_cache_miss” w przeglądarce Chrome

1. Skonfiguruj menu dostępności

W ustawieniach Androida możesz aktywować menu ułatwień dostępu (zwane również Zręcznością i interakcją), które ułatwia obsługę Twojego urządzenia. Chociaż to menu ma na celu pomóc starszym użytkownikom lub osobom niepełnosprawnym, dzieci i nastolatki przekonały się, że mogą z niego korzystać, aby ominąć ograniczenia czasowe kontroli rodzicielskiej.

Wszystko, co dziecko musi zrobić, to aktywować menu ułatwień dostępu, a następnie kliknąć przycisk na ekranie głównym i nacisnąć „Ostatnie aplikacje”, aby uzyskać dostęp do wszystkich aplikacji, z których korzystało wcześniej, nawet po zablokowaniu telefonu w ciągu dnia.

Kontrola rodzicielska Dostępność Androida

2. Tworzenie bezpiecznych folderów

Samsung to jeden z największych producentów urządzeń z systemem Android. Niestety oznacza to, że wiele dzieci ma dostęp do funkcji bezpiecznego folderu oferowanej na urządzeniach Samsung, a ten bezpieczny folder nie jest ograniczony przez Google Family Link. Po skonfigurowaniu bezpiecznego folderu dziecko może po prostu dodaj pliki lub aplikacje do bezpiecznego folderu i używaj ich bez ograniczeń.

Nawet na urządzeniach innych niż Samsung dzieci mogą teraz skonfigurować bezpieczny folder. Chociaż ten folder nie pozwala na przechowywanie w nim aplikacji, dzieci mogą go używać do ukrywania zrzutów ekranu lub obrazów, których rodzice nie chcą widzieć.

3. Wyczyść dane sklepu Google

Google Family Link nie można odinstalować, przeciągając go do kosza, jeśli w Sklepie Google Play ustawiono kontrolę rodzicielską. Istnieje jednak sposób na wyłączenie kontroli rodzicielskiej Google Play bez uzyskania wymaganego czterocyfrowego kodu PIN. Wszystko, co każdy musi zrobić, to wyczyść dane Sklepu Google Play – to nawet usuwa wcześniej ustawione ustawienia kontroli rodzicielskiej. Wystarczy, że dziecko usunie aplikację Google Family Link lub ograniczy dostęp do danych.

Kontrola rodzicielska Wyczyść dane Androida

Niestety, nie ma dużego zadania bez instalowania dodatkowych aplikacji zabezpieczających innych firm.

Jak dzieci omijają kontrolę rodzicielską Amazon

Ponad 50 milionów gospodarstw domowych używa teraz Amazon Fire TV lub Amazon Fire Stick do przesyłania strumieniowego ze swojego telewizora. Dzięki Amazon Fire TV użytkownicy mogą przesyłać strumieniowo filmy i programy telewizyjne bezpośrednio z Amazon lub pobierać dowolną liczbę bezpłatnych lub opartych na subskrypcji aplikacji do przesyłania strumieniowego, aby oglądać niemal wszystko pod słońcem.

Te urządzenia Amazon umożliwiają rodzicom łatwe skonfigurowanie kontroli rodzicielskiej, a nawet zablokowanie urządzenia, tak aby w celu uzyskania dostępu do określonych treści lub dokonywania zakupów strumieniowych wymagany był kod PIN. Kontrole te można edytować w dowolnym momencie, a rodzice mogą nawet uzyskać dostęp do kontroli rodzicielskiej z konta Amazon na innym urządzeniu.

Kontrola rodzicielska Prime Video

Niestety, nawet kontrola rodzicielska Amazona nie jest niezawodna, szczególnie w przypadku inteligentnych dzieci i nastolatków. Istnieją dwa główne sposoby, w jakie dzieci obchodzą kontrolę rodzicielską Amazon, a przynajmniej jeden z nich jest łatwy do naprawienia.

1. Zmień PIN

Najłatwiejszym sposobem na ominięcie kontroli rodzicielskiej jest po prostu ich usunięcie, co wymaga numeru PIN ustawionego przez głównego użytkownika podczas instalacji Amazon Fire TV Stick. Jednak faktycznie możesz zmienić PIN w dowolnym momencie przechodząc do swojego konta Amazon przez Internet lub korzystając z aplikacji Amazon.

