Jak dostosować skróty klawiszowe w Gmailu

Jak dostosować skróty klawiszowe w Gmailu

Jednym z najlepszych sposobów poruszania się po interfejsie Gmaila są skróty klawiaturowe, a Google oferuje wiele skrótów klawiaturowych w Gmailu. Kolejną najlepszą opcją jest to, że możesz również dostosować skróty klawiaturowe do swoich preferencji. Tutaj pokazujemy, jak dostosować skróty klawiaturowe w Gmailu.

Włącz niestandardowe skróty klawiaturowe

Aby móc dostosować skróty klawiszowe w Gmailu, musisz je najpierw włączyć. Proces jest dość prosty.

1. Otwórz Gmaila w przeglądarce i zaloguj się przy użyciu swoich danych logowania.

2. Kliknij ikonę „koła zębatego” lub „Ustawienia” w prawym górnym rogu interfejsu. W rozwijanym menu wybierz opcję „Wyświetl wszystkie ustawienia”.

Skróty klawiszowe Ustawienia Gmaila

3. Przejdź do zakładki „Zaawansowane”. Tutaj poszukaj opcji „Niestandardowe skróty klawiaturowe” i wybierz przycisk „Aktywuj”.

Skróty klawiszowe w Gmailu Personalizuj

4. Kliknij „Zapisz zmiany”. Teraz zobaczysz, że opcja „Skróty klawiaturowe” jest włączona, a nowa karta zostanie wyświetlona w menu „Ustawienia”.

Dostosuj skróty klawiszowe w Gmailu

Po włączeniu opcji skrótów klawiszowych w Gmailu możesz teraz dostosować je do swoich preferencji.

1. Przejdź do opcji „Skróty klawiaturowe” w Ustawieniach. Zauważysz niestandardowe skróty klawiaturowe obok akcji, a także opcję ustawienia alternatywnego skrótu.

Skróty klawiaturowe 1

2. Wprowadź preferowane skróty klawiaturowe dla każdej akcji.

3. Po zakończeniu przewiń w dół i naciśnij przycisk „Zapisz zmiany”.

Zapisz zmiany

4. Jeśli zmienisz zdanie i chcesz przywrócić domyślne wszystkie skróty klawiaturowe, naciśnij przycisk „Przywróć domyślne” i kliknij „Zapisz zmiany” na karcie „Skróty klawiaturowe” w Ustawieniach.

Przywróć domyślne

Jest to! Właśnie zmieniłeś skróty klawiaturowe Gmaila na preferowane klawisze.

Kończący się

Dostosowanie skrótów klawiaturowych Gmaila jest bardzo łatwe i cieszę się, że Google udostępnia taką opcję. Jeśli masz problemy z korzystaniem z Gmaila, możesz dowiedzieć się, jak rozwiązać problem z niedziałającym Gmailem. Możesz też wyłączyć inteligentną odpowiedź i inteligentne tworzenie wiadomości w Gmailu, jeśli uznasz, że zakłócają one komfort użytkowania.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?

Czytać  8 najczęstszych błędów HTTP i sposoby ich naprawy