Jak dodać strony internetowe i zakładki Chrome do ekranu głównego na Androidzie?

How To Add Chrome Webpages And Bookmarks To The Home Screen On Android

Jeśli regularnie odwiedzasz określoną witrynę (może Ułatwienie technologii?), warto zachować ulubione witryny na stronie głównej Androida. Jeśli chcesz odwiedzić witrynę, po prostu przejdź do strony głównej, dotknij ikony tak, jakby była to aplikacja, i gotowe! Chociaż ten post dotyczy konkretnie Chrome, proces dodawania zakładek do ekranu głównego na Androidzie zwykle działa w większości przeglądarek opartych na Chromium.

Dodawanie określonej strony internetowej

Jeśli masz na myśli konkretną witrynę, którą chcesz dodać do ekranu głównego, możesz to zrobić bardzo łatwo. Do swojej strony głównej możesz dodawać poszczególne strony internetowe, które nie będą wyglądały inaczej niż w pobranych aplikacjach.

 1. Przejdź do strony, którą chcesz dodać do ekranu głównego, a następnie naciśnij trzy kropki w prawym górnym rogu okna Chrome.
Jak dodać strony internetowe i zakładki Chrome do ekranu głównego w menu Androida?
 1. Naciśnij „Dodaj do ekranu głównego”.
Jak dodać strony internetowe i zakładki Chrome do ekranu głównego na Android Add
 1. Potwierdź nazwę, zmień ją, jeśli chcesz, a następnie przytrzymaj i przeciągnij ikonę strony internetowej w dowolne miejsce lub dotknij „Automatyczne dodawanie”, aby automatycznie dodać go do ekranu głównego.
Jak dodać strony internetowe i zakładki Chrome do ekranu głównego na Androidzie Dodaj Potwierdź
 1. Witryna pojawi się na ekranie głównym jak aplikacja. Dotknij tego w dowolnym momencie, gdy chcesz uzyskać dostęp do tej witryny.

Dodawanie wielu stron internetowych

Chociaż dodanie jednej witryny jest przydatne, może się zdarzyć, że zechcesz dodać wiele zakładek za jednym razem na ekranie głównym systemu Android. Możesz powtórzyć powyższy proces dla każdej witryny, ale istnieje ładniejszy i bardziej zorganizowany sposób rozwiązania tego problemu. Wiąże się to z użyciem zakładek i umieszczeniem całego folderu zakładek na ekranie głównym.

 1. Dodaj ulubione witryny do zakładek. Zrób to, przechodząc do każdej ulubionej witryny, a następnie naciskając trzy kropki i wybierając ikonę gwiazdki u góry.
Jak dodać strony internetowe i zakładki Chrome do ekranu głównego na zakładce na Androida
 1. Jeśli chcesz uporządkować zakładki w folderze, przejdź do menu Zakładki, ponownie naciskając trzy kropki i wybierając „Zakładki”.
Jak dodać strony internetowe i zakładki Chrome do ekranu głównego w zakładkach na Androida
 1. Naciśnij trzy kropki obok zakładki, którą chcesz przenieść, i wybierz „Przenieś do”.
Jak dodać strony internetowe i zakładki Chrome do ekranu głównego na Android Bookmark Move
 1. Wybierz folder, do którego chcesz przenieść zakładkę. Jeśli jeszcze nie utworzyłeś folderu, wybierz opcję „Nowy folder…” u góry.
Jak dodać strony internetowe i zakładki Chrome do ekranu głównego na Androidzie Przenoszenie zakładek
 1. Aby umieścić ten folder ulubionych witryn na ekranie głównym, przejdź do ekranu głównego i przejdź do strony widżetów. Zwykle osiąga się to przez długie naciśnięcie pustego miejsca i wybranie „Widżety”, ale może się to różnić w zależności od urządzenia.
Jak dodać strony internetowe i zakładki Chrome do ekranu głównego na Android Widget
 1. Przewiń w dół, aż zobaczysz „Chrome”, a następnie wybierz „Zakładki w Chrome”.
Jak dodać strony internetowe i zakładki Chrome do ekranu głównego w widżecie Chrome na Androida
 1. Spowoduje to umieszczenie dostosowywanego widżetu zakładki na stronie głównej. Podczas gdy widżet twierdzi, że ma wymiary 3 × 2, możesz dostosować rozmiar, dotykając raz pustego miejsca na widżecie, a następnie chwytając za róg i przesuwając go dookoła.
Jak dodać strony internetowe i zakładki Chrome do ekranu głównego na widżecie zakładek na Androida
 1. Teraz masz na swojej stronie głównej obszar poświęcony Twoim zakładkom.
Czytać  Jak umieścić pinezkę w Apple Maps na iPhonie?

Często Zadawane Pytania

Jak mogę dodać strony internetowe i zakładki do innych ekranów w systemie Android?

Chociaż ten samouczek mówi o dodawaniu elementów do ekranu głównego, ten sam proces dotyczy dowolnego ekranu na urządzeniu z Androidem. Na przykład możesz mieć cały ekran poświęcony stronom internetowym lub po prostu mieć duży widżet zakładek.

Czy mogę grupować strony internetowe w folderze na ekranie głównym Androida w taki sam sposób jak aplikacje?

Tak. Gdy masz dwie lub więcej ikon stron internetowych na stronie, po prostu przeciągnij jedną na drugą, aby utworzyć nowy folder. Działa to dobrze, jeśli chcesz pogrupować ulubione, ale nie chcesz dodawać ich jako zakładek w Chrome.

A jeśli używam innej przeglądarki?

Proces może się nieznacznie różnić w zależności od używanej przeglądarki. Jednak większość przeglądarek opartych na Chromium używa tego samego procesu co Chrome. Na przykład często używam Brave, który jest zbudowany na Chromium. Proces działa tak samo, chociaż menu znajduje się na dole przeglądarki, a na górze.

Jeśli Twoja przeglądarka tego nie obsługuje, możesz użyć aplikacji zakładek do zbierania linków. Użyj takiego, który obsługuje widżety lub dodaje skróty do folderów/linków. Folder zakładek to całkowicie darmowa aplikacja na Androida (wersja premium jest dostępna za 2,99 USD do usuwania reklam i ma kilka dodatkowych funkcji), która umożliwia zbieranie linków z dowolnej przeglądarki. Następnie możesz dotknąć trzech kropek obok dowolnego folderu lub łącza, aby dodać skrót do ekranu głównego Androida.

Jeśli szukasz przeglądarki bardziej nastawionej na prywatność, wypróbuj jedną z tych opcji.

Czy muszę trzymać się domyślnych ikon skrótów do stron internetowych?

Co się stanie, jeśli usunę skrót na ekranie głównym?

Jeśli dodałeś ikonę, musisz ponownie odwiedzić tę witrynę w Chrome i dodać ją z powrotem do ekranu głównego. Działa to tak samo, jak usuwanie aplikacji.

Jeśli usunąłeś widżet zakładek, po prostu wróć do procesu dodawania widżetu ponownie.

Jeśli boisz się utraty ikon podczas zmiany telefonu lub w przypadku awarii telefonu, rozważ zalogowanie się do Google Chrome i zapisanie wszystkich zakładek. Zapisz wszystkie strony internetowe dodane do ekranu głównego (lub innych ekranów) w jednym folderze. Następnie, jeśli wszystko zostanie usunięte, zaloguj się ponownie do Chrome i ponownie dodaj skróty z folderu zakładek.

Kredyt obrazu: Deepanker Verma przez Pexels

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej