Jak automatycznie zmienić kolor komórki w arkuszach google

Sheets Color Cells Featured

Czasami użycie komórek zmieniających kolor w arkuszu kalkulacyjnym może być przydatną pomocą wizualną do szybkiej oceny danych. Jeśli chcesz korzystać z tej funkcji w Arkuszach Google, bardzo łatwo jest ją skonfigurować tak, aby komórka zmieniała kolor na podstawie danych.

Jak zmienić kolor komórki w arkuszach google

Na potrzeby tego przykładu stwórzmy arkusz kalkulacyjny, aby zapisywać, ile kilometrów przebiegłem w ciągu tygodnia. Staram się być w formie, więc stworzyłem następujący arkusz kalkulacyjny, aby śledzić przebieg moich biegów:

Arkusze Kolor Komórki Strona główna

Najlepiej byłoby, gdybym co tydzień biegał 10 mil, a następnie rejestrował co tydzień, aby zobaczyć, w których tygodniach poszło mi dobrze, a w których nie osiągnąłem celu. Aby łatwiej było zobaczyć, jak dobrze sobie radziłem w każdym tygodniu, chcę, aby komórka „Ogółem” zmieniała kolor na czerwony, gdy przebiegłem w tygodniu mniej niż 10 mil. Jak tylko przebiegnę 10 mil lub więcej, chcę, żeby zmienił kolor na zielony.

Po pierwsze: założyłem podstawowe SUM funkcja, która dodaje przebieg tygodnia.

Arkusze Kolor Komórki Suma

Następnie wybrałem komórkę sumy całkowitej, kliknąłem „Format”, a następnie „Formatowanie warunkowe”.

Warunkowe komórki koloru liści

Po otwarciu tego okna znajdziesz wiele opcji. Przede wszystkim chcę to ustawić tak, aby jak przebiegnę mniej niż 10 mil, komórka zaświeci się na czerwono.

Kliknąłem menu rozwijane pod „Formatuj komórki, jeśli…” i wybrałem „Mniej niż”. W polu pod etykietą „Wartość lub formuła” wpisałem „10”. Kliknąłem pole pod „Styl formatu” i to z czerwonym tłem. Ostateczny wynik pokazano na poniższym obrazku.

Liście Kolor komórek Czerwona komórka

Teraz mój telefon komórkowy zmienia kolor na czerwony, gdy przebiegnę mniej niż 10 mil.

Liście Kolor komórek Czerwona komórka Całość

Teraz, gdy reguła jest już skonfigurowana, kliknąłem „Gotowe” na dole. W menu reguł kliknąłem „Dodaj kolejną regułę”.

Arkusze Kolor Komórki Inne

Tym razem wprowadziłem warunki, aby zmienić kolor komórki na zielony: wtedy przebiegłem 10 mil lub więcej. W formule ustawiłem ją na „Większe niż lub równe”, a liczbę na „10”. Domyślnie komórka jest ustawiona na kolor zielony, więc nie muszę tego zmieniać; jednak ustawiłem to, aby tekst był pogrubiony, aby naprawdę pokazać mój sukces.

Czytać  Jak tworzyć i dodawać niestandardowe emotikony do swojego serwera Discord

Poniższy obraz pokazuje, jak wygląda ten wynik.

Liście Kolor komórki Zielona komórka

Kliknąłem Gotowe, a komórka pokazuje teraz linijki.

Arkusze Kolor Komórki Linijki

Teraz spróbuj. Jeśli skonfiguruję arkusz kalkulacyjny z danymi równymi mniej niż 10 mil, komórka pozostanie czerwona.

Liście Kolor Komórki Koniec Czerwony

Jednak osiągnąłem swój cel. Nie tylko komórka zmieniła kolor na zielony, ale tekst został automatycznie pogrubiony.

Liście Kolor Komórki Końcowy Zielony

Teraz przychodzi najtrudniejsza część; faktycznie działa!

Ustaw skalę kolorów dla całej kolumny

Jak można się domyślić, możesz warunkowo sformatować całą kolumnę, tak jak komórkę, klikając kolumnę (zamiast komórki), a następnie klikając „Formatuj -> Formatowanie warunkowe” i wykonując ten sam proces, co powyżej.

Automatyczne wypełnienie komórki kolorem Arkuszy Google Skala X

Ale pod „Warunkowymi regułami formatowania” jest cała dodatkowa warstwa. Jeśli chcesz, aby wszystkie dane w kolumnie były pokolorowane w skali (na przykład przejdź od przezroczystego do jasnozielonego, nieco ciemniej zielonego, ciemnozielonego i bardzo ciemnozielonego), możesz kliknąć „Skala kolorów” w obszarze Reguły formatowania warunkowego .

Skala automatycznego wypełniania komórek kolorów Arkuszy Google 2

Tutaj możesz ustawić punkt minimalny, punkt środkowy i punkt maksymalny na podstawie liczb w kolumnie, tak aby każdej komórce był przypisany kolor na skali na podstawie jej wartości.

Automatyczne wypełnianie komórki kolorem Arkuszy Google Lista rozwijana

Możesz wpisywać liczby w polach „punktów” na podstawie wiedzy o danych w kolumnie, ale Arkusze Google automatycznie obliczają minimalny, środkowy i maksymalny punkt w kolumnie i automatycznie wypełniają te pola dla ty po wybraniu jednostki z menu rozwijanego (liczba, procent lub procent).

Teraz, gdy wiesz, jak sprawić, by komórka automatycznie zmieniała kolor, następną rzeczą, którą musisz zrobić, jest automatyczne przeliczanie walut lub tłumaczenie dowolnego języka w Arkuszach Google. Nie zapomnij sprawdzić tych dodatków, aby ulepszyć Arkusze Google.

Czy ten artykuł jest przydatny?