Kontrola rodzicielska Amazon Pin

Innymi słowy, jeśli telefon lub laptop Twojego dziecka jest podłączony do jego konta Amazon, możesz łatwo zmienić kod PIN w ustawieniach Prime Video. Podobnie, mogą również uzyskać do nich dostęp z Twojego komputera, jeśli pozostaniesz zalogowany na swoim koncie Amazon lub przechowujesz hasła w Google Chrome.

Czytać  Jak tworzyć i dodawać niestandardowe emotikony do swojego serwera Discord

2. Przywracanie ustawień fabrycznych

Podobnie jak w przypadku urządzeń mobilnych, przywrócenie ustawień fabrycznych na Amazon Fire TV Stick usuwa zaprogramowaną kontrolę rodzicielską. Amazon prosi o PIN, aby przywrócić ustawienia fabryczne, ale możesz go ominąć, używając pilota i naciskając Play + Back lub Right + Back. Gdy ktoś zresetuje Fire Stick, dzieci potrzebują tylko hasła do platformy strumieniowej, której chcą używać, takiej jak Netflix lub Hulu.

Jak dzieci omijają kontrolę rodzicielską w sieci?

Jako dodatkową funkcję bezpieczeństwa wiele nowoczesnych routerów zawiera kontrolę rodzicielską, którą rodzice mogą dostosować za pomocą aplikacji lub przeglądarki internetowej. Chociaż ta kontrola rodzicielska może pomóc rodzicom ustawić limity czasowe dla określonych urządzeń lub odmówić dostępu do niektórych stron internetowych, dzieci mogą je przeglądać jak wszystko inne.

Nigdy nie lekceważ potęgi nastolatka obeznanego z technologią, który chce grać w gry wideo późno w nocy, ponieważ internet jest pełen samouczków, jak ominąć bezprzewodową kontrolę rodzicielską poprzez:

  • Zhakuj router za pomocą hasła dostarczonego fabrycznie
  • Korzystanie z usługi VPN
  • Uzyskaj dostęp do innej sieci Wi-Fi
  • Zmień strefę czasową na niektórych urządzeniach
  • Korzystanie z nawigacji w aplikacji
  • Podnoszenie stron proxy

Aby uniknąć tych taktyk, rodzice nigdy nie powinni zachowywać domyślnych ustawień adresu IP i hasła dostarczonych z routerem, a rodzice powinni w jak największym stopniu blokować takie rzeczy, jak przeglądanie aplikacji i witryny proxy. Ponadto rodzice nigdy nie powinni polegać wyłącznie na kontroli rodzicielskiej swojej sieci, a także powinni skonfigurować kontrolę rodzicielską na każdym indywidualnym urządzeniu, z którego korzysta dziecko.

Częste pytania

1. Czy moje dziecko będzie w stanie stwierdzić, że mam zainstalowaną kontrolę rodzicielską?

Chociaż istnieje kilka aplikacji do kontroli rodzicielskiej, które reklamują „ukryte monitorowanie”, te aplikacje nie zawsze są najlepszymi dostępnymi opcjami. Ponadto wiele kontroli rodzicielskich ogranicza dostęp do określonych aplikacji lub stron internetowych, które dzieci i tak prawdopodobnie odkryją. Większość ekspertów zaleca rodzicom omówienie kontroli rodzicielskiej ze swoimi dziećmi i wyjaśnienie znaczenia bezpieczeństwa w Internecie.

2. Czy mogę ustawić kontrolę rodzicielską w określonych aplikacjach?

Wiele aplikacji społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram i TikTok, umożliwia użytkownikom ustawianie limitów czasowych i wyłączanie określonych funkcji w aplikacji. Rodzice mogą (i powinni) korzystać z tych kontroli rodzicielskich, jeśli planują zezwolić swoim dzieciom na dostęp do dowolnej aplikacji mediów społecznościowych.

3. Jaka jest najlepsza aplikacja do kontroli rodzicielskiej innej firmy?

Jak możesz sobie wyobrazić, dla użytkowników dostępne są dziesiątki aplikacji do kontroli rodzicielskiej innych firm. Porównując aplikacje do kontroli rodzicielskiej, rodzice powinni szukać aplikacji, która pozwoli im monitorować aktywność przeglądania, e-maili i SMS-ów swojego dziecka, ponieważ każda z nich może stać się niebezpieczna. Ponadto niektóre aplikacje pozwalają nawet rodzicom śledzić lokalizację swoich dzieci, umożliwiają natychmiastowe zdalne wyłączenie urządzenia i zatwierdzanie usuwania lub pobierania aplikacji.

Czy ten artykuł jest przydatny?