Jak dodać inną tapetę do każdego ekranu głównego Androida?

How To Add A Different Wallpaper To Each Android Home Screen Featured

Urządzenia z Androidem mają wiele różnych ekranów głównych. Problem polega na tym, że gdy wybierzesz obraz jako tapetę tła, rozciąga się on na wszystkie ekrany lub po prostu się powtarza. Chociaż może to być w porządku, czasami chcesz zobaczyć coś innego. Tutaj pokażemy, jak dodać inną tapetę do każdego ekranu głównego Androida za pomocą Multipicture Live Wallpaper.

Co robi wieloobrazowa tapeta na żywo?

Wieloobrazowa animowana tapeta dzieli wszystkie ekrany główne, dzięki czemu tapetę i/lub tło można wybrać dla każdego ekranu niezależnie od innych ekranów. Pomimo nazwy, nie możesz mieć różnych żywych tapet na każdym ekranie – tylko statyczne obrazy. Jeśli wolisz żywe tapety, rozważ te żywe tapety pogodowe.

Jak dodać inną tapetę do każdego sklepu Play na ekranie głównym Androida

Dodawanie obrazu do ekranu głównego Androida

Multipicture Live Wallpaper to tapeta na żywo, więc musisz ustawić ją jako tapetę, tak jak każdą inną animowaną tapetę na Androida. Po zainstalowaniu aplikacji wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz „Ustawienia” (na swoim urządzeniu, a nie w aplikacji) i wybierz „Tapeta i motyw”. Możesz także długo nacisnąć pusty obszar ekranu i wybrać „Tapeta i motyw”, gdy pojawi się na dole.
Jak dodać inną tapetę do każdego motywu tapety na ekranie głównym Androida?
 1. Przewiń w dół, aż zobaczysz „tapety” na żywo.
Jak dodać inną tapetę do każdej tapety na żywo na ekranie głównym Androida
 1. Wybierz „MultiPicture Live Wallpaper”, aby przejść bezpośrednio do MultiPicture Live Wallpaper, aby ustawić wszystko.
Jak dodać inną tapetę do każdego ekranu głównego Androida Wybierz Multi
 1. Zezwól MultiPicture Live Wallpaper na dostęp do plików i multimediów.
Jak dodać inną tapetę do każdego ekranu głównego Androida Zezwól na dostęp

Domyślnie aplikacja zacznie wyświetlać obrazy z Twojej galerii. Stuknij obraz, a następnie stuknij „Ustawienia”, które pojawią się na dole. Nie dotknij „Zastosuj”.

Ponieważ aplikacja jest aplikacją na żywo, chce, abyś wybrał folder jako źródło obrazów. To po prostu zmieni tapetę ekranu głównego Androida w pokaz slajdów. Aby wyświetlić inną tapetę na każdym ekranie głównym Androida, musisz przypisać każdą stronę indywidualnie.

 1. W sekcji „Ustawienia ekranu” wybierz „Dodaj indywidualne ustawienia”.
Jak dodać inną tapetę do każdego indywidualnego ekranu głównego Androida?
 1. Pozostaw ustawienie na „1”, aby dostosować swój pierwszy ekran główny, i dotknij „OK”.
Jak dodać inną tapetę do każdego ekranu głównego Androida 1
 1. Dotknij opcji „Ustawienia ekranu 1”.
Jak dodać inną tapetę do każdego ekranu głównego Androida jeden z ustawień
 1. Dotknij „Źródło obrazu”. Możesz także dostosować kolor tła (jeśli obraz nie mieści się w pełni na ekranie), przyciąć/zmienić rozmiar obrazu i nie tylko.
Jak dodać inną tapetę do każdego źródła obrazu na ekranie głównym Androida
 1. Wybierz „Single Picture”, w przeciwnym razie otrzymasz pokaz slajdów.
Jak dodać inną tapetę do każdego pojedynczego obrazu na ekranie głównym Androida?
 1. Wybierz żądany obraz.
 2. Stuknij przycisk/ikonę wstecz, aby powrócić do strony ustawień.
 3. Powtórz ten proces dla każdego ekranu głównego Androida. Pamiętaj, aby zmienić numer na numer ekranu głównego. Na przykład, jeśli zmieniasz drugą stronę, wybierz „2”, a następnie „Ustawienia ekranu 2”.
Czytać  Jak przeprowadzić odwrotne wyszukiwanie obrazu na iPhonie i iPadzie

Jeśli nie chcesz, aby ekran blokady się zmieniał lub chcesz użyć innego obrazu, dotknij opcji „Użyj ustawień ekranu blokady”. Gdy zaznaczysz to pole, otrzymasz nowe ustawienie o nazwie „Ustawienia ekranu blokady”. Dotknij tego, aby wybrać obraz ekranu blokady.

Jak dodać inną tapetę do każdego ekranu blokady ekranu głównego Androida?

Po zakończeniu użyj przycisku / ikony Wstecz, aby powrócić do ekranu głównego MultiPicture Live Wallpaper. Jeśli przypadkowo wyjdziesz z aplikacji, wróć do „Tapet i motywów” i otwórz ją stamtąd.

Kiedy się wycofasz, zobaczysz czarny ekran. Poczekaj, aż załaduje się pierwszy obraz ekranu. Dotknij ekranu, a następnie „Zastosuj”.

Jak dodać inną tapetę do każdego ekranu głównego Androida?

