Jak dodać nowe konto użytkownika na Macu?

Jak dodać nowe konto użytkownika na Macu?

W dzisiejszych czasach prawie każdy może korzystać z komputera. W związku z tym w domu znajdziesz komputery stacjonarne, laptopy, urządzenia inteligentne i urządzenia przenośne. Z tego powodu komputery Mac często obsługują wiele urządzeń nadrzędnych. Aby rozwiązać ten problem, możesz dodać nowego użytkownika do komputera Mac.W rzeczywistości możesz dodać tyle, ile potrzebujesz.

W tym poście pokażemy, jak dodać nowego użytkownika do komputera Mac, porozmawiamy o tym, dlaczego chcesz to zrobić, i omówimy niektóre rzeczy, o których musisz pamiętać podczas przechodzenia przez ten proces.

Dlaczego chcesz dodać nowego użytkownika do swojego Maca?

W przeciwieństwie do komputerów stacjonarnych, laptopów, mniejszych urządzeń i urządzeń do noszenia, takich jak Apple Watch, są bardziej „osobiste”. Innymi słowy, Twój telefon i zegarek będą miały tylko jednego użytkownika. Chociaż może się to wydawać w przypadku komputera Mac Mini, MacBook lub iPada, często mają one wielu użytkowników. Na przykład:

  • Twój Mac mini (lub, co bardziej prawdopodobne, MacBook) może mieć wpływ na pracę szkolną Twojego dziecka.
  • iPad to świetny sposób, aby zapewnić dzieciom aktywność, podczas gdy Ty zajmiesz się innymi zadaniami.
  • Możesz mieć ograniczony budżet, więc udostępnisz MacBooka wszystkim, z którymi mieszkasz.
  • W miejscu pracy główny komputer w domu może mieć wielu użytkowników w ciągu dnia, w zależności od charakteru firmy.

Jest o wiele więcej scenariuszy, ale tutaj masz rację. Komputery są wspólne na wiele sposobów. Dlatego dobrym pomysłem jest oddzielenie różnych użytkowników, aby każdy mógł mieć własne dokumenty, aplikacje, ustawienia i nie tylko. Dzięki temu każdy, kto korzysta z maszyny, może spersonalizować wrażenia.

Jednym ze sposobów wprowadzenia tego w życie jest dodanie nowego użytkownika do komputera Mac. Zobaczymy to później.

Jak dodać nowego użytkownika do komputera Mac

Informacje o użytkowniku znajdziesz na ekranie „Preferencje systemowe -> Użytkownicy i grupy”. Jeśli zaczniesz pisać to na Spotlight lub Alfred, przejdziesz od razu do tego.

Ekran Użytkownicy i grupy.

Aby dodać nowego użytkownika do komputera Mac, kliknij ikonę Więcej na lewym pasku narzędzi.

Ikona Więcej, aby dodać nowego użytkownika na Macu.

Na wyświetlonym ekranie będziesz musiał wypełnić puste pola. Wszystkie są proste i nie powinny zająć więcej niż minutę.

Dodaj nowego użytkownika do komputera Mac.

Należy jednak pamiętać o rozwijanym menu Nowe konto. Pozwala to zmienić globalne uprawnienia użytkownika.

wybierz uprawnienia dla nowego użytkownika.

Zalecamy pozostawienie opcji Standard lub Tylko udostępnianie. Ustawienia Grupy pozwalają określić nazwę i zastosować zestaw uprawnień, które można przypisać innym, w taki sam sposób jak wartości domyślne.

Czytać  6 sposobów na naprawienie problemu z Apple Watch, który nie odblokowuje komputera Mac

Po wypełnieniu pola kliknij przycisk „Utwórz użytkownika” i pozwól komputerowi Mac zrobić swoje. Po kilku sekundach zobaczysz nowego użytkownika na liście Inni użytkownicy. W tym momencie możesz wylogować się jako użytkownik z menu Apple i zalogować się jako inny użytkownik.

Menu Wyloguj się w systemie macOS.

Możesz także skonfigurować niektóre opcje logowania, klikając odpowiednią opcję. Kluczowym ustawieniem jest tutaj możliwość skonfigurowania szybkiego przełączania użytkowników.

Szybkie przełączanie użytkownika na macOS.

Pozwala to zmienić użytkownika, który jest zalogowany z paska menu, bez wylogowywania się wszystkich innych. Jest idealny dla zapracowanych gospodarstw domowych, które często przekazują urządzenia regularnie.

W podsumowaniu

Komputery i urządzenia są drogie, a w przypadku produktów Apple jest to podwojone. W związku z tym niektóre urządzenia przemieszczają się między różnymi członkami domu lub miejsca pracy. Jeśli jednak dodasz nowego użytkownika do komputera Mac lub kilku z nich, każdy z nich może mieć własną przestrzeń bez wpływu na inne osoby korzystające z urządzenia.

Jeśli chcesz ukryć konta użytkowników na komputerze Mac, również to omówiliśmy. Czy chcesz dodać nowego użytkownika do swojego Maca, a jeśli tak, jakie są tego powody? Daj nam znać w sekcji komentarzy!

.

Czy ten artykuł jest przydatny?