Jak dostosować aplikację Czas przed ekranem na swoim iPhonie?

Jak dostosować aplikację Czas przed ekranem na swoim iPhonie?

Jeśli chcesz zmniejszyć ilość czasu spędzanego na iPhonie, Czas przed ekranem to potężne narzędzie, z którego korzysta wiele osób. Ale poza sprawdzaniem, ile godzin spędzasz na swoim urządzeniu, możesz także dostosować aplikację Czas przed ekranem, aby ustawić limity i ograniczyć rozpraszanie.

Czas przed ekranem można dostosować na wiele sposobów. W tym artykule omówimy niektóre z głównych sposobów modyfikacji aplikacji. Dowiesz się również, jak sprawdzić czas ekranu na swoim iPhonie.

Jak ustawić czas bezczynności?

Przestój to narzędzie, które pozwala zaplanować czas przerwy w działaniu iPhone’a. W wyznaczonych okresach urządzenie będzie blokować wszystkie aplikacje, których nie akceptuje.

Ustawienie funkcji przestoju jest prostym procesem.

1. Otwórz aplikację Ustawienia swojego iPhone’a, przewiń w dół do „Czas ekranu” i kliknij na nią.

2. W następnym oknie wybierz „Czas bezczynności”.

3. Aktywuj przestój i wybierz „Codziennie” lub „Niestandardowe dni”.

Niezależnie od wybranej opcji możesz ustawić godziny, w których chcesz rozpocząć przestój. W przypadku wybrania opcji „Codziennie” wybierz godziny rozpoczęcia i zakończenia, w których ta funkcja ma obowiązywać.

W przypadku „Niestandardowych dni” przejdź do każdego dnia i przesuń suwak, aby włączyć lub wyłączyć przestój tego dnia. Jeśli zdecydujesz się go włączyć, wybierz godziny bezczynności na ekranie i kliknij „Czas ekranu” w lewym górnym rogu, aby powrócić do głównego panelu sterowania.

Jak ustawić limity aplikacji

Czy uważasz, że konkretne aplikacje pochłaniają Cię więcej czasu niż inne? Dobra wiadomość: dzięki funkcji Czas przed ekranem możesz wybrać, jak długo będziesz mieć dostęp do każdego z nich.

W interfejsie Czas przed ekranem na iPhonie kliknij „Limity aplikacji” i aktywuj tę funkcję, a następnie wybierz „Dodaj limit”. Zobaczysz opcje dodawania kategorii lub poszczególnych aplikacji.

Gdy będziesz gotowy, kliknij „Dalej” po wybraniu aplikacji lub kategorii, dla których chcesz ustawić limity.

Czytać  Jak wyłączyć dźwięk wychodzących wiadomości na swoim iPhonie

Dla wybranych aplikacji lub kategorii ustaw maksymalną ilość czasu, jaką chcesz poświęcić na aplikacje. Jeśli chcesz, aby niektóre dni były bardziej wyrozumiałe, przejdź do „Dostosuj dni” i odpowiednio je zmodyfikuj.

Gdy skończysz, kliknij „Dodaj”.

Jeśli chcesz zmienić swoje limity później, możesz to zrobić, rozwijając kartę „Czas”. Możesz także dodawać lub usuwać aplikacje i kategorie, wybierając „Edytuj listę”.

Zrzut ekranu przedstawiający przykład ustawienia limitu aplikacji na iPhone'a

Jak ustawić limity komunikacji

Możesz także ograniczyć osoby, które mogą się z Tobą kontaktować, gdy masz włączony czas przed ekranem i / lub czas bezczynności.

Po wybraniu „Limity komunikacji” na stronie głównej Czas przed ekranem, kliknij „W czasie przed ekranem” lub „W czasie bezczynności” w sekcji „Dozwolona komunikacja”.

Kroki będą się nieznacznie różnić w zależności od tego, który wybierzesz. W przypadku opcji „Podczas czasu przed ekranem” wybierz, czy chcesz, aby „Wszyscy”, „Kontakty i grupy z co najmniej jednym kontaktem” lub „Tylko kontakty” wysyłały Ci wiadomość tekstową i dzwoniły do ​​Ciebie, gdy włączony jest Czas przed ekranem.

Opcja „W czasie bezczynności” daje kilka dodatkowych opcji. Możesz zaznaczyć „Wszyscy”, aby każdy mógł się z Tobą skontaktować, lub „Określone kontakty”, aby ustawić limity. Jeśli wybierzesz drugą opcję, wybierz „Wybierz z moich kontaktów” lub „Dodaj nowy kontakt”. Kliknij „Gotowe”, aby potwierdzić ustawienia.

Jak sprawdzić czas przed ekranem na swoim iPhonie?

Nawet jeśli nie chcesz dostosowywać widżetu czasu na ekranie iPhone’a, śledzenie czasu, który mija, może pomóc w dokonaniu niezbędnych zmian w swoim stylu życia.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak sprawdzić czas ekranu na swoim iPhonie, jedną z najprostszych opcji jest dodanie funkcji jako widżetu na ekranie głównym.

1. Na ekranie startowym przesuń palcem w lewo.

2. Przewiń w dół strony i wybierz „Edytuj”.

3. Kliknij przycisk „+” w prawym górnym rogu.

Czytać  Jak dodać strony internetowe i zakładki Chrome do ekranu głównego na Androidzie?

4. Znajdź Czas przed ekranem na pasku wyszukiwania, kliknij go, a następnie wybierz „Dodaj widżet”.

5. Po wykonaniu powyższych kroków aplikacja powinna pojawić się na karcie widżetów.

Wykorzystaj w pełni czas spędzony na ekranie na swoim iPhonie

Ten przewodnik zawiera krótkie wskazówki dotyczące dostosowywania czasu wyświetlania na iPhonie i pomagania spędzać więcej czasu na rzeczach, które lubisz. Sprawdzanie, dokąd idzie Twój czas, jest łatwe, podobnie jak wyznaczanie granic, gdziekolwiek tego potrzebujesz. Więc teraz, kiedy wiesz, jak zmodyfikować aplikację, dlaczego nie spróbować?

.

Czy ten artykuł jest przydatny?