Dotknij „Ustaw” i wybierz „Zablokuj ekran”, aby użyć aplikacji do sterowania tapetami.

Jak dodać inną tapetę do każdego zestawu ekranu głównego Androida?

Rzeczy do rozważenia

Nawet jeśli tapety na ekranie głównym Androida nie włączają się i wyłączają jak tapeta na żywo, nadal jest to aplikacja na żywo. Oznacza to, że równie intensywnie wykorzysta twoje zasoby.

Jeśli masz urządzenie klasy podstawowej, starsze lub takie, które już szybko zużywa baterię, ta aplikacja znacznie szybciej wyczerpie urządzenie. Nawet w przypadku urządzeń wyższej klasy zauważysz, że bateria szybciej się wyczerpuje.

Stwórz własną wieloekranową tapetę

Istnieje alternatywa dla korzystania z aplikacji do tapet na żywo; jednak musisz być trochę kreatywny. W takim przypadku utworzysz własną tapetę, która rozciąga się na wiele ekranów. Zazwyczaj obejmuje to najwyżej dwa do trzech ekranów.

Aby to zadziałało, musisz użyć narzędzia do edycji obrazu, aby połączyć dwie lub więcej tapet w jedną. Chociaż możesz używać dowolnego edytora, Kanwa jest prosty i darmowy. Polecam zrobić to w przeglądarce, ponieważ łatwiej jest manipulować obrazami.

W witrynie Canva wybierz opcję „Graj w serwisie Canva”.

Jak dodać inną tapetę do każdego ekranu głównego Androida Canva

Następnie możesz wybrać dowolne obrazy z sekcji „Zdjęcia” w lewym okienku lub przesłać własne za pomocą opcji „Przesłane”. Dzięki temu możesz wybrać obrazy pobrane na telefon lub komputer. Zacznij od jednego obrazu i dostosuj go tak, aby zajmował tylko połowę miejsca do edycji w prawym okienku. Powtórz ten proces, aby dodać drugi obraz.

Po zakończeniu powinno wyglądać mniej więcej tak.

Jak dodać inną tapetę do każdego ekranu głównego Androida Edytor Canva

Wybierz „Pobierz” w prawym górnym rogu i wybierz go po raz drugi, aby zaakceptować domyślne opcje. Nie potrzebujesz adresu e-mail, aby cokolwiek pobrać, pomimo wyświetlonego okna komunikatu.

Jak dodać inną tapetę do każdego ekranu głównego Androida Pobieranie Canva

Jeśli zrobiłeś to na swoim komputerze, przenieś obraz na swój telefon z Androidem. Następnie, gdy wybierzesz obraz do ustawienia jako tło, upewnij się, że wybrałeś opcję rozciągania się na wiele ekranów. Wyrównaj obraz tak, jak chcesz i ustaw go jako tapetę.

Jak dodać inną tapetę do każdego ustawionego ekranu głównego Androida

Uzyskanie idealnego rozmiaru może wymagać kilku prób i błędów, ale zapobiegnie to szybszemu zużyciu baterii. Na przykład możesz chcieć zostawić trochę białej przestrzeni po zewnętrznych stronach obrazów, aby pokazać ich więcej na ekranie.

Czytać  7 najlepszych rozwiązań dla Google Play Store Moje aplikacje nie wyświetlają się

Często Zadawane Pytania

1. Dlaczego dostaję czarny ekran dla moich tapet?

Upewnij się, że pierwsza tapeta ekranu zostanie w pełni załadowana w aplikacji MultiPicture Live Wallpaper, zanim klikniesz „Zastosuj”. Jeśli ekran jest nadal czarny, ekran będzie albo czarny, albo tylko jeden obraz na wszystkich ekranach.

2. Dlaczego aplikacja nie działa na moim urządzeniu?

MultiPicture Live Wallpaper to starsza aplikacja (ostatnia aktualizacja w 2013 roku). Jednak nadal jest to jedna z najlepszych dostępnych darmowych opcji. Działa na większości urządzeń, w tym na urządzeniach z Androidem 12. Jednak w opisie aplikacji znajduje się informacja, że ​​może w ogóle nie działać na urządzeniach Galaxy.

Chociaż istnieje wersja premium z dodatkowymi funkcjami, wypróbuj najpierw bezpłatną, aby upewnić się, że działa na Twoim urządzeniu. Niektórzy użytkownicy Galaxy zgłaszali, że darmowa wersja działała, ale premium nie.

3. Dlaczego moje obrazy są cykliczne, a nie statyczne?

Najczęstszym powodem takiego stanu rzeczy jest to, że mogłeś coś zmienić w „Ustawieniach wspólnych” w aplikacji MultiPicture Live Wallpaper. Jeśli wybierzesz folder lub zestaw obrazów w ustawieniach wspólnych, może to zastąpić indywidualne ustawienia ekranu. Pozostaw te ustawienia całkowicie w spokoju, aby uniknąć problemów.

4. Czy istnieją inne sposoby dostosowania ekranu głównego Androida?

Istnieje wiele sposobów dostosowania ekranu głównego Androida. Na przykład możesz ustawić inny ekran główny jako domyślny, zmienić układ (w tym usunąć skróty do aplikacji) lub dodać stronę kanału informacyjnego.

Kredyt obrazu: Andrew M. przez Unsplash

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej