Jadąc na Chromebooka: być może uda Ci się odebrać telefon

Jadąc na Chromebooka: być może uda Ci się odebrać telefon

Historycznie jedną z najbardziej atrakcyjnych cech Chromebooków była niższa cena. Ale możesz stać się bardziej konkurencyjny, dodając nowe funkcje. Witryna dla programistów Chrome pokazuje, że urządzenia Chromebook mogą uzyskiwać możliwość odbierania telefonu.

Odbieranie i wykonywanie połączeń może być nową funkcją Chromebooka

Chromebooki nie zawsze są tak tanie, jak kiedyś. Chociaż wcześniej mogłeś zapłacić tylko kilkaset dolarów i nadal możesz, możesz również wydać znacznie więcej, np. 1000 dolarów więcej. A jeśli zamierzasz wydać taką gotówkę, chcesz, żeby była tego warta, co oznacza, że ​​powinna mieć funkcje podobne do tych, które znajdziesz na komputerze z systemem Windows lub Mac.

Jedną z nowych funkcji, którą mogą wychwytywać urządzenia Chromebook, jest możliwość Odbierz telefon. Jeśli pracujesz na swoim Chromebooku, monitorujesz media społecznościowe lub przesyłasz strumieniowo swoje ulubione treści, które najadają się, a ktoś dzwoni, nie musisz szukać telefonu, możesz odebrać go bezpośrednio z Chromebooka.

Chromebook reaguje na działanie telefonu

Być może czytasz to i zastanawiasz się, o co tyle zamieszania, ponieważ komputery Windows i Mac umożliwiają już wykonywanie i odbieranie połączeń. Ale właśnie dlatego Chromebooki muszą dodać tę funkcję, zwłaszcza jeśli są droższe.

Na stronie pojawił się znak „dodaj funkcję” Chrome Gerrit. Powiedział: „Ta flaga ma włączyć funkcję powiadamiania o połączeniach przychodzących / wychodzących”. Chociaż może się wydawać, że obsługuje tylko powiadomienia, później flaga mówi „włącz funkcję wejścia / wyjścia w Phone Hub”.

Chromebooki umożliwiają teraz korzystanie z Phone Hub do przeglądania powiadomień Androida. Teraz wydaje się, że będziesz mógł również odbierać połączenia i wykonywać połączenia wychodzące.

Dostępność

Funkcja Phone Hub jest zgodna z systemem Android 5.1 lub nowszym, ale marka nie wie, które wersje systemu Android i które modele będą obsługiwać tę funkcję. Podobno nowe oprogramowanie „Eche” od Google ma odzwierciedlać smartfony Pixel na Chromebookach.

Chromebook Odpowiadaj na pulpit telefonu

Możliwość odbierania telefonu z Androidem na Chromebooku wydaje się być prawdopodobnym odpowiednikiem, ponieważ każdy z nich jest produktem Google. A firma ogłosiła w tegorocznym przemówieniu I/O, że Phone Hub umożliwi przeglądanie ostatnich zdjęć na komputerze. Przepustowość połączeń przychodzących / wychodzących byłaby naturalnym postępem.

Czytać  Spamerzy bombardują użytkowników Apple grupowymi połączeniami FaceTime

Być może Google wyjaśni to, gdy uruchomi Pixel 6 19 października.

Chcesz robić więcej na swoim Chromebooku? Dowiedz się, jak robić zrzuty ekranu, korzystać z pakietu Microsoft Office za darmo i instalować Steam.

Czy ten artykuł jest przydatny?