Jak automatycznie zalogować się do komputera z systemem Windows 10?

Jak automatycznie zalogować się do komputera z systemem Windows 10?

Jeśli używasz urządzenia z systemem Windows głównie w domu lub w innym bezpiecznym środowisku, możesz zezwolić mu na automatyczne logowanie się na konto administratora. Pomaga to ominąć hasło systemowe, aby uzyskać szybszy dostęp do pulpitu. Natychmiastowe logowanie przydaje się również wtedy, gdy trzeba często ponownie uruchamiać komputer, wysyłać go do technika lub ponownie wchodzić do systemu, gdy jest on zablokowany. Przyjrzyjmy się metodom, które łatwo włączają i wyłączają automatyczne logowanie systemu Windows.

Automatyczne logowanie do systemu Windows 10

Domyślnie do zalogowania się na komputerze z systemem Windows potrzebne jest hasło systemowe. Zawsze poprosi o ustawienie tego hasła, gdy będzie w oryginalnym stanie fabrycznym. Poza tym istnieje kilka opcji logowania drugiej warstwy, takich jak blokada dynamiczna, kod PIN Windows Hello, hasło do obrazu lub fizyczny klucz bezpieczeństwa. Włączenie automatycznego logowania na urządzeniu z systemem Windows 10 oznacza usunięcie wszystkich tych kroków uwierzytelniania, w tym hasła systemowego.

Automatyczne logowanie Ekran logowania Win10 z kodem PIN

Dlaczego chcesz to zrobić? Oto główne powody, dla których warto rozważyć automatyczne logowanie w systemie Windows.

  • Unikaj wpisywania hasła / kodu PIN użytkownika: Chociaż to tylko kilka naciśnięć klawiszy, częste ponowne wprowadzanie hasła / kodu PIN może wydawać się stratą czasu. Jeśli masz pewność, że nikt inny nie ma dostępu do Twojego urządzenia, szybciej jest włączyć automatyczne logowanie w systemie Windows. Ponadto skomplikowane hasła i kody PIN można łatwo zapomnieć. Jeśli tak się stanie, powinieneś mieć pod ręką pytania zabezpieczające; w przeciwnym razie dostęp do urządzenia z systemem Windows zostanie zablokowany i tylko przywrócenie ustawień fabrycznych może Cię przywrócić. Brak konieczności wprowadzania hasła / kodu PIN zmniejsza prawdopodobieństwo zablokowania urządzenia.
  • Automatyczne ponowne uruchomienie komputera po awarii zasilania– Jeśli mieszkasz w obszarze podatnym na nieoczekiwane awarie zasilania, włączenie automatycznego logowania w systemie Windows szybko przeniesie Cię do określonego konta użytkownika poprzez proste automatyczne ponowne uruchomienie po jego ponownym włączeniu.
  • Zarządzaj bezgłowymi serwerami– Serwery bezgłowe to komputery bez urządzeń peryferyjnych, takich jak klawiatury, myszy i monitory. Są montowane w stojaku i zarządzane przez konsolę centralną przez SSH, Telnet lub inne protokoły sieciowe. Jeśli jesteś zdalnym administratorem, szybciej jest skonfigurować system Windows, aby automatycznie logował się na tych bezgłowych urządzeniach.

Jak zalogować się do systemu Windows 10 bez hasła

Aby włączyć automatyczne logowanie w systemie Windows, musisz najpierw anulować uwierzytelnianie, takie jak Hello PIN, na poziomie dodatkowym, a następnie odwołać hasło systemowe na poziomie podstawowym. Aby usunąć kod PIN, przejdź do „Opcji logowania” w polu wyszukiwania i wybierz „PIN Windows Hello”. Kliknij „Usuń”, aby kontynuować. Usunięcie kodu PIN trzeba będzie zweryfikować tylko raz przy użyciu hasła systemowego.

Czytać  Jak edytować Dokumenty Google — najważniejsze wskazówki, które musisz wiedzieć

Oprócz kodu PIN Hello ten sam mechanizm jest używany do usuwania hasła obrazu, odcisku palca Windows Hello lub dowolnego innego narzędzia uwierzytelniania pomocniczego.

Win10 Automatyczne logowanie Usuń PIN

Po usunięciu dodatkowego uwierzytelniania nadszedł czas, aby odwołać hasło systemowe. Przejdź do pola „Hasło” w opcjach logowania i kliknij „zmień”, aby kontynuować. Wprowadź swoje aktualne hasło systemowe do następnego kroku.

Win10 Automatyczne logowanie Aktualne hasło

Teraz możesz zobaczyć trzy puste pola: „nowe hasło”, „potwierdź hasło” i „podpowiedź do hasła”. Sztuczka umożliwiająca automatyczne logowanie polega po prostu na pozostawieniu pustych trzech pól i pominięciu ich, klikając „Dalej”.

Automatyczne logowanie puste pola Win10

Zmiana hasła („brak hasła”) zajmuje tylko kilka sekund. Po zakończeniu kliknij „Zakończ”.

Zmieniono hasło automatycznego logowania do Win10 Puste

Powinieneś być w stanie zobaczyć zmiany w polu Hasło w opcjach logowania. Powinien brzmieć: „Twoje konto nie ma hasła. Musisz dodać hasło, aby móc korzystać z innych opcji logowania.”

Domyślne automatyczne logowanie Win10 bez hasła

Po tym będzie widoczny ekran automatycznego logowania do systemu Windows. Wystarczy kliknąć przycisk „zaloguj się” i ponownie nie wprowadzać żadnego hasła / PIN-u.

Automatyczne logowanie Win10 bez hasła automatycznie

Niech system Windows 10 loguje się automatycznie

Powyższe kroki automatycznego logowania będą wystarczające dla większości zwykłych użytkowników. Ale jeśli potrzebujesz naprawdę w pełni automatycznego logowania, tak jak w przypadku serwerów bezgłowych, możesz usunąć uprawnienia do nazwy użytkownika i hasła z systemu. W ten sposób nie będziesz musiał nawet zajmować się ekranem blokady.

Z pola wyszukiwania lub Wygrać + r skrót klawiaturowy, otwórz polecenie Uruchom o nazwie „netplwiz”.

Win10 Netplwiz Automatyczne logowanie

Aby logować się automatycznie, wystarczy odznaczyć pole „Użytkownicy muszą podać nazwę użytkownika i hasło, aby korzystać z komputera”.

Hasło automatycznego logowania do Win10 wyłączone

Nie jesteś fanem całkowitego unieważniania wymagań dotyczących nazwy użytkownika/hasła? Istnieje inna metoda automatycznego logowania za pomocą narzędzia Sysinternals Autologon, którą omówimy poniżej.

Włącz automatyczne logowanie w systemie Windows 10 za pomocą Sysinternals Autologon

System Windows 10 ma własne natywne narzędzie zabezpieczające o nazwie Sysinternals Autologon, które szyfruje poświadczenia użytkownika, zapewniając bezproblemowy i w pełni automatyczny dostęp do systemu Windows. Jest to najbezpieczniejsza metoda umożliwiająca w pełni automatyczne logowanie do systemu Windows, ponieważ nie zmienia ona domyślnych ustawień systemu na urządzeniu. Możesz go również włączyć / wyłączyć za pomocą jednego kliknięcia.

Pobierać plik ZIP i wyodrębnij folder. Uruchom plik exe, który jest zgodny z architekturą systemu operacyjnego (głównie x64).

Win10 Sysinternals Autologon Automatyczne logowanie

Wprowadź hasło systemowe, aby umożliwić automatycznemu logowaniu automatyczny dostęp do systemu. Kliknij „Aktywuj”, aby potwierdzić operację.

Win10 Sysinternals Hasło Automatyczne logowanie

Zobaczysz powiadomienie, które mówi: „Automatyczne logowanie skonfigurowane pomyślnie. Uwaga: automatyczne hasło logowania jest zaszyfrowane.”

Automatyczne logowanie Win10 Sysinternals Automatyczne logowanie skonfigurowane

Jak wyłączyć automatyczne logowanie w systemie Windows 10?

Ze względów bezpieczeństwa ważne jest, aby wiedzieć, jak wyłączyć automatyczne logowanie w systemie Windows 10. Jeśli korzystasz z narzędzia Sysinternals Autologon, nie musisz często wyłączać / włączać haseł.

Czytać  Jak dodać dowolny adres e-mail do swojego iPhone'a?

Wróć do ekranu opcji logowania i kliknij „Dodaj” w sekcji Hasło. Kolejność jest odwrotna w porównaniu z włączaniem automatycznego logowania: przed dodaniem kodu PIN i innych pomocniczych mechanizmów uwierzytelniania należy najpierw ustawić podstawowe hasło systemowe.

Win10 Automatyczne logowanie Utwórz nowe hasło

Po potwierdzeniu hasła kliknij „Zakończ”, aby włączyć funkcję hasła.

Automatyczne logowanie do Win10 przy następnym logowaniu

Powinieneś zobaczyć nowy stan w sekcji Hasło na ekranie opcji logowania: „Hasło do Twojego konta jest ustawione na logowanie do systemu Windows, aplikacji i usług”.

Włączono hasło automatycznego logowania do Win10

Dodaj również kod PIN Hello z hasłem systemowym. Musi mieć od 4 do 127 znaków i może zawierać znaki alfanumeryczne i specjalne.

Win10 Automatyczne logowanie Dodaj Hellopin

Częste pytania

1. Jak odblokować system Windows podczas automatycznego logowania?

Awaria systemu Windows pozostaje taka sama w przypadku Wygrać + L skrót. Aby odblokować urządzenie, wystarczy kliknąć stronę „zaloguj się”, która nie będzie wymagała żadnego hasła / PIN-u.

2. Jakie środki ostrożności należy podjąć przed włączeniem automatycznego logowania do systemu Windows?

Poniższe środki ostrożności są pomocne przed włączeniem automatycznego logowania:

  • Upewnij się, że korzystasz z komputera z systemem Windows w prywatnej lokalizacji, najlepiej w domu lub innym bezpiecznym środowisku, ponieważ wyłączenie hasła i dostęp do nazwy użytkownika / hasła muszą być wykonane dyskretnie.
  • Jeśli podróżujesz do miejsca publicznego ze swoim laptopem, powinieneś wyłączyć automatyczne logowanie.
  • Zapisz gdzieś hasła lub kody PIN, na przykład na telefonie, na wypadek, gdybyś je łatwo zapomniał. Zbyt wiele błędów uwierzytelniania może uniemożliwić dostęp do komputera.
  • Jeśli zapomnisz kodu PIN, możesz go ponownie zresetować. Ale do tego będziesz potrzebować hasła systemowego.
  • Upewnij się, że hasło do konta Microsoft (które będzie potrzebne na wypadek zapomnienia kodu PIN) jest długie, alfanumeryczne, zawiera znaki specjalne oraz zawiera wielkie i małe litery.

3. Jaki jest najbezpieczniejszy sposób logowania się do komputera z systemem Windows?

Każda z technik Windows Hello jest najbezpieczniejszym sposobem uzyskiwania dostępu do urządzeń z systemem Windows. Program Windows Hello posiada certyfikat FIDO2, dzięki czemu cały proces uwierzytelniania jest wyjątkowo bezpieczny. Ale jeśli Twój aparat lub skaner dotykowy nie jest w stanie sprostać zadaniu, możesz równie bezpiecznie używać kodu PIN Windows Hello, o ile go nie zapomnisz i nie udostępnisz innym.

Chociaż zalecamy posiadanie hasła systemowego lub kodu PIN w celu ochrony przed intruzami, automatyczne logowanie do systemu Windows może być dość wygodne w przypadku ograniczonego użytkowania. Większość domyślnych ustawień systemu Windows można zmodyfikować zgodnie z tymczasowymi wymaganiami zadania: na przykład można wyłączyć filtr SmartScreen i włączyć go ponownie później.

Czy ten artykuł jest przydatny?