Jak dodać zrzuty ekranu i animacje do żądań pull GitHub

Featured Image Add Screenshot Animation Github Pull Requests

Programiści GitHub często dodają zrzuty ekranu lub animowane pliki GIF do swoich żądań ściągnięcia z repozytorium. Te techniki są zdecydowanie bardziej przyciągające wzrok niż zmuszanie kogoś do przeczytania kilku linijek zwykłego tekstu. Dodawanie statycznych zrzutów ekranu jest przydatne, jeśli chcesz wstawić wizualne zmiany lub zdjęcia w tekście. Aby zademonstrować przebieg procesów i ruch kursora myszy, możesz użyć filmów MP4 i animacji GIF. Poniższy samouczek pokazuje, jak dodawać zrzuty ekranu i animacje MP4/GIF w żądaniach ściągnięcia GitHub.

1. Dodaj nowe repozytorium i gałąź

Nawet jeśli nigdy nie używałeś GitHub wcześniej możesz wykonać poniższe czynności, aby rozpocząć pracę jako programista. Obecnie do utworzenia konta GitHub potrzebujesz tylko wiadomości e-mail. Dzięki temu rozpoczęcie korzystania z GitHub jest znacznie łatwiejsze niż wcześniej.

 1. Po zalogowaniu się do swojego profilu GitHub, kliknij znak „+” w prawym górnym rogu, aby utworzyć nowe repozytorium.
Github Dodaj animację Dodaj nowe repozytorium 1
 1. Nadaj repozytorium wybraną nazwę i wybierz, czy ma być publiczne czy prywatne. Pamiętaj, aby zaznaczyć opcję „Zainicjuj to menu repozytorium wraz z zaznaczeniem opcji README”.
Github Dodaj animację Zainicjuj nazwę repozytorium
 1. Możesz zdecydować się na udostępnienie kodu w formie licencji Apache 2.0, ogólnej licencji publicznej GNU, licencji MIT, Eclipse, licencji publicznej Mozilli itp. Wybierz „brak”, jeśli nie chcesz, aby inni swobodnie korzystali z kodu.
 2. Kliknij „Utwórz repozytorium”, aby potwierdzić dodanie repozytorium w głównej gałęzi swojego profilu.
Github Dodaj animację Wybierz licencję Utwórz repozytorium
 1. W kolejnym etapie dodaj gałąź do swojego repozytorium, korzystając z rozwijanego menu pokazanego poniżej. Tutaj gałąź „Guten-tag-1” została dodana do repozytorium „Guten-tag”, które samo w sobie jest gałęzią głównego repozytorium „Hola-World”.
Github Dodaj animację Zrzut ekranu Tworzenie nowego procesu gałęzi
 1. Celem gałęzi w GitHub jest pomoc programistom w pracy nad funkcjami i poprawkami błędów niezależnie od głównej gałęzi produkcyjnej. Dodanie numeru seryjnego, takiego jak 1, 2, 3 itd., to łatwiejszy sposób na zapamiętanie poziomu oddziału.
Github Dodaj animację Zrzut ekranu Oddział Pushed

2. Twórz zrzuty ekranu dla GitHub

Aby dodać zrzuty ekranu w GitHub, potrzebujesz dobrego oprogramowania do przechwytywania ekranu. W systemie Windows 11 narzędzie do wycinania to aplikacja firmy Microsoft najlepiej nadająca się do tego celu. Jeśli masz z nim jakieś problemy, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem rozwiązywania problemów.

Github Dodaj narzędzie do wycinania zrzutów ekranu Windows11 1

Jednak system Windows 10 korzysta z aplikacji „Snip & Sketch”, która działa bardzo podobnie do narzędzia do wycinania systemu Windows 11, ale ma mniej funkcji. Ma licznik 3 lub 10 sekund na opóźnienie w przechwytywaniu ekranu.

