Jak bezpłatnie korzystać z pakietu Microsoft Office na Chromebooku

Jak bezpłatnie korzystać z pakietu Microsoft Office na Chromebooku

Jak wiesz, system operacyjny Chrome to inny system operacyjny niż zwykły system Windows i nie można na nim instalować aplikacji systemu Windows. Jeśli więc chcesz korzystać z pakietu Microsoft Office na swoim Chromebooku, nie będziesz w stanie zainstalować oprogramowania Microsoft Office, ale istnieją sposoby na obejście tego.

Oto, jak bezpłatnie uruchomić pakiet Microsoft Office na Chromebooku.

Poprzez aplikacje Microsoft Office na Androida

Większość, jeśli nie wszystkie, najnowsze Chromebooki mają obsługę aplikacji na Androida, co oznacza, że ​​możesz uruchamiać aplikacje na Androida na Chromebooku. Jest to teraz najłatwiejsza metoda uruchamiania pakietu MS Office na Chromebooku. Wystarczy odwiedzić Sklep Google Play i pobrać aplikacje pakietu Office dostępne na Chromebooki i Androida.

Ta opcja powinna być spacerkiem po parku, jeśli znasz Sklep Play. Wykonaj te proste kroki, aby pomóc Ci, jeśli jest to Twój pierwszy raz. Będziesz musiał pobrać każdą aplikację Microsoft Office osobno, a nie pakiet all-in-one.

1. Otwórz Sklep Google Play.

Microsoft Office na Chromebooka 1

2. Kliknij pasek wyszukiwania i wpisz nazwę programu pakietu Office, którego potrzebujesz.

3. Wybierz program.

Microsoft Office na Chromebooka 2

4. Kliknij zainstaluj.

5. Po zakończeniu pobierania otwórz aplikację w programie uruchamiającym Chrome.

6. Zaloguj się do istniejącego konta Microsoft. Możesz zdecydować się na zalogowanie na swoje konto subskrypcyjne dla Office 365.

Microsoft Office na Chromebooka 3

Oto kilka linków, które pomogą Ci zaoszczędzić czas:

Możesz sprawdź tę listę aby zobaczyć aktualne modele Chromebooków, które obsługują aplikacje na Androida teraz lub wkrótce będą obsługiwać aplikacje na Androida.

Korzystanie z pakietu Microsoft Office Online

Jeśli Twój Chromebook nie obsługuje Androida, nie musisz się martwić. Nadal możesz używać pakietu Microsoft Office z Microsoft Office Online. Ta wersja online umożliwia dostęp do edycji, a także udostępnianie plików pakietu Office bezpośrednio w przeglądarce. Jedynym minusem jest to, że musisz mieć połączenie z Internetem, zanim MS Office będzie mógł działać na Twoim Chromebooku.

Czytać  Jak naprawić Sklep Google Play nie działa na Chromebooku?

Oto niektóre aplikacje, z których możesz korzystać w trybie online z pakietem Microsoft Office:

  • Excel online
  • Jeden dysk
  • OneNote online
  • Outlook.com
  • PowerPoint online
  • Microsoft Sway
  • Słowo w Internecie

Korzystanie z rozszerzenia Office Chrome

Jeśli Twój Chromebook korzysta z Chrome Web Store zamiast ze Sklepu Google Play, nadal możesz korzystać z pakietu Microsoft Office dla Chromebooka. Jednak będziesz musiał użyć Rozszerzenie biura zamiast.

Z technicznego punktu widzenia używa to tylko internetowej wersji aplikacji pakietu Office. Po dodaniu go do Chromebooka możesz szybko uzyskiwać dostęp do programów Outlook, PowerPoint, Word, Excel, OneNote i OneDrive bezpośrednio z przeglądarki.

Zacznij od kliknięcia lub dotknięcia ikony pakietu Office w przeglądarce i zalogowania się na swoje konto Microsoft.

Jak korzystać z pakietu Microsoft Office na Chromebooku, aby zalogować się za darmo

Po zalogowaniu, po kliknięciu ikony rozszerzenia, zobaczysz dostępne aplikacje i najnowsze dokumenty, aby szybko wznowić od miejsca, w którym zostało przerwane.

Jak korzystać z pakietu Microsoft Office na Chromebooku, aby uzyskać listę bezpłatnych aplikacji

Korzystanie z Microsoft Teams

Jeśli chcesz mieć bardziej współpracujące środowisko, możesz również użyć Microsoft Teams w połączeniu z Microsoft Office. Kiedyś była to tylko opcja premium, teraz możesz ją zainstalować za darmo do użytku osobistego.

Najłatwiejsza metoda dotyczy wersji przeglądarki. Po prostu idź do zespoły.microsoft.com i zaloguj się za pomocą swojego konta Microsoft.

Jak korzystać z pakietu Microsoft Office na Chromebooku na darmowych komputerach

Następnie możesz dodać skrót na ekranie głównym, aby łatwo otwierać aplikację Teams, kiedy tylko chcesz.

Otwórz menu przeglądarki Chrome w prawym górnym rogu, wybierz „Więcej narzędzi” i wybierz „Utwórz skrót”.

Jak korzystać z pakietu Microsoft Office na Chromebooku, aby uzyskać bezpłatny skrót

Dodaj nazwę i umieść skrót tam, gdzie chcesz.

Chociaż aplikacja Microsoft Teams nie działa tak dobrze, zwłaszcza na tabletach, możesz pobierz go ze sklepu Google Play jeśli Twój Chromebook obsługuje aplikacje na Androida.

Kończący się

Korzystanie z pakietu Microsoft Office na Chromebooku jest dość proste. Możesz uruchomić aplikacje na Androida lub wersję online. Oba będą działać dobrze, choć z pewnymi ograniczeniami. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat uruchamiania innych aplikacji Windows na Chromebooku. Chcesz zagrać w przerwie? Dowiedz się, jak zainstalować Steam również na Chromebooku.

Czytać  9 wskazówek dotyczących używania i dostosowywania półki na Chromebooka

.

Czy ten artykuł jest przydatny?