Jak dodać zaimki do swojego profilu Slack

Jak dodać zaimki do swojego profilu Slack

Aby uzyskać bardziej inkluzywną przestrzeń roboczą, Slack dodał opcję dodawania zaimków płciowych, które można wyświetlać w swoim profilu. Dzięki temu Twoi współpracownicy mogą dowiedzieć się, jak chcesz być identyfikowany. W tym przewodniku pokazujemy, jak dodawać zaimki Slack w aplikacjach internetowych i mobilnych Slack.

Co musisz wiedzieć o leniwych zaimkach

Funkcja zaimków w Slacku jest dostępna zarówno w wersji bezpłatnej, jak i premium. Podobnie, wolni i płatni administratorzy Slacka mogą zezwolić swoim członkom na włączanie zaimków.

Slack wyświetli zaimki dodane do Twojego profilu wraz z Twoim imieniem i tytułem. Należy jednak pamiętać, że funkcja zaimków Slack nie jest domyślnie włączona. Będziesz musiał włączyć to ręcznie.

Jak włączyć zaimki w Slacku dla administratorów?

Jeśli jesteś członkiem obszaru roboczego, administrator musi włączyć dla Ciebie funkcję zaimków w Slacku. Jako członek nie możesz dodawać zaimków do swojego profilu.

1. Otwórz Slack w przeglądarce internetowej i zaloguj się na swoje konto administratora.

2. Kliknij nazwę organizacji w lewym górnym rogu ekranu. Kliknij „Ustawienia i administracja”, a następnie wybierz „Ustawienia obszaru roboczego”.

Luźne zaimki Ustawienia obszaru roboczego

3. Na stronie „Ustawienia i uprawnienia” w zakładce „Ustawienia” przewiń w dół i kliknij opcję „Wyświetlanie zaimków”.

Zaimki pokazują luz

4. Wystarczy kliknąć przycisk „Rozwiń” i wybrać opcję „Pokaż zaimki w profilach”. Na koniec naciśnij przycisk „Zapisz”.

Pokaż leniwe zaimki

5. To wszystko! Pomyślnie włączyłeś funkcję zaimków dla wszystkich członków twojego obszaru roboczego. Następnie członkowie obszaru roboczego mogli bez problemu dodawać wybrane przez siebie zaimki w swoim profilu.

Jak dodać zaimki Slack w kliencie sieciowym Slack

Ta sekcja przedstawia proces dodawania opcji dla użytkownika Slack lub członka obszaru roboczego, aby dodać zaimki Slack do swojego profilu w kliencie sieciowym Slack.

1. Otwórz stronę Slack w przeglądarce internetowej i zaloguj się na swoje konto.

2. Kliknij swoje zdjęcie profilowe znajdujące się w prawym górnym rogu ekranu i kliknij przycisk „Edytuj profil”.

Edytuj luz profilu

3. Na stronie „Edytuj swój profil” znajdziesz pole „Zaimki”. Tutaj możesz dodać preferowane zaimki, które chcesz wyświetlać w swoim profilu. Po dodaniu zaimków kliknij przycisk „Zapisz”.

Luźne zaimki Zapisz

4. Po dodaniu i zapisaniu zaimków kliknięcie na swój profil spowoduje wyświetlenie zaimków i będzie widoczne dla wszystkich współpracowników i członków obszaru roboczego.

Profil z zaimkami

Jak dodawać zaimki w aplikacji mobilnej Slack

Kroki dodawania zaimków w aplikacji mobilnej Slack różnią się nieco od dodawania ich na pulpicie lub w kliencie sieci Web.

Czytać  Ściągawka ze skrótami klawiaturowymi Microsoft Teams

1. Otwórz aplikację mobilną Slack i zaloguj się za pomocą swoich danych uwierzytelniających.

2. Przejdź do zakładki „Ty” na dolnym pasku.

Slack Mobile Zaimki

3. Zostaniesz przekierowany na stronę swojego profilu. Tutaj kliknij opcję „Wyświetl profil”.

Profil widoku Slack Mobile

4. Kliknij przycisk „Edytuj profil”.

Edytuj profil mobilny

5. W polu „Zaimki” wprowadź preferowane zaimki, które chcesz wyświetlać w swoim profilu i naciśnij przycisk „Zapisz” w prawym górnym rogu ekranu.

Wpisz zaimki

6. Zaimki zostaną dodane natychmiast. Pomyślnie dodałeś preferowane zaimki do swojego profilu na Slacku.

Kończący się

Jeśli w Twoim profilu brakuje opcji zaimków, administrator obszaru roboczego nie włączył opcji zaimków. Możesz skontaktować się z administratorem obszaru roboczego, aby włączyć tę funkcję, a on może pomóc Ci we wskazówkach, które podaliśmy powyżej. Jeśli podobał Ci się ten przewodnik, możesz również zapoznać się z naszymi przewodnikami, jak naprawić niedziałające powiadomienia Slack lub pełną ściągawkę skrótów klawiaturowych Slack.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?