Github Dodaj zrzut ekranu Snip Sketch Windows10

3. Twórz filmy i animacje GIF dla GitHub

Aby dodać filmy lub GIF-y do GitHub, potrzebujesz dobrego narzędzia do przechwytywania ekranu wideo. W przeszłości nie można było przesłać MP4 na GitHub, ale to się zmieniło.

Czytać  Wszystko, co ma Telegram, a czego nie ma WhatsApp

Zarówno w systemie Windows 11, jak i Windows 10 możesz korzystać z aplikacji Microsoft Store o nazwie Rejestrator ekranu i nagrywanie ekranu. Sklep Microsoft Store to najbezpieczniejsze źródło pobierania oprogramowania do nagrywania ekranu, ponieważ każda aplikacja została zaprojektowana pod kątem współpracy z systemem Windows. Aby dowiedzieć się, jak bezpłatnie nagrywać ekran na komputerze Mac, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem.

Github Dodaj rejestrator ekranu animacji Sklep Microsoft
zrzut ekranu pobrany ze Sklepu Windows
 1. Uruchom aplikację do nagrywania ekranu i wybierz tryb przechwytywania: „Pełny”, „Obszar”, „Kamera” lub „Tylko dźwięk”. Naciśnij „Start”, gdy będziesz gotowy do rozpoczęcia nagrywania na ekranie.
Github Dodaj animację Ekran Nagraj HD
 1. Dobrą rzeczą w tym oprogramowaniu jest to, że możesz wybrać tworzenie GIF-a bezpośrednio, wybierając tryb GIF.
Github Dodaj ekran animacji Nagraj wybór gifów HD
 1. Alternatywnie możesz łatwo przekonwertować MP4 na GIF za pomocą Ezgif lub jakiekolwiek inne narzędzie online. Najpierw dodaj wideo MP4 za pomocą linku do przesyłania.
Github Dodaj animację Ezgif Cel konwersji
zrzut ekranu z EzGif
 1. Otrzymasz przybliżone oszacowanie rozmiaru, szerokości i długości pliku GIF. Możesz zmienić szybkość klatek pliku GIF, aby spowolnić go w celu uzyskania łatwych instrukcji.
Github Dodaj animację Konwersja Ezgif Konwertuj Gif Formulajpg

4. Dodaj zrzuty ekranu lub animacje do żądań pull GitHub

Po utworzeniu zrzutów ekranu lub filmów możesz łatwo dodać je do żądań ściągnięcia na GitHub.

 1. Aby dodać zrzuty ekranu lub wideo/animacje do GitHub, wróć do utworzonej wcześniej gałęzi i przejdź do „Żądań ściągnięcia”. Możesz też dotrzeć do niego bezpośrednio, klikając gałąź.
Github Dodaj animację Zrzut ekranu Przejdź do Branch Pull Request Krok
 1. Aby dodać nowy plik, taki jak MP4 lub GIF, wybierz „Prześlij pliki” w gałęzi, w której chcesz, aby plik był dostępny.
Github Dodaj animację Zrzut ekranu Tworzenie Dodaj pliki
 1. W trybie edytora możesz dołączyć obraz zrzutu ekranu i pliki MP4/GIF z opcji „wybierz swoje pliki”. Jeśli zatwierdzasz po raz pierwszy w repozytorium gałęzi GitHub, kliknij „zatwierdź zmiany”. Jeśli nie, wybierz „zaktualizuj komentarz”.
Github Dodaj animację Zrzut ekranu Dodaj pliki przez przesłanie
 1. Poczekaj kilka sekund, aż zrzut ekranu lub plik animacji zostaną dodane do gałęzi repozytorium.
Github Dodaj animację Zrzut ekranu Przesyłanie Mp4
 1. Utworzony zrzut ekranu/wideo/animacja zostaje pomyślnie dodany do gałęzi GitHub, a co za tym idzie do repozytorium.
Github Dodaj animację Zrzut ekranu wstawia Mp4
 1. GitHub polega na współpracy z innymi programistami. Jeśli spodobają im się proponowane zmiany, mogą je scalić z własnym repozytorium. Odbywa się to automatycznie, jeśli widzisz opcję „Można scalić”.
Github Dodaj animację Tworzenie zrzutu ekranu Możliwość łączenia
 1. Po zakończeniu łączenia filmy/zrzuty ekranu będą wyświetlane jako „zatwierdzone” w repozytorium głównym.
Github Dodaj animację Zrzut ekranu Łączenie powiodło się

5. Wyświetlaj zrzuty ekranu i obrazy GIF na stronie GitHub

Zamiast przesyłać zrzuty ekranu i pliki GIF osobno w repozytorium pull request, możesz je również udostępnić na stronie GitHub.

