Jak automatycznie pobierać napisy w VLC

Jak automatycznie pobierać napisy w VLC

VLC to niekwestionowany król odtwarzania wideo na PC. Po prostu nie ma sobie równych, na co pomaga fakt, że chociaż VLC prawie nigdy nie zmienia swojego interfejsu, jest stale aktualizowany w drobny i przemyślany sposób. Przykładem jest zintegrowane pobieranie napisów.

Kiedyś trzeba było pobrać rozszerzenie VLSub, aby pobrać napisy w VLC, ale przydatna funkcja jest teraz w pełni zintegrowana z odtwarzaczem.

Te instrukcje pokażą Ci, jak korzystać z doskonałej funkcji Pobierz napisy w VLC.

Pobierz napisy w VLC Desktop

1. Otwórz VLC i prześlij wideo. W menu Widok powinna być teraz widoczna opcja „VLSub”. (W niektórych wersjach VLC nazywa się to „Pobierz napisy”).

download-subtitles-vlc-vlsub-view

2. W oknie VLSub możesz wybrać język napisów i dodać tytuł filmu. Kliknij przycisk „Wyszukaj według nazwy”, aby pobrać wszystkie powiązane napisy z OpenSubtitles.org.

Jeśli wolisz, możesz użyć przycisku „Wyszukaj według krzyżyka”, w którym obliczy hash wideo i wyszuka napisy, które pasują do tego skrótu. Jeśli przekonwertowałeś wideo z jednego formatu na inny lub zmodyfikowałeś go, metoda haszowania nie będzie działać dobrze.

Pobieranie napisów VLC

3. Gdy znajdziesz dopasowanie na liście wyników, zaznacz je i kliknij „Pobierz wybrane”. Zostanie wyświetlony niebieski „link do pobrania”, który można kliknąć, aby otworzyć okno „Zapisz jako”. (Jeśli Twój komputer zapyta, jak chcesz otworzyć łącze, po prostu wybierz przeglądarkę).

Łącze do pobierania napisów VLC

W polu „Zapisz jako” wybierz lokalizację, z której chcesz pobrać plik z napisami. (Domyślną lokalizacją jest lokalizacja aktualnie odtwarzanego wideo). Po zakończeniu będziesz mógł załadować plik napisów do VLC.

Pobierz napisy w aplikacji VLC na Androida

Oprócz aplikacji na komputer możesz także pobierać napisy za pomocą aplikacji na Androida. Zaletą aplikacji VLC na Androida jest to, że nie potrzebujesz żadnych dodatkowych wtyczek do pobierania napisów.

Aplikacja VLC na Androida ma wbudowaną funkcję, która umożliwia dość łatwe pobieranie napisów. Oto jak to zrobić:

Czytać  Co to jest TeamSpeak i jak jest używany?

1. Otwórz dowolny film w aplikacji VLC na Androida.

2. Dotknij na ekranie, aby wyświetlić przyciski ekranowe.

3. Dotknij przycisku napisów znajdującego się w lewym rogu ekranu.

Przycisk pobierania napisów VLC

4. Stuknij przycisk rozwijany obok menu Napisy i kliknij przycisk „Pobierz napisy”.

Pobierz przycisk VLC

5. Automatycznie rozpocznie wyszukiwanie napisów na podstawie nazwy odtwarzanego wideo.

6. Możesz także przeszukać napisy ręcznie. Możesz także wyszukiwać według sezonu lub określonego odcinka, jeśli chcesz mieć napisy do serialu telewizyjnego.

Szukaj napisów VLC

Jeśli szukasz więcej wskazówek dotyczących VLC, oto jak kontrolować VLC za pomocą telefonu z Androidem. Możemy również pokazać, jak transkodować pliki multimedialne za pomocą VLC Player.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?