Jak dodać tryb ciemny do Google Chrome

Add Dark Mode Google Chrome Featured

Google Chrome to zdecydowanie najpopularniejsza przeglądarka internetowa na świecie. Ale dzięki temu użytkownicy mają pewne oczekiwania. Jednym z nich jest tryb ciemny. Idea trybu ciemnego polega na tym, że ekran jest bardziej przyjazny dla oczu przy słabym oświetleniu lub przy braku światła. Oczywiście wciąż pojawiają się pytania o to, w jakim stopniu ciemne motywy są naprawdę lepsze dla twoich oczu, ale z pewnością przydaje się to w pewnych okolicznościach.

Istnieje kilka różnych sposobów włączenia trybu ciemnego w Chrome, choć co dziwne, nie jest to tak proste i oczywiste, jak powinno być. Oto jak to zrobić.

Włącz tryb ciemny Chrome na pulpicie

Niezależnie od tego, czy używasz systemu Windows, czy macOS, najprostszym – choć nie najskuteczniejszym – sposobem włączenia trybu ciemnego w przeglądarce Google Chrome jest zrobienie tego za pomocą pulpitu. Pamiętaj, że ta metoda włączy tryb ciemny we wszystkich oknach na twoim komputerze, nie tylko w Chrome, i zmieni tylko okno Chrome w tryb ciemny, a nie rzeczywistą zawartość online. Ale to początek.

W systemie Windows 11 kliknij prawym przyciskiem myszy tło pulpitu i kliknij Personalizuj. W oknie Personalizacja kliknij „Kolory”, a następnie „Wybierz tryb” i wybierz „Ciemny” z menu rozwijanego.

Włącz tryb ciemny Chrome Windows 11

Aby to zrobić w systemie Windows 10, kliknij prawym przyciskiem myszy tło pulpitu i kliknij Personalizuj. Następnie kliknij „Kolory” i zmień „domyślny tryb aplikacji” na Ciemny.

Jak dodać tryb ciemny Google Chrome Desktop

W systemie macOS przejdź do „Preferencje systemowe -> Ogólne -> Wygląd” i kliknij opcję Ciemny.

Włącz tryb ciemny Chrome w flagach

Poprzednia opcja ma swoje ograniczenia. W aplikacjach Windows może odwracać wszystkie czernie i biele, ale nie zmienia rzeczywistej zawartości przeglądanych witryn. Aby przekonwertować zawartość każdej odwiedzanej witryny w tryb ciemny, musisz przejść do flag Chrome (pamiętaj, że ta metoda działa również w wersji Chrome na Androida).

Włącz tryb ciemny Chrome Windows 11 2

W pasku adresu Chrome wpisz chrome://flagi następnie w oknie „Wyszukaj flagi” wpisz „tryb ciemny”.

Czytać  Najlepsze strony do grania w gry planszowe online ze znajomymi

W wyświetlonych opcjach kliknij menu rozwijane obok „Tryb automatycznego przyciemniania dla treści internetowych”, kliknij opcję Włączone, a następnie ponownie uruchom przeglądarkę.

Włącz tryb ciemny Chrome na iOS

Jak to często bywa w przypadku funkcji dostosowywania, iOS pozostaje nieco w tyle za innymi pod względem implementacji trybu ciemnego. Nie ma jeszcze ani słowa o oficjalnym wsparciu trybu ciemnego, więc najbliższą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest odwrócenie kolorów w całym systemie operacyjnym.

Aby to zrobić, przejdź do „Ustawienia -> Ogólne -> Ułatwienia dostępu -> Wyświetl obiekty noclegowe”. Gdy znajdziesz się na tym ekranie, dotknij „Odwróć kolory”, a następnie przełącznik obok „Inteligentne odwrócenie”, aby go włączyć.

Włącz tryb ciemny Chrome na Androidzie

Aby włączyć tryb ciemny w Chrome na Androida, otwórz przeglądarkę, dotknij ikony menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu, a następnie „Ustawienia”.

Włącz tryb ciemny Chrome na Androida

Następnie kliknij „Motyw” z listy, a następnie wybierz „Ciemny”.

Użyj rozszerzenia trybu ciemnego innej firmy

Jak widać powyżej, włączenie trybu ciemnego nie jest tak prostym procesem, jak powinno. Więc zamiast przeskakiwać przez te obręcze, możesz zamiast tego pobrać gotowe rozszerzenie Chrome innej firmy, które pozwoli Ci włączyć tryb ciemny jednym kliknięciem.

Jak dodać tryb ciemny Tryb super ciemny Google Chrome

Tryb superciemny to dobra opcja, nie tylko dająca przełączanie trybu ciemnego, ale także całą masę opcji, w tym białą listę, aby zatrzymać niektóre witryny korzystające z trybu ciemnego. Posiada również wyspecjalizowany tryb ciemny dla wielu najpopularniejszych witryn i platform mediów społecznościowych w Internecie.

I to tyle, jeśli chodzi o włączenie trybu ciemnego w Chrome. Istnieje wiele innych aplikacji, które również obsługują tę funkcję, więc zapoznaj się z naszymi przewodnikami na temat włączania trybu ciemnego dla Snapchata, Facebooka i YouTube.

Czy ten artykuł jest przydatny?