Jak dodać czat WhatsApp do swojej witryny WordPress?

Jak dodać czat WhatsApp do swojej witryny WordPress?

Chociaż poczta e-mail jest często idealnym kanałem komunikacji z odwiedzającymi Twoją witrynę, w niektórych przypadkach może być zbyt czasochłonna lub niewygodna dla Twojej firmy. W takich sytuacjach warto dodać czat WhatsApp do swojej witryny, aby użytkownik mógł się od razu skontaktować.

W tym poście zobaczymy, jak dodać czat WhatsApp do swojej witryny WordPress. Zanim to nastąpi, porozmawiajmy więcej o tym, czym jest chatbot.

Co to jest chatbot?

Sztuczna inteligencja (AI) to dominująca technologia we współczesnej sieci. Wiele aplikacji wykorzystuje sztuczną inteligencję do „humanizowania” działań, które w innym przypadku byłyby zrobotyzowane i oparte na maszynach.

Chatbot może być złożonym programem, ale w istocie pobiera informacje od użytkownika i generuje wynik. Różnica między tym a każdym innym programem polega na tym, jak chatbot uzyskuje i reaguje na te wyniki.

Jest konwersacyjny, a celem jest rozmowa z użytkownikiem tak, jak robiłby to człowiek. Jest to (oczywiście) trudne zadanie, a programiści pracują przez całą dobę, aby poprawić sposób interakcji chatbotów.

Mimo to technologia jest wystarczająco dobra, aby można ją było wdrożyć w Internecie i istnieją rozwiązania dla większości głównych platform komunikacyjnych.

Dlaczego miałbyś używać chatbota WhatsApp dla WordPressa zamiast innych platform?

Często zauważysz, że podczas wdrażania chatbota w WordPress będziesz korzystać z Facebook Messenger lub WhatsApp. Oczywiście oba rozwiązania znajdują się pod tym samym parasolem korporacyjnym i żadne z nich nie jest słabe.

Jednak WhatsApp ma ponad dwa miliardy użytkowników. To sprawia, że ​​jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji do czatu na świecie. Ponadto jest prostszy niż Messenger w tym sensie, że nie potrzebuje Facebooka do działania. Oznacza to, że masz więcej potencjalnych klientów, w tym tych, którzy używają WhatsApp jako pierwszej aplikacji do przesyłania wiadomości.

Ogólnie rzecz biorąc, dobrym pomysłem jest umożliwienie odwiedzającym łatwego komunikowania się z Tobą, a WhatsApp zaznacza wszystkie właściwe pola.

Czytać  10 przydatnych funkcji Brave, o których istnieniu nie wiedziałeś

Jak dodać czat WhatsApp do swojej witryny WordPress?

Do tego używamy Czat społecznościowy. Jest bezpłatny, ma pięć gwiazdek w katalogu wtyczek WordPress i otrzymuje regularne aktualizacje.

1. Zaloguj się do swojego pulpitu WordPress i znajdź stronę „Wtyczki -> Dodaj nowy” po lewej stronie.

Przycisk Dodaj nowy w WordPress.

2. Na ekranie „Dodaj wtyczki” wyszukaj „Czat społecznościowy” w dedykowanym pasku wyszukiwania. Gdy się pojawi, kliknij przycisk „Zainstaluj teraz”. Gdy zmieni się na Aktywuj, kliknij to również.

Wtyczka czatu społecznościowego WhatsApp.

3. W tym momencie WordPress zrobi swoje. Gdy zobaczysz ekran sukcesu, możesz rozpocząć konfigurację wtyczki.

4. Twoim pierwszym zadaniem jest przejście do ekranu Ustawienia; możesz kliknąć link obok wtyczki Social Chat.

Link Ustawienia czatu społecznościowego.

Spowoduje to przejście do strony „Czat społecznościowy -> Witamy”.

Ekran powitalny czatu społecznościowego.

5. Tutaj możesz zmienić wszystkie rodzaje opcji, chociaż konieczne jest ustawienie prawidłowego numeru telefonu WhatsApp. Oczywiście powinien to być główny numer telefonu Twojej firmy. Możesz znaleźć tę opcję na ekranie przycisków.

Dodaj numer telefonu do czatu społecznościowego.

Numer musi być w formacie międzynarodowym jako ciąg cyfr (na przykład „15551234567” nad „+ 001- (555) 1234567”.

6. Kiedy będziesz gotowy, kliknij przycisk Zapisz. Wtyczka jest gotowa do użycia już teraz!

Zachęcamy również do przeczytaj dokumentację i poeksperymentuj z opcjami wtyczki. Z darmową wersją można zrobić wiele i jest to potężny sposób na dodanie chatbota WhatsApp do WordPressa.

7. Jeśli spojrzysz na swoją witrynę, zobaczysz pływający przycisk gotowy do interakcji.

Przycisk czatu WhatsApp.

Gdy użytkownik kliknie na to, rozwinie się do pełnego okna czatu.

Okno czatu WhatsApp.

To prawie wszystko, co musisz wiedzieć, aby korzystać z czatu społecznościowego. Użytkownik kliknie dedykowanego „przedstawiciela”, aby rozpocząć czat. Stamtąd zostanie przeniesiony do WhatsApp.

Jeśli chcesz założyć własnego przedstawiciela chatbota, możesz to zrobić na stronie „Czat społecznościowy -> Kontakty”.

Inne wtyczki WordPress do WhatsApp Chatbox

Oczywiście czat społecznościowy nie jest jedynym dostępnym rozwiązaniem. WordPress ma wiele wtyczek do czatu WhatsApp w katalogu wtyczek. Na przykład, Kliknij, aby porozmawiać to proste i nieskomplikowane rozwiązanie.

Kliknij, aby porozmawiać Wtyczka czatu WhatsApp.

Aplikacja czatu WP jest też fajny i wygląda jak czat społecznościowy.

Wtyczka czatu WhatsApp w aplikacji WP Chat.

Oczywiście wtyczek jest jeszcze więcej w zależności od Twoich potrzeb. Nasza rada to rozejrzeć się Katalog wtyczek i wypróbuj kilka, zanim wybierzesz jeden.

Czytać  11 aplikacji do oglądania filmów ze znajomymi online

Kończący się

Zapewnienie klientom szybkiego kontaktu z Tobą ma kluczowe znaczenie. Poczta e-mail jest dobra, ale może być powolna. Zamiast tego świetnym rozwiązaniem jest czat WhatsApp na Twojej stronie WordPress. Tymczasem możesz zobaczyć, jak wysyłać wysokiej jakości filmy na WhatsApp i naprawiać WhatsApp, gdy nie działa.

Źródło obrazu: Ilustracja wektorowa koncepcja Chatbot AI

.

Czy ten artykuł jest przydatny?