Jak anulować Apple Music

Jak anulować Apple Music

Nie ma znaczenia, czy chcesz przełączyć się na inną usługę strumieniowego przesyłania muzyki, czy nie jesteś zainteresowany korzystaniem z Apple Music po bezpłatnym okresie próbnym, istnieje kilka sposobów zakończenia subskrypcji. Biorąc pod uwagę, że usługa strumieniowego przesyłania muzyki firmy Apple jest dostępna na wielu różnych urządzeniach i platformach, pokazujemy uniwersalne metody, które mają zastosowanie do większości użytkowników. Powiedziawszy to, porozmawiajmy o tym, jak anulować Apple Music.

Co należy wziąć pod uwagę przed anulowaniem subskrypcji Apple Music

Zanim się zagłębimy, kilka przyjacielskich rad. Po pierwsze, wiedz, że anulowanie Apple Music nie uniemożliwi natychmiastowego dostępu do tej usługi przesyłania strumieniowego. Jeśli zapłaciłeś za bieżący miesiąc, możesz korzystać z Apple Music do czasu odnowienia subskrypcji. Jeśli jednak korzystasz z subskrypcji próbnej, natychmiast utracisz dostęp do Apple Music.

Ponadto, jeśli korzystasz z Chmury rodzinnej, anulowanie subskrypcji Apple Music spowoduje utratę dostępu do tej usługi również innym członkom Twojej grupy Chmury rodzinnej.

I na koniec, jeśli nie chcesz korzystać z Apple Music lub aplikacji Apple Music na iPhonie lub iPadzie, możesz je usunąć. Ponadto aplikacja Muzyka nie jest już preinstalowana z systemem iOS/iPadOS.

Anuluj za pośrednictwem witryny Apple Music

Najpierw pokażemy, jak anulować subskrypcję Apple Music za pośrednictwem jej witryny internetowej. Oznacza to, że poniższa metoda działa dla każdego subskrybenta Apple Music, niezależnie od tego, czy korzystają z tej usługi na urządzeniach firmy Apple, Android, czy czegoś zupełnie innego.

1. Upewnij się, że odwiedź witrynę Apple Music. Poczekaj kilka chwil, aż witryna całkowicie się otworzy, a następnie wybierz czerwony przycisk „Zaloguj się”. (Zobaczysz to w prawym górnym rogu).

Anuluj Apple Music Online

2. Podaj swoje dane uwierzytelniające. (Możesz użyć Touch ID, jeśli korzystasz z urządzenia obsługującego tę technologię.) Po zalogowaniu się na swoje konto wybierz swoje zdjęcie profilowe (w prawym górnym rogu).

Czytać  Snapchat nie działa: 11 poprawek w celu rozwiązania typowych problemów

3. Wybierz Ustawienia i przewiń do dołu strony Ustawienia konta. Powinieneś zobaczyć tam sekcję „Subskrypcje”, podświetlając aktualnie używany plan Apple Music. Śmiało i kliknij „Zarządzaj”.

Anuluj interfejs ustawień Apple Music Music Online

4. Apple Music pokaże Ci plan, z którego aktualnie korzystasz. Musisz użyć przycisku „Anuluj subskrypcję”. Apple zapyta, czy na pewno chcesz kontynuować, więc śmiało potwierdź swoją decyzję. Po kilku chwilach anuluj subskrypcję Apple Music. Jest to!

Anuluj formularz online Apple Music Last Step

Anuluj za pomocą urządzenia iOS / iPadOS

Jeśli uzyskujesz dostęp do Apple Music za pomocą iPhone’a lub iPada, istnieje prostszy sposób na anulowanie subskrypcji. Poniższa metoda wyjaśnia, jak anulować dowolną subskrypcję powiązaną z kontem, więc z pewnością przyda się również w przyszłości.

1. Uruchom aplikację Ustawienia na iPhonie lub iPadzie, a następnie wybierz swoją nazwę, widoczną w górnej części interfejsu aplikacji. Kliknij „Subskrypcje”.

2. Otrzymasz dostęp do ekranu przeglądu subskrypcji powiązanych z Twoim Apple ID. Ponieważ pokazujemy, jak anulować Apple Music, wybierz tę subskrypcję.

Anuluj Apple Music Steps na iPhonie

3. Na koniec dotknij „Anuluj subskrypcję” (lub „Anuluj bezpłatny okres próbny”). Zostaniesz zapytany, czy na pewno chcesz anulować Apple Music. Stuknij Potwierdź i gotowe!

Na koniec wiedz, że możesz również anulować Apple Music za pośrednictwem samej aplikacji Muzyka (na iPhonie lub iPadzie). Wybierz kartę „Posłuchaj teraz”, a następnie wybierz swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu. Wybierz „Zarządzaj subskrypcją” i anuluj (lub zmień) swój plan Apple Music stamtąd.

Kończący się

Powyżej znajdują się dwa sposoby anulowania Apple Music z dowolnego urządzenia. Jeśli szukasz innej usługi przesyłania strumieniowego do wypróbowania, zapoznaj się z naszym porównaniem Apple Music i Spotify.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?