 1. Sztuczka polega na kliknięciu pliku „ReadMe.md” widocznego w dowolnej gałęzi. Po otwarciu kliknij ikonę o nazwie „Wyświetl obiekt blob źródłowy”. Tę gałąź można edytować, aby wyświetlać obrazy, zrzuty ekranu, GIF-y i nie tylko.
Github Dodaj animację Zrzut ekranu — plik Readme
 1. Kliknięcie ikony „edytuj plik” spowoduje wyświetlenie ekranu kodowania, na którym możesz dodać zrzut ekranu lub animowany kod GIF. Łatwo jest wyświetlić obraz, dodając ! i zawijanie tekstu alternatywnego w [ ]a następnie umieszczenie linku do obrazu w nawiasach ().
Github Dodaj kodowanie zrzutów ekranu animacji

Jeśli nie chcesz kodować, istnieje prostszy sposób na dodanie zrzutu ekranu/GIF-a bezpośrednio do strony repozytorium.

 1. Kliknij „edytuj plik” na stronie Readme.md, co spowoduje wyświetlenie nowego okna, w którym możesz dołączyć zrzut ekranu/GIF do wyświetlenia na stronie oddziału.
Github Dodaj animację Załącz pliki zrzutu ekranu
 1. Przed zatwierdzeniem zmian w swojej gałęzi GitHub możesz łatwo wyświetlić podgląd obrazu, zrzutu ekranu lub GIF-a.
Github Dodaj animację Podgląd zrzutu ekranu

Często Zadawane Pytania

Jak wyrównać lub zmienić rozmiar obrazu lub zrzutu ekranu w GitHub?

Aby wyrównać obraz lub zrzut ekranu na swojej stronie GitHub, kliknij „edytuj to” w pliku ReadMe.md, a następnie prześlij obraz lub zrzut ekranu i dodaj następujący kod:

Zmodyfikuj kod tak, aby obraz był wyrównany do lewej, do prawej lub do środka. Aby zmienić rozmiar obrazu, zmień wymiary szerokości i wysokości.

Czytać  6 najlepszych narzędzi podsumowujących online do skracania tekstu

Czy istnieje ograniczenie rozmiaru plików GIF i wideo w serwisie GitHub?

TAk. Maksymalny rozmiar pliku to 50 MB dla pojedynczych plików GIF lub MP4. Korzystając z ukrytej funkcji GitHub o nazwie „GitHub Blocks”, możesz przesunąć ją do 100 MB dla każdego pliku. Repozytoria GitHub (Twoja główna gałąź) powinny pozostać mniejsze niż 5 GB.

Jeśli chcesz przesłać obraz lub wideo o większym rozmiarze pliku, użyj programu GitHub o nazwie GitHub Large File Storage (LFS), który ma maksymalny limit 2 GB na plik dla użytkowników Free/Pro.

Jak udostępniać obrazy w serwisie GitHub?

GitHub nie ma obecnie żadnych możliwości bezpośredniego udostępniania obrazów za pomocą czatu i powiązanych narzędzi, takich jak zrzuty ekranu lub GIF-y. Możesz jednak tworzyć „problemy” na stronie GitHub i przesyłać je do sprawdzenia. Problemy te mogą obejmować obrazy. Aby powiadomić osobę na GitHub, użyj @ przed nazwą użytkownika.

Kredyt obrazu: Groot i Octocat na Unsplash Wszystkie zrzuty ekranu wykonane przez autora.

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej