Jak dodać opis do pytania w formularzu Google

Jak dodać opis do pytania w formularzu Google

Gdy dodasz nowe pytanie w Formularzach Google, ze zdziwieniem zauważysz, że nie zawiera ono pola opisu. Jak więc dodać opis do pytań w Formularzach Google, które są widoczne w formularzach innych osób? Na początek nie musisz w tym celu instalować żadnego skryptu ani wtyczki. Musisz ręcznie dodać opisy do pytań formularza Google w ustawieniach.

Dodaj opis do pytania w formularzu Google na PC

Otwórz formularz Google, w którym chcesz dodać opis. Upewnij się, że masz uprawnienia do edycji formularza. Użytkownicy nie posiadający uprawnień do edycji nie mogą w żaden sposób edytować formularza.

Po otwarciu formularza kliknij pytanie, aby je edytować. To aktywuje różne funkcje edycji. Kliknij ikonę z trzema kropkami w prawym dolnym rogu pola pytania. Wybierz z menu opcję Opis.

Formularz Google dodaj opis PC

Pod Twoim pytaniem pojawi się pole tekstowe Opis. Kliknij i zacznij pisać swoje pytanie.

Typ formularza Google Opis Pc

Dodaj opis do pytania w formularzu Google na urządzeniach mobilnych

Otwórz wymagany formularz Google na telefonie z Androidem lub iPhonie. Jeśli nie masz bezpośredniego dostępu do swojego linku, uruchom aplikację Dysk Google, a znajdziesz w niej wszystkie swoje formularze Google.

Kliknij pytanie, aby rozpocząć jego edycję. Na końcu pytania pojawi się ikona z trzema kropkami. Dotknij go, aby otworzyć menu. Wybierz z menu opcję Opis.

Formularz Google Dodaj opis Telefon komórkowy

Wprowadź opis swojego pytania w wyświetlonym polu Opis.

Typ formularza Google Opis Mobilny

Niestety w tekście opisu są pewne ograniczenia. Na przykład nie można dodawać nowych wierszy ani formatować tekstu (pogrubienie, podkreślenie itp.). Na szczęście możesz dodać linki w opisie; jednak nie można do nich hiperłącza. Aby dodać linki, po prostu skopiuj je i wklej w polach opisu w formularzu.

Czy mogę dodać opis do elementów listy kontrolnej Formularzy Google?

Nie, nie możesz dodawać opisów do elementów listy kontrolnej w Formularzach Google. Jeśli jednak chcesz, możesz umieścić opis pozycji w nawiasach po każdej pozycji na liście kontrolnej.

Formularz Google Dodaj opis do elementów listy kontrolnej

Co mam wpisać w opisie formularza Google?

Jeśli jest to opis sekcji lub tytułu, proszę opisać, co zawiera sekcja lub formularz, jak powinien być wypełniony, jak wykorzystasz informacje, instrukcje dla użytkownika itp. Jeśli jest to pytanie, opisz cel pytania, rodzaj odpowiedzi, której szukasz i czy muszą wziąć coś pod uwagę podczas odpowiadania na pytanie. Podobnie możesz wspomnieć, czy użytkownik może wybrać wiele elementów, czy nie.

Czytać  Jak dostosować skróty klawiszowe w Gmailu

Jeśli nie masz pewności, sprawdź gotowe szablony Google, aby uzyskać inspirację pod względem projektu, pytań i ich opisu. otwarty docs.google.com/forms W sieci. Na górze strony znajdziesz kilka szablonów. Kliknij galerię szablonów, aby zobaczyć więcej elementów, a następnie kliknij dowolny szablon, aby wyświetlić podgląd i edytować go zgodnie z własnymi potrzebami.

Galeria szablonów formularzy Google

Dodaj opis do formularza Google bez pytań

Często użytkownik może chcieć podać więcej informacji, których nie można dodać w polach opisu. W tym celu możesz dodać sekcję lub pole tytułu. Oba oferują pole opisu, w którym można wprowadzić wymagane dane. Aby dodać dowolne z nich, kliknij pytanie, w którym chcesz dodać informacje. Z wyświetlonego menu paska bocznego wybierz opcję Dodaj sekcję lub Dodaj tytuł i opis, w zależności od potrzeb. Co ciekawe, możesz zostawić pustą sekcję tytułową dla obu. W razie potrzeby możesz użyć obszaru opisu.

Formularz Google Dodaj opis bez pytania

Formularze Google są łatwe do tworzenia i mogą być używane na wiele sposobów. Na przykład możesz użyć go do tworzenia ankiet, formularzy rejestracji na wydarzenia, kwestionariuszy dla szkół itp. Zobacz inne dobre zastosowania Formularzy Google. Po utworzeniu i udostępnieniu formularza innym osobom możesz wybrać opcję otrzymywania powiadomień e-mail, gdy ktoś prześle formularz.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?