Jak całkowicie zablokować dostęp do Internetu dla określonych aplikacji na Androida

Jak całkowicie zablokować dostęp do Internetu dla określonych aplikacji na Androida

Jeśli masz w telefonie dużą liczbę aplikacji, będą one nadal zużywać cenne zasoby sieciowe, nawet jeśli nie korzystasz z nich aktywnie. Różne aplikacje używają danych w tle, podczas gdy inne nie używają dużo danych, ale łączą się z Internetem, aby bombardować Cię reklamami. Jeśli wyłączysz dostęp do Internetu, nie będzie więcej reklam!

Niektóre telefony z Androidem mają wbudowane metody całkowitego wyłączania Wi-Fi i łączności danych z niektórych aplikacji (lub przynajmniej korzystania z danych w tle), podczas gdy w przypadku innych telefonów konieczne jest użycie aplikacji innej firmy, aby zablokować dostęp do Internetu. niektóre aplikacje. Dowiesz się, jak ominąć to ograniczenie systemowe i wyłączyć wszystkie formy dostępu do Internetu dla aplikacji, których nie chcesz teraz usuwać.

Blokuj dostęp do Internetu aplikacji za pomocą Androida

Jak wspomniano powyżej, nie wszystkie telefony z Androidem mają następujące opcje, a w szczególności wydaje się, że nowsze wersje Androida całkowicie je usunęły.

Jeśli jesteś użytkownikiem OnePlus, możesz na przykład przejść do „Ustawienia -> Użycie danych -> Twoja karta SIM”.

Stuknij ikonę menu, a następnie „Kontrola wykorzystania danych”.

Blokuj dostęp do Internetu Określone aplikacje Kontrola wykorzystania danych Android Oneplus

W tym miejscu zobaczysz pełną listę aplikacji i możesz dotknąć menu rozwijanych po prawej stronie każdej z nich, aby określić, czy chcesz, aby były online tylko przez Wi-Fi, tylko dane, czy nie.

Blokuj dostęp do Internetu Określone aplikacje Kontrola wykorzystania danych Android Oneplus 2

Na niektórych telefonach z Androidem (Android 9.0 Pie i nowsze) możesz zrobić to samo, przechodząc do „Ustawienia -> Sieć i Internet -> Sieć komórkowa -> Użycie danych -> Dostęp do sieci”, a następnie kontrolując, które aplikacje mają dostęp do danych i Wi -Fi za pomocą pól wyboru.

Blokuj dostęp do Internetu Określone aplikacje Zintegrowany 2

Całkowicie blokuj dostęp do Internetu dla wybranych aplikacji za pomocą NetGuard

Aby całkowicie zablokować dostęp do Wi-Fi i danych mobilnych, musisz pobrać aplikację ze Sklepu Play o nazwie NetGuard: brak zapory root. Jest to jedna z najlepszych aplikacji do blokowania dostępu online do dowolnej aplikacji bez zrootowania telefonu. Nie ma reklam, trackerów ani innych obaw dotyczących prywatności.

Czytać  Jak używać skrótów Siri na Apple Watch

W przypadku podróżnych w roamingu międzynarodowym aplikacja umożliwia blokowanie aplikacji systemowych. Aplikacja jest kompatybilna z systemem Android 5.1 i wyższym.

Jak tylko otworzysz aplikację, zobaczysz, że Netguard jest wyłączony. Włącz przełącznik. Aktywuje funkcję podobną do „VPN”, która służy do aktywacji lub dezaktywacji dostępu do Internetu do różnych aplikacji.

Aplikacje na Androida Internet Netguard wyłączony 1

Zauważysz dwa kolory ikon sieci: zielonkawy odcień i czerwonawy odcień, co oznacza odpowiednio „włączony” i „wyłączony”. Zostaną one umieszczone w widocznym miejscu obok każdej aplikacji. Wszystko, co musisz zrobić, to dotknąć ikon, aby w razie potrzeby włączać i wyłączać Internet. Domyślnie ikona jest zawsze zielona dla „Wi-Fi” po lewej stronie i „danych mobilnych” po prawej stronie.

Aplikacje na Androida Aplikacja internetowa wyłączona 1

W niektórych przypadkach, zwłaszcza w przypadku aplikacji do przesyłania wiadomości, takich jak Slack, usługi Google Play odbierają wiadomość przychodzącą, a nie bezpośrednio aplikację. Dlatego musisz wyłączyć Internet dla aplikacji do przesyłania wiadomości i Usług Google Play.

Aplikacje na Androida Internetowy Menedżer pobierania 1

W pozostałych przypadkach dostęp do aplikacji przez Internet jest kontrolowany przez Download Manager, np. w przypadku YouTube, Zoom i innych aplikacji wideo/wideokonferencyjnych. Na szczęście NetGuard jest kompatybilny ze wszystkimi aplikacjami w systemie.

Aplikacje na Androida Youtube Odblokowane 1

Zminimalizuj dostęp do Internetu w ustawieniach

Jeśli Twoim celem jest zminimalizowanie korzystania z Internetu przez aplikacje i nie zatrzymywanie go całkowicie, istnieją pewne popularne metody, które możesz wypróbować. W systemie Android w wersji 7.0 lub nowszej możesz korzystać z funkcji oszczędzania danych. Aby uzyskać do tego dostęp, przejdź do „Ustawienia -> Sieć i Internet” i wybierz sieć Wi-Fi. Na niektórych telefonach może być widoczny jako ikona.

Sieć internetowa aplikacji na Androida 1

Menu zapisywania danych ma przełącznik, który pozostaje wyłączony. Zaraz po włączeniu zobaczysz listę aplikacji z dostępem do Internetu, którymi można sterować.

Aplikacje na Androida Zapisywanie danych w Internecie wyłączone

Włączając zapisywanie danych, możesz zatrzymać autoodtwarzanie wideo i automatyczne pobieranie oraz ograniczyć niepotrzebne obrazy.

Aby uzyskać dodatkowe ograniczenia, możesz także wyłączyć dostęp do lokalizacji dla wszystkich aplikacji, gdy nie są używane, i zmniejszyć zużycie danych w tle.

Odmowa lokalizacji aplikacji na Androida w Internecie 1

Aby ponownie uruchomić dostęp do Internetu dla aplikacji, po prostu zmień kolor ikon danych mobilnych i Wi-Fi z powrotem na zielony. Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących systemu Android, poniżej opisano, jak podłączyć kontroler Xbox One do systemu Android. Możemy również wskazać najlepsze alternatywy dla Androida Auto, ponieważ usługa Google została technicznie zamknięta.

Czytać  Najlepsze aplikacje Instagram Stories, dzięki którym się wyróżnisz

Czy ten artykuł jest przydatny?