Jak dostosować ustawienia dźwięku na komputerze Mac

Jak dostosować ustawienia dźwięku na komputerze Mac

Podczas korzystania z komputera Mac jest całkiem możliwe, że jedyną rzeczą związaną z dźwiękiem, która zmienia się na twoim komputerze, jest głośność. Jednak w niektórych przypadkach może być konieczne dostosowanie kilku dodatkowych ustawień, na przykład tego, czy komputer Mac odtwarza dźwięk.

W tym artykule dowiesz się, jak dostosować ustawienia komputera Mac i jak uzyskać dostęp do tych funkcji.

Zmień wyjście dźwięku swojego Maca

Jeśli okaże się, że słuchany utwór lub podcast nie brzmi tak dobrze, jak kiedyś, problem może dotyczyć słuchawek. Może tak być również w przypadku, gdy dźwięk komputera Mac nie działa. Zanim porzucisz słuchawki na coś nowego, warto zbadać i poprawić wyjście dźwięku komputera Mac.

Aby zmodyfikować wyjście dźwięku komputera Mac, musisz najpierw uzyskać dostęp do sekcji „Dźwięk” w ustawieniach. Najłatwiej to zrobić, przytrzymując F10, F11, lub F12 Tak Alt jednocześnie. (W zależności od twojej klawiatury, Alt można nazwać Opcja lub zamiast.)

Gdy otworzy się okno „Dźwięk”, kliknij kartę „Wyjście”. Wybierz urządzenie, którego dźwięk chcesz zmodyfikować w pasku u góry.

Wyjście ustawień dźwięku Mac

Jeśli jedna strona słuchawek nie jest tak głośna jak druga, możesz przełączać balans między lewą i prawą stroną. Przesuń pasek boczny w sekcji „Ustawienia wybranych urządzeń”.

Kontroluj wejście dźwięku komputera Mac

Równie ważna, jak zmiana sposobu słuchania rzeczy, jest kontrolowanie, w jaki sposób dźwięk dociera do komputera Mac. Wiedza, jak to zrobić, jest szczególnie przydatna podczas wykonywania czynności związanych z mówieniem, takich jak nagrywanie podcastu.

Aby zmodyfikować wejście dźwięku na komputerze Mac, musisz wrócić do ustawień „Dźwięk”. Ale zamiast „Wyjście” wybierz „Wejście”.

Strzałka wprowadzania ustawień Mac

Gdy to zrobisz, będziesz mieć możliwość zmiany głośności swojego wpisu. Możesz to zrobić obok sekcji „Głośność wejściowa”.

Głośność wejściowa z ustawień Mac

Jeśli chcesz zredukować szumy tła, zaznacz pole „Użyj redukcji szumów otoczenia”.

Redukcja szumów otoczenia na wejściu Mac

Warto zauważyć, że ustawienie „Dźwięk” można również znaleźć, przechodząc do logo Apple w lewym górnym rogu ekranu. Stamtąd przejdź do „Preferencji systemowych …”, a następnie kliknij „Dźwięk”.

Dźwięk preferencji systemu Mac

Jak nagrywać ekran na komputerze Mac z dźwiękiem

Nagrywanie ekranu na iPhonie jest łatwe, a robienie tego na Macu też jest proste. Ale powszechną frustracją użytkowników komputerów Mac jest nagrywanie ekranu, ale nie słyszenie żadnego dźwięku, zwłaszcza podczas mówienia.

Czytać  6 najlepszych baz aplikacji dla systemu Windows 10

Aby nagrywać ekran na komputerze Mac i mówić jednocześnie, musisz użyć QuickTime. Po otwarciu aplikacji przejdź do „Plik” u góry ekranu.

Na liście opcji kliknij „Nowe nagranie ekranu”.

Preferencje systemu Mac Nagrywanie ekranu Quicktime

Na dole, gdzie widzisz „Opcje”, upewnij się, że zaznaczona jest opcja „Wbudowany mikrofon”.

Rozpocznij nagrywanie, gdy będziesz gotowy. Gdy zechcesz zatrzymać, kliknij ikonę „Zatrzymaj” na pasku narzędzi u góry ekranu.

Zatrzymanie nagrywania ekranu Quicktime stop

Zmiana ustawień dźwięku komputera Mac jest prosta

Teraz wiesz, jak zmienić wejścia i wyjścia na swoim komputerze. Pokażemy Ci również, jak możesz nagrywać ekran na komputerze Mac z dźwiękiem.

Chociaż ustawienia dźwięku w komputerze są rzadko odwiedzane, ich optymalizacja jest kluczem do uzyskania jak najlepszych wrażeń z komputera Mac.Dlaczego nie spróbować?

.

Czy ten artykuł jest przydatny?